90/ چشم انداز روشن کاراته در المپيک
شماره خبر : 133830
با اضافه شدن کاراته به بازي هاي المپيک موجي از شادي و اميد در بين خانواده بزرگ کاراته ايران به وجود آمده و شور و شعف کاراته کاها را نمي توان ناديده گرفت.

سوت آغاز

 

سيد رضا فيض‌آبادي

با اضافه شدن کاراته به بازي هاي المپيک موجي از شادي و اميد در بين خانواده بزرگ کاراته ايران به وجود آمده و شور و شعف کاراته کاها را نمي توان ناديده گرفت. حقيقتا هم خبري بسيار اميدوار کننده براي ورزش ايران است چرا که کاراته ما در صورتي که از خودي ها کمتر آسيب ببيند و بزرگان و مديران کاراته پا برروي منافع شخصي و منيت ها بگذارند مي تواند موجب ارتقاع جايگاه ايران در بازي هاي المپيک شود. ما در بخش بانوان همين الان يکي از قطب هاي کاراته جهان هستيم و بانويي مثل حميده عباسعلي را داريم که تکنيک زيباي او نماد مسابقات جهاني آمريکا ، جايزه بزرگ برزيل و پوستر اصلي رقابت هاي جهاني شده است.

حميده عباسعلي به واقع نماد توانمندي بانوان ايراني است که با وجود رعايت حجاب مي‌توانند بر بلنداي قهرماني جهان هم قرار گيرند.

در بخش آقايان البته کاراته ايران چند سالي است که از سوءمديريت ها ضربه خورده و اگر چه سيد حسين طباطبايي بزرگوار به عنوان سرپرست فدراسيون تا حدودي حاشيه هاي اين رشته را جمع کرده است اما عدم برگزاري انتخابات فدراسيون و لغو انتخاباتي کاراته که قرار بود دهم مرداد ماه برگزار شود حکايت از جنگ و دعواي نهان و آشکار بزرگان کاراته با يکديگر دارد. اما يقينا با المپيکي شدن رشته کاراته، متوليان ورزش و کميته ملي المپيک بايد نگاه عميق تري بر کاراته و مديريت اين فدراسيون داشته باشند. بدون شک اين چند نفري که در بين کانديداها از شانس بيشتري برخوردارند و تاکنون سابقه مديريت کاراته را هم داشته اند بنابردلايلي نمي توانند فرد مورد نظر براي آينده کاراته باشند. کاراته اي که نياز به يک پاکسازي و آينده نگري عميق و درست و حسابي دارد تا المپيکي حرکت کند و برنامه ريزي المپيکي داشته باشد. فردي که مدير باشد و به دور از اين باند و باندبازي هاي معمولي با تفکري بزرگ پايه هاي اين رشته را براي المپيک دوباره سازي کند. در هر حال اگر از همين امروز براي المپيک 2020 برنامه ريزي نکنيم فردا دير است و عقب مي‌مانيم . قطع به يقين چنانچه آرامش ابتدا بر کاراته حکمفرما شودو سپس اجزاي فدراسيون به سوي هدفي بزرگ مثل المپيک هدف گذاري کنند کاروان ورزشي ايران در المپيک توکيو مي تواند خوشبينانه تر و پر اميدتر حضور يابد.البته رشته هايي مثل اسکيت بوردو  موج سواري هم که در کشور ما جايگاهي بايسته پيدا کرده اند نيز به المپيک اضافه شده اما با توجه به پيشينه و قدمت کمي که در اين رشته ها داريم خيلي اميدوار به مدال نبايد باشيم ولي به طور مثال انجمن موج سواري که تازگي‌ها  خيلي خوب پا گرفته بايد سريع پتانسيل خود  را براي  تبديل شدن به فدراسيون آغاز کند و سپس به سوي هدفي بزرگ گام بردارد.

 

ارسال در: شنبه 16 مرداد ساعت 13:23 (1395/5/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن