90/ آغاز دوران درخشان جودو
شماره خبر : 134954
بالاخره انتخابات جودو در ميان حواشي بسيار برگزار شد و سكان هدايت اين رشته براي چهارسال به دست محمد درخشان افتاد.

 

ايمان ميري

بالاخره انتخابات جودو در ميان حواشي بسيار برگزار شد و سكان هدايت اين رشته براي چهارسال به دست محمد درخشان افتاد.

درخشاني كه بدون اغراق دوران درخشان جودوي ايران در زمان حضور وي در اين فدراسيون رقم خورد، حالا براي مرتبه دوم شانس به جودوي ايران رو كرده و بار ديگر سردار پشت ميز فرماندهي اين رشته كه در چند سال اخير تنها پيام آور ناكامي براي ورزش كشور بوده خواهد نشست.

هرچند شنبه شب خيلي ها تلاش كردند تا با ارسال پيامك هايي از شماره هاي ناشناس فضا را بر هم زنند تا شايد خودشان در انتخابات برنده  باشند اما نيم بيشتر مجمع انتخابات اين فدراسيون فهيم تر از آن بودند كه با سرنوشت جودو بازي كنند و با راي صحيح موجبات حضور مديري توانمند را فراهم كردند.

گرچه باحضور او موجي از اميدواري در درياي پر تلاطم جودو به راه افتاده اما اين تنها نقطه براي شروع مجدد ايده آل به حساب مي آيد. درخشان كار بسيار سختي را پيش رو دارد. جاي جاي اين رشته نياز به  تغيير دارد و تحولي اساسي لازم است، تحولي كه شايد براي خيلي ها خوش آيند نباشد.

بدون اغراق بايد گفت درخشان نه تنها در دوران حضورش در جودو بلكه در زمان فعاليت اش در ديگر رشته ها نيز نشان داده كه مديري توانمند و باهوش است اما فدراسيوني كه امروز با آن طرف است خرابه اي بيش نيست. خرابه اي كه به هر طرف آن نگاه كنيم جاي پاي مسئولاني را مي بينيم كه تنها به فكر منافع شخصي شان بوده اند.

از سازمان ليگ گرفته تا كادر فني تيم هاي ملي نياز به تغييرات دارند و مشكل بزرگي که  رييس جديد اين فدراسيون با آن روبرو است كمبود مديران خوشنام و توانمند است.

اكثر مربياني كه در 3 سال اخير مورد آزمايش قرار گرفتند نشان دادند كه در حد و اندازه هاي تيم هاي ملي ايران نيستند. در بخش داوري عدم حضور داوران كشورمان در المپيك و ديگر رويدادهاي مهم ثابت شد كه نياز در تغييرات بيداد مي كند.

سازمان ليگ كه عملا در چند سال اخير هر روز ضعيف تر از روز گذشته شده و از همه مهم تر در بخش آموزش با نگاه به كميت و كيفيت آموزشگاه ها مي توان به مسائل بسيار تاسف باري پي برد. به هر صورت رسيدگي به اين امور كار آساني نيست اما با اين حال سابقه درخشان محمد درخشان نويد روزهاي درخشاني را براي جودو مي دهد. باز هم آسمان اين رشته آبي و بدون ابر خواهد شد.

  

 

ارسال در: سه شنبه 6 مهر ساعت 21:11 (1395/7/6)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن