90/ وزير بوكس را دوست ندارد
شماره خبر : 134001
پس از ناکامي احسان حدادي در رقابت‌هاي المپيک ريو و اظهارات او و اکبر احدي در خصوص عدم توجه مسئولان فدراسيون بوکس به آنها نشت مطبوعاتي در فدراسيون بوکس در خصوص بررسي شرايط بوکس ايران برگزار شد

ايمان ميري

پس از ناکامي احسان حدادي در رقابت‌هاي المپيک ريو و اظهارات او و اکبر احدي در خصوص عدم توجه مسئولان فدراسيون بوکس به آنها نشت مطبوعاتي در فدراسيون بوکس در خصوص بررسي شرايط بوکس ايران برگزار شد. در اين جلسه احمد ناطق‌نوري، رئيس فدراسيون بوکس گفت: ورزش با افت و خيز همراه است و مردم هم حق دارند در خصوص شرايط ورزش کشور سئوالاتي داشته باشند. ما در سال گذشته شرايط سخت مالي را پشت سر گذاشتيم و از بودجه مصوب وزارت  ورزش به  فدراسيون بوکس که يک ميليارد و چهار صد ميليون بود تنهايک ميليارد و دويست و پنجاه ميليون دريافت کرديم. 700 ميليون اين بودجه را صرف امور جاري فدراسيون از قبيل حقوق و هزينه‌هاي پرسنل، برگزاري مسابقات و تشکيل کميته‌هاي مختلف کرديم. 250 ميليون را صرف خريد وسايل مورد نياز بوکس و ساخت رينگ کرديم و 400 ميليون تومان را صرف هزينه‌هاي اسکان احسان روزبهاني در هتل المپيک، تغذيه، برگزاري اردوها و اعزام‌هاي او کرديم. در کنار اين مسائل ما 7 تا اعزام را در رده‌هاي مختلف ملي پشت سر گذاشتيم که مبلغي بالغ بر 700 ميليون براي ما هزينه داشت که ما مجبور شديم بخشي از اين هزينه‌ها را از جاي ديگر دريافت کنيم. کميته المپيک نيز به عنوان متولي رشته هاي المپيکي در حالي که بايد يک ميليارد و دويست و هشتاد ميليون تومان به ما پرداخت مي کرد تنها 580 ميليون پرداخت کردند.

ناطق‌نوري عنوان کرد: احسان روزبهاني در شرايطي از عدم توجه فدراسيون صحبت مي‌کند که ما 400 ميليون براي او هزينه کرديم و از 30 درصد درآمد حق APB که احسان بايد از 20 هزار دلار دريافت خود به ما پرداخت مي‌کرد نيز گذشتيم. ما فارغ از اين مسائل بعد از کسب سهميه روزبهاني به او 10 ميليون پاداش کسب سهميه را پرداخت کرديم و کميته المپيک نيز که 10 ميليون به ورزشکاران پاداش پرداخت مي‌کرد و به احسان نيز تعلق گرفت از بودجه ما کسر کرد. در کنار اين هزينه‌ها از بعد از کسب سهميه توسط احسان روزبهاني ماهيانه 2 ميليون تومان نيز به او پرداخت شد که چيزي در حدود 2 سال بود.

رئيس فدراسيون بوکس در خصوص عملکرد روزبهاني عنوان کرد: احسان مانند يک بوکسور مبتدي بازي مي‌کرد، مثل کسي که اصلاً بوکس بازي کردن را بلد نيست و متأسفانه نتيجه را هم واگذار کرد. کسي که مي‌خواهد قهرمان شود، بايد فاکتورهاي خاصي داشته باشد. حداقل آن اين است که خوابش بايد درست باشد. روزبهاني تازه ?? شب در رستوران‌ها و کافي‌شاپ‌ها بود؛ با اين شرايط نمي‌شود به مدال المپيک رسيد.

 

در کميته المپيک شهنازي و هاشمي هر کدام يک‌سازي مي‌زدند

رئيس فدراسيون بوکس در ادامه با انتقاد از وزارت ورزش و شخص وزير گفت: متاسفانه از شانس بد ما وزير ورزش و جوانان هيچ علاقه‌ و ارادتي به بوکس ندارد و حتي در ديداري که ما بعد از حضور رئيس فدراسيون جهاني در ايران با حضور ايشان ترتيب داديم عملا بوکس را ورزشي خطرناک عنوان کردند که با تعجب رئيس فدراسيون جهاني همراه شد. مسئولان وزارت ورزش با حمايت‌هاي غير منطقي که از احسان روزبهاني نيز انجام دادند باعث شدند او فکر کند تافته جدا بافته است. روزبهاني و احدي بدون هماهنگي با فدراسون شخصا به ديدار وزير رفتند و من تعجب مي‌کنم چگونه مسئولان وزارت آنها را به حضور قبول کردند اما نگفتند چرا از طريق فدراسيون اين کار انجام نشده است. وزير حتي در ديدار با روزبهاني و احدي به هرکدام از آنها 14 ميليون تومان پرداخت کرد . ما حق مخالفت با برنامه‌هاي روزبهاني و گفتن حرف‌هاي خودمان را نداشتيم، چرا که او بلافاصله به وزارت ورزش و جوانان و کميته ملي المپيک انتقال مي‌داد و از بالا دست به ما مي‌گفتند که مراقب او باشيد و با او برخوردي نکنيد. در کميته المپيک نيز شهنازي و هاشمي هر کدام يک‌سازي مي‌زدند و هيچ حمايتي از بوکس نداشتند. به نظرم ما هم بيخود چند سال وقتمان را در اين رشته هدر داده‌ايم. من نه تنها حقوقي از فدراسيون نمي‌گيرم، بلکه مدام به دنبال تأمين حقوق ديگران هم هستم؛ اين ناسپاسي است که بگويند ناطق نوري کاري نکرده است. در سال ?? بودجه فدراسيون فقط صرف خود بوکس شد و تا امروز يک دينار از پول فدراسيون را براي چيز ديگري صرف نکرده‌ايم. آن وقت روزبهاني و احدي مدام مصاحبه مي‌کنند و پشت تريبون مي‌روند که فدراسيون به ما پول نمي‌دهد.

 

احدي قدش کوتاه است اما شيطنت خاصي دارد

ناطق‌نوري با انتقاد شديد از احدي گفت: احدي قدش کوتاه است اما شيطنت خاصي دارد، من تا امروز حرفي نزدم اما امروز اعلام مي‌کنم او تلاش مي‌کند تا رئيس فدراسيون شود و براي همين ما را تخريب مي‌کند بلکه به اين جايگاه برسد. او بايد بداند پرونده او به عنوان سرمربي در فدراسيون بوکس بسته شده است و او ديگر جايگاهي در اين فدراسيون ندارد. او با رفتارهاي خود کاري مي‌کرد تا روزبهاني را نيز از بچه‌هاي تيم ملي دور کند. ا حدي سفره‌اش را از استکي و ساير مسئولان جدا کرد، او بدون هماهنگي با ما، افرادي را در کنار خودش قرار مي‌داد و بعد خواست که به صورت جداگانه تنها با روزبهاني کار کند؛ اين شرايط براي ما قابل قبول نيست و احدي بهتر است به کار خودش به عنوان کارمند وزارت ورزش بپردازد. او مدعي است ديناري از فدراسيون حقوق نگرفته است در حالي که او کارمند وزارت ورزش و جوانان است و ما براي حضور او در تيم ملي نامه انتقال دريافت کرديم و او حقوق خود را به صورت کامل دريافت مي‌کرد و مانيز 400 هزار تومان به عنوان اضافه کار به او پرداخت مي‌کرديم.

 

 

ارسال در: جمعه 29 مرداد ساعت 04:23 (1395/5/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن