90/ دزديدن طلاي بهداد سليمي و مديريت هاي تاريخ مصرف گذشته
شماره خبر : 134074
چرا هشدار نود را جدي نگرفتيد؟

 


سيدرضافيض آبادي

موقع انتخابات فدراسيون وزنه برداري تاماش آيان نامه داد که رضازاده انتخاب شود بهتر است چون فضاي وزنه‌برداري ايران و جهان را مي شناسد و گفت که من به عنوان يک دوست و طرفدار ايراني‌ها عرض مي کنم که او باشد بهتر است و به سود وزنه برداري ايراني هاست.

همان موقع علي مرادي اصرار داشت که الا و بلا من بايد رئيس شوم. ضربه اول آن اصرار بيش از حد را در انتخابات آسيايي خورديم. جايي که دبيرکلي آسيا را از علي مرادي گرفتند. بعد آمديم به مسابقات المپيک رسيديم.

زمزمه از روزها قبل شنيده مي‌شد که بهداد سليمي قرباني مديريت مرادي خواهد شد. ما در روزنامه نود يک روز مانده به مسابقه بهداد سليمي هشدار داديم که مافياي آيان مي‌خواهد طلا را از بهداد بگيرد.

اما علي مرادي که سه روز قبل از اين اتفاق درگيري سجاد انوشيرواني و کيانوش رستمي را نتوانسته بود مديريت کند و در نهايت دوسه نفر از قهرمانان رشته‌هاي ديگر پادرمياني کردند تا کيانوش طلا بگيرد گوش به حرف ما نداد مثل همان زماني‌که اصرار داشت رئيس فدراسيون شود.

اگر آن موقع اصرار علي مرادي بر رياست نبود هم پست دبيرکلي براي ايران مي ماند و هم امروز طلاي بهداد ما را نمي دزديدند!

صد البته به مديريت رضا زاده اشکال و انتقادات زيادي وارد بود. اما حداقل اينکه مدال‌هاي المپيک ما تضمين شده بود. عدم نفوذ رئيس فدراسيون ما طلا را از بهداد گرفت و شوربختانه فضاي ورزش جهان همين است و گريزي از آن نيست. ما بايد از درون خودمان را قوي کنيم و دنبال افراد تاريخ مصرف گذشته نباشيم بعد به فکر ارتباطات بين‌المللي باشيم.

اين را گفتيم تا خدمت وزير ورزش و طراحان انتخابات فدراسيونها يک نکته مهم را عرض کنيم.

اصرار بيش از حد برخي از آدم‌هاي تاريخ مصرف گذشته براي حضور در فدراسيون‌هايي که انتخابات پيش رو دارند نتيجه‌اش مي شود کاراته و سمندر، وزنه برداري و مرادي ، بسکتبال و مشحون و شايد هم جودو و برخي دوستاني که تاريخ را مي خواهند به عقب برگردانند.

بعضي جاها بايد همپاي جريانات جهاني در ورزش حرکت کنيم. در فوتبال يک بار آمديم اين سد را بشکنيم و داريوش مصطفوي با آن عقبه خوب و درخشان در فوتبال را علي آبادي اورد و دادکان را برکنار کرد. فوتبال ما تعليق شد و اگر صفايي فراهاني با آن نفوذ بالا و وطن‌پرستي نبود معلوم نبود به کجا مي‌رسيديم.البته هنوزم داريم چوب همان لجبازي را در تشکيلات فوتبال جهان مي خوريم.

اکنون بعد از المپيک انتخابات چند فدراسيون مثل پهلواني ، کاراته ، کارگري ، جودو و ...را  در پيش داريم.

جناب وزير و جناب معاونينش بايد ششدانگ حواسشان به برخي آدم‌هاي تاريخ مصرف گذشته باشد. اگر کاراته بازگشت به عقب نمي کرد و سمندر را با لابي و زور و فشار و ارعاب و ...نمي آوردند الان کاراته ما اوضاعش اين نبود.

به هر حال آب رفته را نمي‌توان به جوي باز گرداند، اما از اتفاقات بعدي که مي توان جلوگيري کرد. اصرار برخي از دوستان براي برگشت به جودو يعني بازگشت جودو به 25 سال قبل.

يعني اينکه آقايان مي آيند و هم فضاي داخلي را برهم مي زنند و هم فضاي بين المللي را.

پس لطفا اجازه بدهيد انتخابات همان روند طبيعي خود را طي کند و اگر تهديد و ارعاب و فشار از بالا به هيات‌ها و ادارات کل نباشد خود مجمع بهترين گزينه را براي جودو و ساير فدراسيون‌هايي که انتخابات دارند انتخاب مي کند. جودو چون يک ورزش کليدي و المپيکي است و در بازيهاي آسيايي جودو و کوراش براي کاروان ايران تعيين کننده هستند اصرار بر جودو داريم. پس جودو بايد گزينه مناسب و به روز و داراي اقبال عام و خاص و داراي وجهه بين المللي را انتخاب کند.

گزينه‌اي که از هم اکنون براي المپيک 2020 برنامه داشته باشد و چشم بر منافع شخصي بسته باشد. چشم و دلش سير باشد و فقط به فکر برنامه‌هاي راهبردي و کاربردي براي موقعيت جودوي ايران باشد تا در بازي‌هاي آسيايي جاکارتا و المپيک توکيو سربلند باشيم.

راستي اون همه آدمي که کيانوش رستمي و سهراب مرادي را ماچ و بوسه مي کردند کجا بودند؟

ديشب مي‌دانيد مردم ما چي کشيدند؟

چرا از اين همه ارزي که جناب مدير کاروان برده ريو بخشي را براي يک سري موارد پشت پرده هزينه نمي‌کنند؟

ما شنيديم چند ميليارد نا قابل که حدود چند ده هزار دلار مي شود مدير کاروان برده براي امور جاري که لازمه  و

افتخار هم مي کنيم که کاروان ما دست خالي نيست.

اما عزيزان خوبم، مديراني که براي بوس بر شانه‌هاي قهرمانان از سروکول هم بالا مي‌رويد حتي در المپيک هم بايد پشت صحنه با روساي فدراسيون جهاني ،رئيس کميته داوران هر رشته و ...لابي کرد تا حق مان را نخورند.

کاري که يا بلد نيستيد و يا اگر بلديد حفظ پول را بر کسب مدال يک ملت ترجيح مي دهيد.

 

 

 

 

 

ارسال در: شنبه 30 مرداد ساعت 02:34 (1395/5/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن