90/ المپيک به احسان بدهکار است
شماره خبر : 132789
احسان روزبهاني يک استثنا در ورزش ايران است. ورزشي که هنوز هم مورد برخي بي‌مهري‌ها قرار دارد و اتفاقا جرياني در خانواده بوکس ريشه دوانده که از همين حربه هر زمان که لازم باشد عليه متوليان و مسئولين بوکس سوء‌استفاده مي‌کنند.

سوت آغاز

المپيک به احسان بدهکار است

احسان روزبهاني يک استثنا در ورزش ايران است. ورزشي که هنوز هم مورد برخي بي‌مهري‌ها قرار دارد و اتفاقا جرياني در خانواده بوکس ريشه دوانده که از همين حربه هر زمان که لازم باشد عليه متوليان و مسئولين بوکس سوء‌استفاده مي‌کنند. به اينها کاري نداريم. کار امروز ما با احسان روزبهاني است، بوکسور توانمند و شايسته کشورمان که قادر است از ناممکن، ممکن بسازد. براي احسان هيچ سدي وجود ندارد. به قول آن جمله طلايي که مي‌گويد: «برايم بن‌بستي وجود ندارد، يا راهي مي‌يابم يا راهي مي‌سازم» احسان چنين روحيه اي دارد. مرد ميدان‌هاي سخت، جواني سخت کوش و توانمند. حق او را قزاق‌هاي بانفوذ در دو ميدان حساس و پاي سکو خوردند. يکي المپيک و ديگري بازي‌هاي آسيايي. اگر قزاق‌ها در بازي‌هاي آسيايي مدال احسان را نمي‌خوردند دو جور از ايران عقب مي‌افتادند. يکي از رده‌بندي نهايي توزيع مدال‌ها و ديگري در رويارويي مستقيم با احسان. اما احسان اين بار عزم خود را جزم کرده است:

«آنقدر او را چپ و راست به گوشه رينگ بيندازم. که داوران ناچار شوند دست مرا به علامت پيروزي بالا ببرند. المپيک يک مدال به من بدهکار است و در ريو اين مدال را مي‌گيرم.»

احسان روزبهاني در حالي که آنقدر مصمم صحبت مي‌کند که با همين روحيه بالا و جنگندگي و تداوم زياد به عنوان اولين ايراني به جمع حرفه‌اي‌هاي جهان پيوست. او اولين لژيونر بوکس ايران است و ذاتا داراي شخصيتي منحصر به فرد و مبارزه جو است. در اين گير و دار که تنها نماينده بوکس ما در المپيک هم هست متاسفانه عده‌اي از داخل فدراسيون با اعصاب و روح و روان احسان بازي مي‌کنند! عجيب است، واقعاً عجيب است که فدراسيون نخواهد قهرمانش موفق شود چون شايد فردا او بر ايشان شاخ شود! باور کنيد تفکري مريض در برخي فدراسيون‌ها وجود دارد که مي‌گويند فلاني اگر مدال المپيک بگيرد به اسم فلان شخص تمام مي‌شود! يا پررو مي‌شود! يا نمي‌توان او را جمع کرد! صد البته منظور ما احمد ناطق نوري نيست که اگر حاج احمد و تلاش او نبود همين يک ذره بوکس را هم نداشتيم....

توهين به احسان در فضاي مجازي، به هم ريختن اعصاب او و بحث آوردن و نياوردن مربي خارجي در اين فاصله کوتاه چيزي جز تخريب احسان نيست اما احسان روزبهاني را بايد حمايت کنيم تا حقش را از المپيک بگيرد.

مدال او را 4 سال پيش در لندن قزاق‌ها خوردند در حالي که همه دنيا حکم به برتري احسان در آن مبارزه داد ولي ناداوران دور از وجدان حق او را به حساب قزاقستان واريز کردند. اما اين بار احسان نمي‌خواهد از حقش به راحتي بگذرد.

 

 

ارسال در: دوشنبه 21 تير ساعت 00:00 (1395/4/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن