90/ کاراته‌اي ها آنقدر ها هم فراموش‌کار نيستند
شماره خبر : 133401
هر چه به زمان برگزاري مجمع انتخابات کاراته نزديک مي‌شويم حرف‌وحديث‌ها در مورد اينکه چه کسي بالاخره روي صندلي رياست خواهد نشست بيشتر مي‌شود.

ايمان ميري

هر چه به زمان برگزاري مجمع انتخابات کاراته نزديک مي‌شويم حرف‌وحديث‌ها در مورد اينکه چه کسي بالاخره روي صندلي رياست خواهد نشست بيشتر مي‌شود. در کنار اين موضوع برخي گمانه‌زني‌ها نيز در مورد عدم تاييد صلاحيت‌ها نيز که هنوز از سوي وزارت اعلام نشده وجود دارد. همين چند روز پيش بود که بعضي رسانه ها اعلام کردند که برخي چهره‌‌ها ي سرشناس کاراته رد صلاحيت شدند و نمي‌توانند در مجمع حاضر شوند ولي وقتي اين موضوع را از وزارت خانه جويا شديم نتيجه گرفتيم که اين خبر صحت نداشته و شايد برخي با تحريک بعضي کانديداها اقدام به انتشار آن کردند.

نکته جالب اين جاست که حتي برخي از شبکه‌هاي سيما نيز اين خبر را بدون تحقيق بازتاب دادند تا به نوعي بعضي که به دنبال کنار زدن رقباي خود هستند در اين آشفته بازار به اهداف خود نزديک‌تر شوند. غافل از اينکه اذهان عمومي بعد از اتفاقاتي که در 3 سال اخير در کاراته افتاده ديگر آبديده شدند و به همين راحتي‌ها گول جوسازي برخي سودجويان را نمي‌خورند. بدون اغراق بايد گفت اگر به پرونده برخي از کانديداهاي تاييد شده سري بزنيم و دليل رفتن آنها را از فدراسيون کاراته جويا شويم متوجه خواهيم شد که پروسه تاييد صلاحيت‌ها به اندازه‌اي که مي‌گويند سخت‌گيرانه نبوده و حتي اين افراد که دليل رفتنشان از فدراسيون خود گوياي سلامت يا غير سلامت بودن مديريت آنها است تاييد شده‌اند.

اما از چند ماه پيش همين افراد که خود به خوبي مي‌دانند اگر کانديداهاي قدرتمند و با برنامه‌اي همچون محسن آشوري پيش روي آنها قرار بگيرند شانسي براي پيروزي ندارند به دنبال حذف آنها از گردونه انتخابات هستند و در اين ميان دست به هر کاري مي‌زنند. يک روز براي جلب حمايت رسانه‌هاي تاثيرگذار پيشنهادات خلاف شرع و عرف مي‌دهند و روز ديگر سعي مي‌کنند با اعمال نفوذ و استفاده از ارتباطات در برخي سازمان‌ها چهره رقباي قدرتمند و شايسته خود را خراب کنند.

درست بعد از ثبت‌نام دبير کهنه‌کار و لايق کاراته بود که عدم تاييد صلاحيت او را بر سر زبان‌ها انداختند تا به اين ترتيب فضا را متشنج کرده و به نتيجه دلخواه خود برسند اما به اين نکته توجه نکرده‌اند که جامعه کاراته شاهد زحمات وي در 20سال اخير براي کاراته کشور بوده و با معرفت تر از اين هستند که اين زحمات راناديده بگيرند.

وقتي پاي حرف اهالي اين رشته پرجمعيت مي‌نشينيم متوجه زحماتي مي‌شويم که دبير سابق فدراسيون براي بازيکنان؛ مربيان و حتي برخي مسئولان کاراته کشيده است. واقعا چه کسي در کاراته ايران است که بتواند ادعاي اين را داشته باشد که آشوري به او کمک نکرده است؟! همين حمايت‌هاي دلسوزانه بود که باعث شد او شيهان کاراته ايران شود و بعد از او زبان خيلي ها براي دادن اين لقب به ديگران در دهانشان نمي‌چرخد. بدون اغراق بايد به اين نکته اشاره کرد که شايد اگر آشوري نبود عمر رياست خيلي از مديراني که امروز بازهم براي حضور در راس کاراته برنامه‌ريزي مي‌کنند آنقدرها هم طولاني نمي‌شد.

امروز کاراته نياز به مديري دارد که هم محبوبيت جامعه کاراته را به همراه داشته باشد و هم جغرافياي اين رشته را بشناسد. در چند ماه اخير و مخصوصا بعد از برگزاري ثبت‌نام‌ها هيچ گاه شاهد آن نبوديم که حتي يک مرتبه وي بر عليه کسي در رسانه‌ها صحبتي داشته باشد و يا حتي اصلا گفت‌وگويي کند و از حق مسلم خود دفاع کند. اين در شرايطي است که برخي در طول شبانه روز دائما در حال تخريب وي در صفحات مجازي هستند و به هر ترتيبي شده مي‌خواهند به نوعي او را از ميان برداريد. بدون تعارف بايد گفت به اعتقاد نگارنده هيچ فردي به اندازه آشوري نمي‌تواند در اين برهه به کار کاراته بيايد. کاراته مديري کاراته اي‌ مي‌خواهد و اين امري کاملا طبيعي است اما آيا مديراني که در گذشته به دليل مشکلات مجبور به خداحافظي شدند امروز به کار اين رشته مي‌آيند؟!درست است که به قول معروف خيلي از مسائل با گذشت زمان فراموش مي‌شود اما اهالي اين رشته فراموش کار نيستند و در کنار اين موضوع مسائلي که باعث برکناري برخي شد آنقدر بزرگ است که فراموش کارترين افراد نيز قطعا آنها را فراموش نکرده اند.کاراته براي حضور مديري توانا کاملا قابل لمس است و بدون اغراق بايد گفت تمام فاکتورهاي موفقيت اين رشته در آينده‌اي که شايد با عطر و بوي المپيک نيز عجين شود در وجود يک نفر خلاصه است. کسي که شيهان کاراته ايران است و تاريخ نشان داده که به جز او هيچ کسي لايق اين نام نيست.

ارسال در: جمعه 1 مرداد ساعت 21:16 (1395/5/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن