از جوانان بي تجربه استفاده کرديم و بهترين نتيجه را گرفتيم
شماره خبر : 134637
تيم ملي ووشوي بزرگسالان ايران در مجموع دو بخش ساندا و تالوي زنان و مردان با کسب 7 طلا، 3 نقره و 5 برنز بر سکوي نايب قهرماني مسابقات آسيايي ايستاد.

از جوانان بي تجربه استفاده کرديم و بهترين نتيجه را گرفتيم

اوجاقي: بانوان ووشوکار در آسيا شاهکار کردند

تيم ملي ووشوي بزرگسالان ايران در مجموع دو بخش ساندا و تالوي زنان و مردان با کسب 7 طلا، 3 نقره و 5 برنز بر سکوي نايب قهرماني مسابقات آسيايي ايستاد. حسين اوجاقي سرمربي تيم ملي ووشو پس از نايب قهرماني اين تيم گفت: خدا را شکر نتيجه فوق‌العاده‌اي کسب کرديم چرا که ووشوکاراني که به اين مسابقات اعزام شدند همگي جوان بودند و هيچ کدام تجربه حضور در رقابت‌هاي قهرماني آسيا نداشتند و برخي از ووشوکاران حتي براي اولين بار از رده جوانان به بزرگسالان آمده بودند و برخي ديگر با اينکه در رده بزرگسالان بودند اما هنوز در تيم ملي به عنوان ووشوکار فيکس نبودند. براي فدراسيون اولويت اصلي اين بود که به جوانان ميدان بدهد به همين دليل اين افراد به مسابقات قهرماني آسيا اعزام شدند. قبل از اينکه تيم ملي به اين رقابت‌ها برود همه از من مي‌پرسيدند که اين ووشوکاران تجربه حضور در ميدان‌هاي بزرگ ندارند و ممکن است در اين رقابت‌ها نتيجه قابل قبولي نگيرند اما ما هدفمان اين بود که به جوانان اعتماد کنيم ضمن اينکه از توانايي آنها هم مطلع بوديم بنابراين بدون هيچ ترديدي آنها را به اين مسابقات اعزام کرديم که خدا را شکر نتيجه قابل قبولي هم کسب کرديم. حضور جوانان کم‌تجربه در ميدان‌هاي رسمي اين جرات را به آنها مي‌دهد که مقابل حريفان ترسي نداشته باشند ضمن اينکه از اين طريق ووشوي ايران هم سود مي‌برد چرا که قهرماناني که هم‌اکنون در تيم‌ملي حضور دارند دير يا زود به دليل شرايط سني کنار گذاشته مي‌شوند و به همين دليل ما بايد جايگزيني براي آنها داشته باشيم و از طرفي انگيزه آنها را بالا ببريم.

اوجاقي همچنين به عملکرد بانوان ووشوکار اشاره کرد و گفت: بانوان در اين دوره از رقابت‌ها شاهکار کردند. خواهران منصوريان براي اولين بار در تاريخ ورزش ايران دست به کار بزرگي زدند آنها اولين ووشوکاراني بودند که از يک خانواده در يک رشته ورزشي و در يک تورنمنت به سه مدال آسيايي دست پيدا کردند. البته از بين اين سه خواهر الهه منصوريان حريف سرسخت چيني را شکست داد که کار بسيار ارزشمندي بود. خوشبختانه بانوان ووشوکار نشان دادند بسيار قدرتمند هستند و با وجود همه سختي‌ها از هيچ حريفي کم ندارند.

 

استخدام مربي خارجي براي ما در اولويت است

سليماني:در حق تيم ملي بزرگسالان اجحاف شد

مسعود سليماني رئيس فدراسيون اسکواش گفت: از زماني که من به فدراسيون ورود کردم مسائل کمبود بودجه و تحريم به وجود آمد و اين موضوع ما را کمي اذيت کرد. اما اسکواش نشان داد حرف اول و آخر را پول‌نمي‌زند و افرادي کنار ما قرار دارند که فلسفه «ما مي توانيم» را به صورت واقعي معني کردند. يکي از برنامه‌هاي ما اين است که استان‌ها هر چقدر توانمند مي‌شوند به سراغ مربيان خارجي بروند. استان فارس «مقدس اشرف» را استخدام کرد و بلافاصله بعد از آن جزيره کيش «محمد يوسف» را استخدام کرد. استان مشهد به مدت يک سال در ليگ شرکت نکرد و مبلغي را که براي ليگ در نظر گرفته بود، براي جذب مربي خارجي هزينه کرد. هيات تهران هم با دو مربي خارجي مذاکره کرده است. همچنين «رفعيت خان» از کشور پاکستان و «امجدخان» قرار است به ايران بيايد البته در اين بين با توجه به اينکه کشور پاکستان در مسابقات قهرماني جهان در جايگاه نخست قرار گرفته است . متاسفانه در اسکواش در حق تيم ملي بزرگسالان اجحاف شده است. در سنوات گذشته تيم ملي به دليل مسائل انضباطي به مدت چهار سال تعطيل شد و دوباره در دوره ما احيا شد. اين تيم بايد ارديبهشت ماه به مسابقات قهرماني تيمي بزرگسالان آسيا اعزام مي‌شد اما به دليل برخي مسائل اين اتفاق نيفتاد ولي حالا به دنبال حامي جديد هستيم. در حال حاضر ما 10 اسکواش‌باز ايراني عضو مرکز حرفه‌اي اسکواش جهان داريم . اين اسکواش‌بازان به صورت انفرادي در مسابقات شرکت مي‌کنند. در حال حاضر ما تيم فوق‌العاده‌اي در بزرگسالان داريم، نويد ملک‌زاده کاپيتان تيم ملي، فرزاد شکوهي از گلستان و زارعيان هم از کيش سال‌ها مي‌توانند در خدمت تيم ملي باشند. باتوجه به اينکه اسکواش شرايط سني خاصي ندارد، اين بازيکنان مي توانند سال‌ها بازي کنند.

 

ارسال در: چهارشنبه 24 شهريور ساعت 08:42 (1395/6/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن