قمري: هيچ غرض‌ورزي در خط خوردن سهرابي وجود نداشت/ المپيکي‌ها با رأي اعضاي کميته فني مشخص شدند
شماره خبر : 133234
رئيس فدراسيون دوچرخه‌سواري گفت: سه ملي‌پوش ايران براي اعزام به المپيک ???? ريو با نظر مستقيم اعضاي کميته مشخص شدند و هيچ غرض‌ورزي در اين خصوص وجود نداشت.

خسرو قمري در خصوص انتخاب نفرات اعزامي به المپيک 2016 ريو و خط خوردن مهدي سهرابي از ليست نهايي اظهار داشت: از ابتداي سال مسابقات مختلفي در بخش‌هاي تايم تريل  و استقامت برگزار شد که 2 رقابت در ليگ برتر، مسابقات قهرماني کشور، تور آذربايجان و همچنين تور ژاپن از جمله آنها بودند. همچنين تست‌هاي مختلفي گرفتيم و اردوهاي گوناگوني را برگزار کرديم.

وي افزود: در تست‌گيري‌ها و تايم‌گيري‌ها هيچ‌گونه عامل انساني دخيل نيست. در اردوها هم تمرينات به شکلي طراحي مي‌شود که رکابزنان بتوانند پتانسيل اصلي خود را نشان دهند. مهمترين اردويي که برگزار شد، اردوي سرعين بود که من به همراه برخي ديگر از اعضاي کميته فني به اردبيل رفتيم و هر کدام از رکابزنان را تک تک ارزيابي کرديم.

رئيس فدراسيون دوچرخه‌سواري تصريح کرد: هيچ فرقي بين نفرات قائل نبوديم. واقعاً چه فرقي بايد ميان سهرابي و ميزباني از نظر ما وجود داشته باشد؟ در رأي‌گيري که براي انتخاب نفرات المپيکي در کميته فني انجام شد، همه 6 عضو روي انتخاب آروين معظمي گودرزي و قادر ميزباني اتفاق نظر داشتند. بين 2 رکابزن ديگر نيز 4 نفر به پورسيدي و 2 نفر به سهرابي رأي دادند.

قمري عنوان کرد: انتخاب رکابزنان المپيکي مثل قديم نبود که فقط مربي تصميم بگيرد، بلکه همه نتايج در نظر گرفته و سپس تصميم نهايي در کميته فني گرفته شد. بنابراين هيچ‌گونه مشکل شخصي در انتخاب اين 3 رکابزن وجود نداشته است.

وي با اشاره به انتقادهاي مهدي سهرابي پس از خط خوردنش از ليست نفرات المپيکي گفت: سهرابي با رأي همين اعضاي کميته فني تا اينجا بالا آمده بود. پس چرا پيش از اين مشکلي وجود نداشت؟ واقعيت اين است که هيچ غرض‌ورزي وجود نداشته است. همه ما سهرابي را دوست داريم و به شخصه متأسفم که او انتخاب نشد.

رئيس فدراسيون دوچرخه‌سواري در ادامه ضمن اشاره به مسير مسابقه استقامت در المپيک خاطرنشان کرد: در بخشي از اين مسير شيب 12 درصدي وجود دارد و کساني بايد در آنجا پا بزنند که سر بالا رو باشند. اين مسئله هم يکي ديگر از ويژگي‌ها و ملاک‌هاي انتخاب بود.

قمري درباره صدور ID کارت که سهرابي به آنها اشاره کرده بود، گفت: از ابتداي کار براي معرفي نفرات المپيکي بيش از 40 رکابزن را به کميته ملي المپيک معرفي کرديم. صدور ID کارت به معناي انتخاب نهايي نبود و به منظور سپري شدن روند اداري صورت گرفت.

وي گفت: چنين حساسيت‌هايي در ساير رشته‌ها هم هست و بايد به ورزشکاران حق داد. به هر حال آنها در گرما و سرما تمرينات زيادي داشته‌اند و خط خوردن در آخرين لحظه سخت است. ما هم تلاش مي‌کنيم سهرابي را به لحاظ روحي و رواني شارژ کنيم

ارسال در: سه شنبه 29 تير ساعت 11:34 (1395/4/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن