چون حقايق را گفتم کميته انضباطي احضارم کرد
شماره خبر : 134779
بهادر مولايي وزنه بردار فوق سنگين ايران بعد از اينکه شوراي فني به عدم حضورش در المپيک ريو راي داد، شبانه راهي شمال کشور شد، غافل از اينکه در 20 کيلومتري جاده آمل تصادف وحشتناکي در انتظار اوست

 

به دليل بي‌فکري مسئولان دچار خونريزي داخلي شدم

مولايي: مگر من چه تفاوتي با بهداد دارم؟!

بهادر مولايي وزنه بردار فوق سنگين ايران بعد از اينکه شوراي فني به عدم حضورش در المپيک ريو راي داد، شبانه راهي شمال کشور شد، غافل از اينکه در 20 کيلومتري جاده آمل تصادف وحشتناکي در انتظار اوست.بهادر مولايي در اين حادثه رانندگي از ناحيه لگن به شدت آسيب ديد و پدر بزرگش را هم از دست داد. او بعد از اين تصادف به تهران منتقل شد و تحت عمل جراحي قرار گرفت. مولايي بعد از عمل جراحي خانه‌نشين شد و حالا خبر رسيده است که چند روز پيش به دليل خونريزي گوارش در بيمارستان بستري شده است.اين وزنه‌بردار فوق سنگين کشورمان درباره آخرين وضعيت جسماني‌اش گفت: متاسفانه چند روزي بود که از ناحيه شکم احساس درد مي‌کردم و زماني که به بيمارستان مراجعه کردم پزشکان گفتند به دليل مشکل گوارشي بايد در بيمارستان بستري شوم و آندوسکوپي انجام دهم. علت خونريزي داخلي‌ام را پزشکان استرس و فشار عصبي اعلام کردند. متاسفانه به دليل بي‌توجهي مسئولان اين اتفاق براي من افتاد. من مدتهاست که دچار اين سانحه شده و خانه‌نشين شده‌ام اما هيچ يک از مسئولان فدراسيون با من تماسي نگرفتند و حالم را نپرسيدند.من 15 سال است وزنه‌برداري کار مي‌کنم اما حالا که دچار مصدوميت شده‌ام هيچ‌کس سراغي از من نمي‌گيرد. زماني که بهداد سليمي مصدوم شد فدراسيون تماما در اختيار او بود و حتي پول آژانس و رفت و آمدش را هم حساب مي‌کرد اما من تاکنون 5 ميليون تومان از جيب هزينه کرده‌ام و هيچ کس هم سراغي از من نمي گيرد؛ مگر من چه تفاوتي با بهداد دارم؟!

مولايي با گلايه از دکتر باقري پزشک تيم وزنه‌برداري گفت: دکتر باقري در مصاحبه‌هايش مي‌گويد حال بهادر خوب است و هيچ مشکلي ندارد، در حالي که او تابه‌حال با من تماسي نگرفته است. در اين مدت تنها دکتر نوروزي از فدراسيون پزشکي ورزشي با من تماس گرفته و هيچ‌کس ديگر از طرف فدراسيون وزنه‌برداري به من زنگي نزده و حالم را جويا نشده است، اما دو هفته پيش از طرف فدراسيون من را به کميته انضباطي فرا خواندند. متاسفانه چون حقايق را مي گويم به کميته انضباطي احضار شدم.»

 

دفاعيات پزشک فدراسيون وزنه‌برداري

در همين زمينه دکتر باقري پزشک فدراسيون وزنه‌برداري در واکنش به اين انتقادها گفت: متاسفانه بهادر مولايي کار باارزشي که براي او انجام داديم را نديده مي‌گيرد و با مصاحبه‌هاي تند و تيز عليه فدراسيون همه را به حاشيه مي‌برد. زماني که براي او اين اتفاق افتاد هيچ جراحي در ايران حاضر نبود او را عمل کند. شدت آسيب ديدگي لگن بهادر به قدري زياد بود که پزشکان وقتي عکس‌هاي او را مي‌ديدند از انجام عمل او پشيمان مي شدند. اما با پيگيري‌هاي من، دکتر کيهاني و تيم پزشکي‌اش حاضر شدند لگن بهادر را عمل کنند. زماني که يک ورزشکار دچار آسيب ديدگي مي شود اين وظيفه فدراسيون پزشکي است که مراحل درماني او را دنبال کند. متاسفانه بهادر مولايي خدماتي که به او ارائه کرده‌ايم را ناديده مي گيرد و در مصاحبه‌هايش به من توهين کرد. وظيفه من به عنوان پزشک فدراسيون اين نبود که از پزشکان مختلف تقاضا کنم که بهادر را جراحي کنند اما تنها به خاطر اينکه او يکي از سرمايه‌هاي تيم ماست اين کار را انجام دادم اما حالا به جاي تشکر بارها من را مورد انتقاد قرار مي‌دهد.

رابطه من با بهداد سليمي يک رابطه دوستانه است. بهداد به‌گونه‌اي بود که حتي براي خوردن يک قرص با من مشورت مي کرد. وقتي يک ورزشکار تحت عمل جراحي قرار مي گيرد تنها يک بخشي از روند درماني‌اش طي مي شود و بعد از آن ورزشکار نياز به فيزيوتراپي و مراحل توانبخشي دارد.من به عنوان پزشک وضعيت بهادر مولايي را درک مي کنم. اين ورزشکار از نظر روحي و رواني به شدت آسيب ديده است و بايد تحت نظر يک روانشناس باشد و بعد از آن مراحل فيزيوتراپي و توان‌بخشي او پيگيري شود و پيشرفتش را بررسي کنند. من در مورد بهادر بيشتر از وظيفه‌ام کار انجام داده‌ام و از اين به بعد هم تصميم گرفتم تنها کارهايي که طبق قانون بر عهده من است را انجام دهم.اگر طبق قانون وظيفه درماني بهادر را بر عهده من بگذارند به شما اطمينان مي‌دهم که اين وزنه‌بردار را احيا مي‌کنم اما وضعيت يک ورزشکار بعد از مصدوميت برعهده فدراسيون پزشکي ورزشي است. من بيشتر از وظيفه ام براي بهادر کار کردم و روند درماني او برعهده من نيست.

ارسال در: چهارشنبه 31 شهريور ساعت 06:57 (1395/6/31)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن