انوشيرواني: برخي انتقادها از روي حسادت بود
شماره خبر : 134375
سجاد انوشيرواني سرمربي تيم ملي وزنه‌برداري درباره برنامه‌هاي تيم ملي وزنه‌برداري تا بازي‌هاي آسيايي 2018 گفت: من دو هفته زمان خواستم تا برنامه دو ساله خود را ارائه کنم.

از هاشمي انتظار بيشتري داشتم

انوشيرواني: برخي انتقادها از روي حسادت بود

سجاد انوشيرواني سرمربي تيم ملي وزنه‌برداري درباره برنامه‌هاي تيم ملي وزنه‌برداري تا بازي‌هاي آسيايي 2018 گفت: من دو هفته زمان خواستم تا برنامه دو ساله خود را ارائه کنم. البته بايد از شوراي عالي فني و رييس فدراسيون تشکر کنم که به من دوباره اعتماد کردند اما در مورد برنامه‌ها بعد از ارائه آن صحبت خواهم کرد. اما شعار فدراسيون پشتوانه‌سازي است از اين رو در تيم بزرگسالان بيشتر نفرات رده اميد و جوانان را مورد توجه قرار مي‌دهيم تا تيم ملي پوست‌اندازي کند و در سال‌هاي آينده با نيروهاي جوان با قدرت در ميادين حاضر شويم .

او در پاسخ به اين پرسش که از نفرات قديمي هم استفاده مي‌شود، گفت: بلي. کساني که تمرين کنند و شرايط ايده‌آل را داشته باشند از همه استفاده خواهيم کرد . تلاش خود را مي‌کنيم که از تمام پتانسيل وزنه‌برداري براي کمک به تيم ملي استفاده شود.

انوشيرواني با اشاره به برخي انتقادات نسبت به نحوه وزنه گرفتن او گفت:  ما کارمان را در المپيک نشان داديم اما براي برخي‌ها باورش سخت بوده که سجاد انوشيرواني، فدراسيون  و تيم ملي چنين نتيجه‌اي بگيرند، بنابراين صحبت‌هايي که مي‌کنند از روي حسادت است. حتي افرادي که ما را حمايت مي کردند و مي‌خواستند ارتقا پيدا کنيم نيز صحبت‌هايي مي‌کنند که نشان از حسادت دارد و دلسوز وزنه‌برداري نيستند.

او در مورد نحوه انتخاب وزنه‌ها براي سليمي گفت: استراتژي ما رسيدن به مدال طلا بود . سليمي در يک ضرب کار بزرگي انجام داد و يک کيلوگرم رکورد جهان را جابجا کرد. در دوضرب نيز برنامه به اين شکل بود که وزنه هايي انتخاب کنيم که حريف  در تسخير خودمان باشد و به وزنه‌هاي بالا فکر نکند. اگر حرکت اول سليمي قبول مي‌شد، تاکتيکي که داشتيم جواب مي‌داد اما همه چيز دست به دست هم داد که بهداد سليمي مدال نگيرد  و نخواستند اين اتفاق بيفتد اين را با تمام وجود حس کردم.

سرمربي تيم ملي در پاسخ به اين پرسش که از عملکرد کدام وزنه‌بردار راضي نبوده است، گفت: از علي هاشمي انتظار بالاتري داشتم. راحت مي‌توانست در المپيک مدال بگيرد اما با اشتباهات فردي که داشت اين موضوع محقق نشد. براري  و بقيه وزنه‌برداران خوب بودند و نسبت به شرايط کم کاري نکردند.

انوشيرواني در مورد اينکه نبايد به آن شکل به هيات ژوري اعتراض مي‌شد تا اکنون احتمال محروميت ايران وجود نداشته باشد، تصريح کرد: ما اعتراض نامتعارفي نکرديم و اعتراض کردن حق طبيعي ما بود. مطمئن باشيد اگر فدراسيون جهاني وزنه‌برداري تصميمي بگيرد که در راستاي محروميت ايران باشد، ناعادلانه است.

او درباره انتخاب دستياران خود نيز گفت: هنوز گزينه‌اي ندارم اما به آن نيز فکر خواهم کرد. دستيارانم داخلي خواهند بود و کساني انتخاب مي‌شوند که از لحاظ علمي  و تجربي بالا باشند.

سرمربي تيم ملي درمورد اضافه شدن سعيد علي حسيني به اردوي تيم ملي نيز بيان کرد: من از او خبري ندارم و فکر کنم محروميتش بعد از مسابقات جهاني 2017به پايان برسد. اگر شرايطش خوب باشد از او استفاده خواهيم کرد.

 

تست دوپينگ رقيب رستمي در المپيک ريو مثبت شد

گابريل سينکرايان وزنه بردار دسته 85 کيلوگرم روماني در بازي هاي المپيک ريو مدال برنز کسب کرد اما اکنون تست دوپينگ اين وزنه بردار مثبت اعلام شده است.از اين رو کشور روماني يک مدال برنز المپيک را از دست مي دهد و کميته ملي المپيک اين کشور نيز 100 هزار يورو بايد به IOC پرداخت کند.کميته ملي المپيک روماني نيز اعلام کرده مبلغ جريمه را بايد فدراسيون وزنه برداري روماني و ورزشکار متخلف بپردازند.سينکرايان در المپيک ريو با ثبت رکورد 173 يک ضرب، 217 دوضرب  و مجموع 390 کيلوگرم پس از کيانوش رستمي  و تيان تائو از چين بر روي سکو سوم المپيک قرار گرفت.

 

اوجاقي: خداحافظي سيفي را تکذيب مي‌کنم

حسين اوجاقي سرمربي تيم ملي ساندا در خصوص حضور تيم ايران در رقابت‌هاي قهرماني آسيا گفت: تمرينات خوبي را پشت سر گذاشتيم و ساندا کاران با انگيزه‌اي که داشتند، خوب تمرين کردند و اميدوارم عملکرد درخشاني داشته باشند. اين تيم بسيار جوان و کم تجربه است. ما سال آينده مسابقات جهاني را پيش‌رو داريم و دو سال ديگر نيز بازي‌هاي آسيايي اندونزي برگزار خواهد شد. قهرماني آسيا بهترين فرصت است که به جوان‌ها ميدان بدهيم. نمي‌شود که تنها به قهرمانان به نام فرصت بدهيم زيرا زماني افرادي مثل سيفي و قلي‌پور از تيم ملي خداحافظي مي‌کنند و بايد پشتوانه داشته باشيم. سود جوان‌گرايي تيم را در سال‌هاي آينده خواهيم ديد.وي با اعلام اين که سيفي از تيم ملي خداحافظي نکرده، گفت: براي حضور در رقابت‌هاي جام جهاني از با تجربه‌ها استفاده خواهيم کرد. در خصوص محسن محمد سيفي نيز شايعاتي بود که خداحافظي کرده است که من تکذيب مي کنم. او در جام جهاني و بعد از آن در ليگ مبارزه مي‌کند.

 

 

 

دو مدال برنز تيم دو نفره ايران در مسابقات جهاني موي‌تاي

تيم ملي موي تاي جوانان ايران در رقابت هاي قهرماني جهان در بانکوک به دو مدال برنز دست يافت. آرش دليخون و مهدي شمعي دو نماينده ايران در اوزان 60- و80- تيم ملي جوانان موي تاي فدراسيون ورزش هاي رزمي به دو مدال برنز دست يافتند.در ديدارهاي پاياني اين مسابقات دليخون با حريف روس به جدال پرداخت و پس از سه راند از راهيابي به فينال بازماند و اولين مدال برنز مسابقات را براي ايران رقم زد.مهدي شمعي نيز مقابل حريف استونيايي به روي رينگ رفت و با واگذاري نتيجه به حريف، تن به شکست داد و دومين مدال برنز تيم ملي را کسب کرد. به اين ترتيب تيم ملي جوانان موي تاي که با دو سهميه در اين رقابت ها حضور داشت، با کسب دو مدال برنز به کار خود پايان داد.

 

بوکسورهاي سنگين وزن 19 تا 21 سال روي رينگ

فدراسيون بوکس قصد دارد به منظور شناسايي نفرات خبره و پشتوانه سازي تيم ملي بزرگسالان يک دوره مسابقات در 4 وزن سنگين برگزار کند.قرار است در اين رقابت ها تنها بوکسورهاي 19 ، 20 و 21 ساله در اوزان 75 ، 81 ، 91 و به اضافه 91 کيلوگرم به روي رينگ بروند.اين رقابت ها از 31 شهريور ماه لعايت 2 مهر ماه در سالن شهيد همت واقع در مجموعه ورزشي انقلاب برگزار خواهد شد.

 

تبريک رئيس اتحاديه تکواندوي آسيا به کيميا

پس از کسب دستاورد تاريخي کيميا عليزاده در بازي‌هاي المپيک ريو 2016، «پروفسور کي سوک لي» به دست آوردن اولين و تاريخي ترين مدال بانوي ايراني را به فدراسيون تکواندو و کيمياي تکواندو اين طور تبريک گفت: اتحاديه تکواندوي آسيا به موفقيت ورزشکار ايراني افتخار مي‌کند و کسب اين دستاورد براي ما خوشحال کننده است. اين موفقيت نشان دهنده آماده‌سازي، تلاش و پيشرفت تکواندوي شما است و کسب چنين موفقيتي نتيجه سال‌ها تلاش و پيگيري مي باشد.

 

 

ارسال در: چهارشنبه 10 شهريور ساعت 17:15 (1395/6/10)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن