90/ شيطنت داخلي براي ميزباني جهاني
شماره خبر : 135012
سال گذشته براي نخستين بار جام ستارگان شطرنج جهان در رده بانوان در تهران برگزار شد و 12 بانوي برتر جهان با رعايت شئونات جمهوري اسلامي و پذيرش داوطلبانه آن به تهران آمدند.

سوت آغاز

 

سيدرضا فيض‌آبادي

سال گذشته براي نخستين بار جام ستارگان شطرنج جهان در رده بانوان در تهران برگزار شد و 12 بانوي برتر جهان با رعايت شئونات جمهوري اسلامي و پذيرش داوطلبانه آن به تهران آمدند. حدود 15 روز مهمان ما بودند و در حالي که حراست وزارت ورزش و فدراسيون شطرنج مسير سالن فدراسيون شطرنج تا هتل لاله را به لحاظ امنيتي به خوبي تحت کنترل داشتند اما بعضا شطرنجبازان خودشان اعلام مي‌کردند که اينجا امنيت بالاست و اين مسير را بدون همراه در روز چند بار مي‌پيمودند. از آنجا که حضور مستقيمي در آن مسابقات براي پوشش رسانه‌اي داشتم خاطرم هست عکسي که براي آي‌دي کارت خود يک ماه قبل از مسابقات فرستاده بودند با حجاب کامل بود و وقتي هم به ايران آمدند از همان فرودگاه حجاب را خيلي راحت رعايت کردند.

امسال بار ديگر مهرداد پهلوانزاده رئيس فدراسيون شطرنج و خزانه‌دار شطرنج آسيا با استفاده از نفوذ خود و برگزاري موفق سال گذشته توانسته ميزباني همان مسابقات را به ايران بياورد اما به نظر مي‌رسد جرياني از داخل شيطنت مي‌کند و بحث حجاب اجباري را براي دو سه نفر از شطرنجبازان خارجي مطرح کرده‌اند اين که گفته‌اند حجاب اجباري دروغي محض است چون شطرنجبازاني که ريتينگ اول تا دهم جهان را دارند آنقدر حرفه‌اي هستند که اين مسائل و پذيرش شرايط ميزباني برايشان حل شده است. گزارش ناظران جهاني و داوران و رئيس فيده (فدراسيون جهان شطرنج) سال گذشته حکايت از اين داشت که اغلب شطرنجبازان ستاره جهان تصميم دارند براي مرتبه دوم با خانواده‌هاي خود به ايران سفر کنند و اين يعني رضايت کامل ستارگان برتر جهان شطرنج از ميزباني ايران.

اين شيطنت را يک شيطنت داخلي مي‌دانيم که متاسفانه براي جبران ناکامي در انتخابات ابتداي امسال حاضرند اعتبار يک کشور بزرگ و امن‌ترين کشور جهان را زير سئوال ببرند ولي اميدواريم پهلوانزاده بتواند با ديپلماسي بالاي خود بر اين مشکل فائق آيد.

 

 

ارسال در: يکشنبه 11 مهر ساعت 18:11 (1395/7/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن