90/ آرتميس ....و حالا کيميا!
شماره خبر : 134118
موجي که کيميا عليزاده در دنياي اطراف ما به راه انداخت، غير قابل اندازه گيري است، اين نوجوان 18 ساله در يکي از پست‌هايش قبل از مسابقات چنين نوشته بود: «مي گويند المپيک بزرگ است و فضاي آن سنگين اما من تنها به شش دقيقه مبارزه ام فکر مي کنم و لذت بردن از آن، از مسابقات جهاني و گراند پري که بزرگتر نيست.»

محمد سررشته داري

موجي که کيميا عليزاده در دنياي اطراف ما به راه انداخت، غير قابل اندازه گيري است، اين نوجوان 18 ساله در يکي از پست‌هايش قبل از مسابقات چنين نوشته بود:

«مي گويند المپيک بزرگ است و فضاي آن سنگين اما من تنها به شش دقيقه مبارزه ام فکر مي کنم و لذت بردن از آن، از مسابقات جهاني و گراند پري که بزرگتر نيست.»

اين شير دختر همه را به ياد آرتميس مي اندازد آرتميس نخستين و تنها زن درياسالار جهان تا به امروز بوده است. او به سال ?80 پيش از ميلاد به مقام درياسالاري ارتش شاهنشاهي خشايارشاه ايران رسيد و در نبرد ايران و يونان ارتش شاهنشاهي ايران را از مرزهاي دريايي هدايت مي کرد . تاريخ نويسان يونان او را در زيبايي و متانت سرآمد همه زنان آن روزگار ناميده اند.

کيميا  نشان داد که زن ها اگر کمي توجه ببينند تا سقف دنيا خواهند رفت . در روزگاري که دو کشور آلمان و انگلستان کار خود را در تمامي امور به دست زنان سپرده اند و آمريکا هم هيلاري را در نزديکي رياست بر همه ايالت هاي خود مي بيند کيميا نشان داد که در شرق مي‌توان متين بود، لبخند آرامي داشت، جنگجوي مبارزي هم بود.

کيميا کار بسيار بزرگي کرد. ارزش کار او بيشتر در آينده روشن مي شود، او در واقع با همه دنيا جنگيد با آنها که زنان ايراني را محدود مي پندارند، با همه آنها که زن ايراني را باور ندارند.

نکته اما اينجاست که کاش مسئولان تصميم ساز، آنها که خير و شر را بهتر از ما مي دانند، ورود بانوان ايران به ورزشگاه ها را آزاد کنند . اين جوان ها، اين نسل هم بلد است متانت داشته باشد هم بلد است بجنگد.

به اين نسل شايد بشود اعتماد داشت. کيميا محصول اين نسل است، اولين محصول. از اين به بعد هم از او و هم از هم نسلهايش بيشتر خواهيم شنيد.

او مدالي از المپيک گرفت که هيچکس آن را باور نداشت، اما او همان دختري بود که در نوشته پيش از المپيکش المپيک را هم کوچک کرد.

براي او حتي ميدان المپيک هم بزرگ نبود، کيميا آنجا مدال گرفت که المپيک را بزرگ ندانست، وقتي آرتميس 480 سال پيش از ميلاد خود، يونان را عقب مي راند که سازنده المپيک است. براي کيميا المپيک کوچک به نظر مي رسد و همين موضوع اين دختر 18 ساله را به اوج رساند و به همه ثابت کرد که دختر ايراني لياقت دارد.

 

 

ارسال در: دوشنبه 1 شهريور ساعت 09:53 (1395/6/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن