ملي‌پوش هندبال سکوت 15 ساله‌اش را شکست
شماره خبر : 133033
لژيونر هندبال کشورمان پس از 15 سال سکوتش را در مورد بي‌مهري‌ها به ورزش در استان کردستان شکست.

شاهو نصرتي در خصوص عملکرد اداره کل تربيت بدني و هيئت هندبال سنندج اظهار داشت: سال 80 هندبال را شروع کردم و تنها کاري که در استان براي من انجام شد اين بود که توپ هندبال را به دستم بدهند و  بگويند تو بازيکن خوبي هستي. من هم چون مي‌دانستم در استان کردستان به جايي نخواهم رسيد راهي اصفهان و ساير شهرها شدم اما مسئولان استان حضورم در ساير استان‌ها را به گونه‌اي ديگر تعبير کردند و گفتند که براي باز کردن ميدان براي ساير بازيکنان اين تصميم را گرفتم.

وي افزود: در تمام اين مدت هيچ خبري از مسئولان نبود ولي وقتي  پيشرفت‌هاي من را ديدند، مدعي شدند که آنها باعث رشد من شده‌اند.

نصرتي با اشاره به امکانات محدود هندبال سنندج تأکيد کرد: استان ما هيچ سالن مناسبي براي تمرين ندارند و بچه‌هاي هندبال استان با من تماس مي‌گيرند تا آنها را به تيم‌ها معرفي کنم. در سنندج اگر کسي علاقه‌مند به هندبال است بايد راهي استان‌هاي ديگر شود. کساني هم که از کردستان وارد هندبال شدند به صورت ديمي و گلخانه‌اي وارد اين رشته شدند و مربي نداشتند و  بعد از سفر به ساير استان‌ها هندبال حرفه‌اي را فرا گرفته‌اند.

وي يادآور شد: در سنندج 4- 5 ورزشکار حرفه‌اي و ملي‌پوش داريم که شامل شاهو ناصري در قايقراني، ميلاد سيار در دووميداني و من و برادرم در هندبال است. من اولين  لژيونر تاريخ ورزش کردستان هستم ولي اداره کل هيچ قدمي براي من و ساير ملي‌پوشان برنداشته‌ است. هيئت استان هم به دنبال منافع خودش است و براي رشد هندبال حوصله رياضت کشيدن ندارد.

لژيونر هندبال کشورمان تصريح کرد: استاندار کردستان زماني که استاندار کرمان شد در زمان تجليل از هندباليست‌ها تازه در کرمان من را شناخت. جالب اينکه در همه استان‌ها من را مي‌شناسند و از من تجليل مي‌کنند اما در استان کردستان و زادگاهم من را نمي‌شناسند. در تمام اين مدت سکوت کردم اما امروز که موفقيت‌هاي من را به نام خودشان ثبت مي‌کنند اعتراض مي‌کنم.

نصرتي گفت: در مدارس هندبال شهرستان‌هاي کوچک من را مي‌شناسند اما در سنندج من را نمي‌شناسند و هيچ عزت و احترامي براي ملي‌پوشان قائل نيستند. بعد از سومي در آسيا در بحرين و حضور در جام جهاني حتي يک تبريک هم به من نگفتند. بعد از نايب قهرماني در قطر از تمام ملي‌پوشان در استان‌هايشان تجليل شد به جز من. بعد از چند روز هم تماس گرفتند و وقتي رفتم مدير تربيت بدني استان تنها کاري که کرد با من دست داد و روبوسي کرد. در صورتي که همين مديران بعدها  نام من و ساير ملي‌پوشان استان را در رزومه خود ثبت خواهند کرد.

ملي‌پوش هندبال ايران خاطرنشان کرد: بهترين بازيکن ليگ عمان شدم سپس دو نايب قهرماني در ليگ قطر کسب کردم اما باز هم تماسي با من گرفته نشد. کردستان چند بازيکن ملي‌پوش بيشتر ندارد اما حمايت نمي‌شوند در پاسخ نيز تنها ما را به هم پاس مي‌دهند و در نهايت مي‌گويند رئيس وقت ندارد. اگر دوره هندبال من به پايان برسد يا مصدوم شوم آيا در استانم آينده‌اي دارم؟

ارسال در: جمعه 25 تير ساعت 12:42 (1395/4/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن