90/ بوسه‌هاي خودنمايي
شماره خبر : 133975
ايران... زيباترين کلمه اي که ز از نهاد پهلوان و قهرمان ديار پهلوانان در المپيک ريو شنيده شد: ايران. چنان کيانوش رستمي فرياد زد ايران که همه سالن وزنه برداري ريو براي لحظاتي ميخکوب شدند.

سوت آغاز

 

کيانوش، ايران را فرياد کرد

سيدرضا فيض‌آبادي

ايران... زيباترين کلمه اي که ز از نهاد پهلوان و قهرمان ديار  پهلوانان در المپيک ريو شنيده شد:  ايران. چنان کيانوش رستمي فرياد زد ايران که همه سالن وزنه برداري ريو براي لحظاتي ميخکوب شدند. فرياد کيانوش رستمي قهرمان خوش اندام کرمانشاهي ايران زمين فريادي خفته و نهفته در حلقوم همه ايرانيان بود. ايرانياني که يک هفته تمام منتظر يک دلاور بودند. منتظر دلاوري که صف شکن باشد تا از دل بهانه‌گيرها و ترسوها و آدمهاي تکراري بزند به صف لشکر و پرچم ديار قهرمانان را بالا ببرد. يک بار و دو روز قبل جواني پردل و جرأت و  پرتوان با چکاچک شمشيرش تا آستانه سد  شکستن پيش آمد اما يکي نبود تا او را همراهي کند،  يکي نبود تا در اندازه‌هاي او فکر کند. مربي اش در حاشيه بود و شايد... بگذريم. وارد  اين مباحث بعدا مي‌شويم. چرا که برخي‌ها دوست ندارند بالاتر از خودشان در فدراسيون‌هاي  بي‌مدال رشد کند. با اين وجود مجتبي عابديني رگ غيرت ايراني را در روزهاي برگ ريزان مدعيان کسب مدال با حضور در نيمه نهايي اسلحه سابر به جوش و خروش درآورد. اما کيانوش رستمي به واقع دلاوري کرد. يک تنه از لابه‌لاي هزار توي آسمان ورزش مه  گرفته ايران عبور کرد و بر بلنداي المپيک ايستاد. او پرچم را بالا برد تا مديراني که قايم شده بودند و نامرئي در دهکده بازيها يک هفته حرکت مي‌کردند کت وشلوار پوشيده و شيک و پاکت به  دست پشت صحنه ظاهر شوند. بنده خدا کيانوش رستمي فرصت نمي کرد عرق بدنش را خشک کند که بوسه‌هاي افراد مسئول و غير مسئول او را خيس عرق کرد! هميشه همين است. مسئولين ورزش ما هنگام شکست و ناکامي مي روند قايم مي‌شوند و مربي و ورزشکار را وسط معرکه مي‌فرستند ولي هنگام فتح و پيروزي از همديگر سبقت مي‌گيرند. خدا وکيلي  سجادي و کيومرث هاشمي و شهنازي و خيلي هاي ديگر کجا  بودند؟ چه جوري يکباره همه آنها  پيدايشان شد؟ چرا وقتي با بي‌برنامگي خود جودو را به مسلخ فرستادند و دو جودو کار ما بي‌سرپرست و بدون مربي رفتند المپيک آقايان ساکت ماندند؟

چرا احسان حدادي را که مي دانستند به فينال هم نمي رسد قايمکي از کشوري ثالث به دهکده آوردند و او هم در نهايت خوشمزگي ! شب قبل از پرتابش با آدامسي که در دهان داشت بيايد و عنوان کند شايد رکورد خودم را بزنم که در اين صورت پيروز شده ام ولي مدال سخت است!

مدال طلاي کيانوش رستمي ماحصل غيرت و تعصب خود اين جوان کرمانشاهي است که او هم بدون مربي روي تخته مبارزه المپيک رفت ! خنده دار نيست ؟ در المپيک ورزشکاري  بدون مربي باشد؟‌

سعيد ملايي جودو بعد از مسابقه اي که با يک اخطار بيشتر به قهرمان المپيک باخت اعلام کرد هر طرف را نگاه کردم يک آشنا نديدم؟

بفرماييد نصرت خان ازبکي را از کجا و چگونه و براي چه آورديد و برديد  المپيک ؟‌چرا همان اول رضا رودکي را به عنوان مربي معرفي نکرديد؟‌

پس لطفا مدال کيانوش را به خود نچسبانيد . مدال از آن کيانوش و ايران و ايرانيان است.

 

 

 

 

ارسال در: جمعه 29 مرداد ساعت 03:51 (1395/5/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن