مراسم تجليل هيات وزنه برداري استان تهران از مرادي
شماره خبر : 134617
از سوي هيئت وزنه برداري استان تهران مراسمي به مجري گري عليپور برگزار شد که در آن از علي مرادي رئيس فدراسيون وزنه برداري تقدير شد ضمن آنکه از سهراب مرادي و نواب نصيرشلال المپيکي هاي مدال‌آور کشورمان نيز تجليل بعمل آمد.

مراسم تجليل هيات وزنه برداري استان تهران از مرادي

مطمئن بودم طلا مي‌گيرم

از سوي هيئت وزنه برداري استان تهران مراسمي به مجري گري عليپور برگزار شد که در آن از علي مرادي رئيس فدراسيون وزنه برداري تقدير شد ضمن آنکه از سهراب مرادي و نواب نصيرشلال المپيکي هاي مدال‌آور کشورمان نيز تجليل بعمل آمد. در جشن بزرگ خانواده هيات وزنه برداري استان تهران از پيشکسوتان اين رشته هم تجليل بعمل آمد. به هر حال تورج فرهادي رئيس هيات تهران مراسم خوبي براي وزنه برداران المپيکي تدارک ديده بود.

سهراب مرادي قهرمان المپيک در حاشيه اين مراسم گفت: تازه حالا در 28 سالگي اوج گرفته‌ام. اما واقعيتش از 20 سالگي تا امروز، به دليل شکست‌ در مسابقات جهاني و المپيک و نااميدي ناشي از آن، چند بار ورزش را کنار گذاشتم تا اين‌که در ريو موفق شدم. اين‌بار مطمئن بودم طلا مي‌گيرم. همين اعتماد به نفس نقش بزرگي در موفقيت من داشت.او در ادامه گفت: به نظرم هيچ فرمولي براي موفقيت وجود ندارد و هيچ قاعده و قانوني را نمي‌توان مشخص کرد. سال‌هاي قبل شرايط بهتري داشتم و بدنم روبه‌راه‌تر بود و با اين‌حال در عرصه جهاني موفق نمي‌شدم. اما امسال که با مشکلات و مسائل زيادي روبرو بودم، توانستم موفق شوم.

 

سومي کشتي آليش مردان ايران در جهان

رقابت هاي جهاني کشتي آليش در شهر چولپان آتا قرقيزستان در حال برگزاري است. مسابقات آليش در بخش آزاد (free style) برگزار شد که تيم مردان ايران توسط داود عوض زاده در وزن 90 کيلوگرم صاحب مدال نقره و ياسر محمدي، جليل پيرمردي و بهنام هدهدي در اوزان 80، 100 و 100+ کيلوگرم صاحب مدال برنز شد و با کسب 33 امتياز به عنوان سومي رسيد. تيم هاي ترکمنستان و اوکراين به ترتيب با 40 و 34 امتياز اول و دوم شدند.

 

دو برنز حاصل کار تلاش جودوکاران نوجوان ايراني

دهمين دوره رقابت‌هاي جودو نوجوانان آسيا  پنجشنبه 18 شهريور ماه با حضور 165 جودوکار از 25 کشور در سالن "راجيو گاندي" شهر «گوچي» هند آغاز شد که تلاش نمايندگان کشورمان با کسب دو مدال برنز به پايان رسيد."وحيد بريمانلو" در وزن 55- کيلوگرم با برتري مقابل "احمد الحسيني" از امارات و "کاراکومان" از هند راهي مرحله يک چهارم نهايي شد. وي در اين مرحله نتيجه را به مغولستان واگذار کرد و به گروه شانس مجدد رفت."بريمانلو" براي کسب مدال برنز جودوکاران لبنان و قزاقستان را شکست داد و برنز گرفت."مهدي برغمدي" در وزن 66- کيلوگرم دور نخست استراحت داشت و سپس مقابل "مان تام" از ماکائو صاحب پيروزي شد. وي در مرحله نيمه نهايي  نتيجه را به "ميرزائف" از قزاقستان وگذار و راهي گروه بازنده ها شد."برغمدي" در اين مرحله "لئو وي" از چين تايپه را از پيش رو برداشت و به نشان برنز دست پيدا کرد."محمد بريمانلو" در وزن 55- کيلوگرم همان دور نخست به ژاپن باخت و حذف شد. همچنين "مهدي أيوبي" در اولين ديدار به قزاقستان نتيجه را واگذار و از دور رقابت‌ها کنار رفت.ضمن اينکه "ليلا سياهوشي" بعد از استراحت در مرحله نخست مقابل نماينده اردن واگذار کرد. نماينده بانوان کشورمان براي کسب مدال برنز ابتدا حريفي از نپال را شکست داد ولي به چين‌تاپيه باخت و در مکان پنجم ايستاد.

 

ملي پوشان کاراته راهي سوئيس ‌شدند

تيم ملي کاراته آقايان و بانوان ايران با ترکيب کامل خود جهت شرکت در رقابت‌هاي مسترز  سوئيس راهي اين کشور شد.  اين مسابقات روزهاي شنبه و يکشنبه در بازل سوئيس برگزار مي‌شود. در اين مسابقات به غير از ايران ، ورزشکاران هجده کشور ديگر شرکت دارند.فدراسيون کاراته سوئيس براي اين مسابقات کليه هزينه‌هاي کاروان ايران به غير از هزينه پرواز را متقبل شده است.تيم ملي کاراته آقايان و بانوان ايران خود را براي رقابت‌هاي جهاني کاراته که آبان ماه در اتريش برگزار مي‌شود، آماده مي‌کند.

 

رسول خادم: محمد بنا متعلق به خودش نيست

رسول خادم رئيس فدراسيون کشتي  در رابطه با استعفاي محمد بنا گفت: محمد بنا سرمايه بزرگي براي کشتي کشور محسوب مي‌شود و متعلق به خودش نيست و از بزرگان خانواده کشتي‌ است. در سال‌هاي گذشته او زحمات زيادي براي تيم ملي کشيده است. درباره استعفاي او بايد اجازه بدهيم تا اين موضوع براساس روال عادي و درشوراي فني کشتي فرنگي بررسي شود.

 

بربط نقره اي شد

پرونده نوجوانان ايران در دهمين دوره رقابتهاي جودو نوجوانان آسيا با کسب يک نشان نقره و چهار برنز در هندوستان بسته شد. مريم بربط جودوکار وزن ??- کيلوگرم تيم بانوان کشورمان به يک نشان نقره با ارزش دست پيدا کرد. در وزن ??- کيلوگرم پسران ياسين تقوي مدال برنز دوره قبل خود را تکرار کرد. علي پرهيزگاري در وزن 90- کيلوگرم برنز گرفت.در وزن 73- کيلوگرم رضا پارساپور در اولين ديدار به « جهانگير شومالي» از تاجيکستان باخت و حذف شد. قاسم باقري هم در وزن ??- کيلوگرم دور نخست نتيجه را به «کاسوکه ناکائو» از ژاپن واگذار کرد از دور رقابتها کنار رفت.

 

ارسال در: شنبه 20 شهريور ساعت 17:31 (1395/6/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن