90/ آقاي فخري! اتهام شما کم‌کاري و دو شغله بودن در شمشير بازي است
شماره خبر : 133962
در ورزش ايران انگار اين عادت بد که يکي از مسئولان رده بالاي فدراسيون با حفظ سمت، سرمربي تيم‌ملي هم مي‌شود فراگير شده است.

دادگاه 90

پيمان فخري

 

نام: پيمان

نام‌‌خانوادگي: فخري

شهرت: -

در ورزش ايران انگار اين عادت بد که يکي از مسئولان رده بالاي فدراسيون با حفظ سمت، سرمربي تيم‌ملي هم مي‌شود فراگير شده است. پس از رسول خادم که به عنوان رئيس فدراسيون کشتي سرمربي تيم ملي کشتي آزاد هم شده است، حالا نوبت به پيمان فخري دبير فدراسيون شمشيربازي است که در عين حال در المپيک ريو مسئوليت سرمربيگري تيم‌ملي شمشيربازي را هم بر عهده داشت. متاسفانه اين آقا با هدايت نه چندان خوب خود از جمله دلايل ناکامي مجتبي عابديني  و عدم راهيابي وي به فينال بود. اين که عابديني بازي‌هاي سخت را پيروز مي‌شود و آن مسابقه‌اي که بايد به پيروزي برسد را مغلوب حريفان مي‌شود، نکته بسيار مهمي است که بايد از هر لحاظ مورد توجه قرار بگيرد.

پيمان فخري در توجيه شکست تلخ عابديني به جاي اين که بگويد بخشي از شکست هم مربوط به کوچ ضعيف خود ايشان بوده همه‌چيز را گردن داوران مسابقه انداخت و در حضور دوربين‌هاي تلويزيوني ايران اعلام کرد که عابديني مي‌توانست مدال بگيرد اما قرباني ناداوري شد!

آقاي پيمان فخري! اتهام شما دو مورد است. ابتدا اين که در فدراسيون شمشيربازي و مسئوليت مهم را توام برعهده داريد که اين مي‌تواند در وهله اول به ورزشکاران پراميد لطمه وارد سازد درست مثل همين مجتبي عابديني. اتهام دوم شما آقاي فخري، کوچ ضعيف است که به رغم شايستگي‌هاي فراوان عابديني نتوانست او را در دو مسابقه برابر حريفان آمريکايي و کره‌اي به خوبي هدايت کند.

به هر حال بايد قبول کرد که اگر آقاي فخري تنها مسئوليت سرمربيگري را برعهده داشت و روي اين مسئوليت تمرکز مي‌کرد چه بسا شانس عابديني براي کسب مدال دو چندان مي‌شد. ضمن اين که هيچ مربي و ورزشکاري در اين سطح حق ندارد کم‌کاري خود را به ناداوري و اين جور چيزها ربط بدهد که در المپيک غير قابل پذيرش است.

 

 

ارسال در: يکشنبه 24 مرداد ساعت 20:56 (1395/5/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن