با المپيکي شدن کاراته نگاه‌ها به اين رشته تغيير کرد
شماره خبر : 135261
حميده عباسعلي عضو تيم ملي کاراته بانوان درباره آخرين وضعيت تيم ملي کاراته براي حضور در مسابقات جهاني گفت: مرحله اول اردوي تيم ملي تمام شد و ما هفته ديگر چند روزي در اردو به سر مي بريم


حميده عباسعلي عضو تيم ملي کاراته بانوان درباره آخرين وضعيت تيم ملي کاراته براي حضور در مسابقات جهاني گفت: مرحله اول اردوي تيم ملي تمام شد و ما هفته ديگر چند روزي در اردو به سر مي بريم و بعد از آن براي مسابقات جهاني راهي اتريش مي شويم.همه اعضاي تيم ملي پنج ماه است که در اردو به سر مي‌برند و روز و شب تمرين مي‌کنند چرا که تيم ملي براي دومين بار است به مسابقات جهاني اعزام مي شود. اولين باري که تيم ملي به مسابقات جهاني کاراته راه پيدا کردن سال 2014 بود که در اين رقابت‌ها نشان داديم کاراته ايران حرفي براي گفتن دارد و امسال هم دومين بار است در اين رقابت ها حاضر مي‌شويم.سطح مسابقات جهاني بسيار بالاست و باتوجه به اينکه کاراته هم به رشته‌هاي المپيک 2020 اضافه شده‌ است امسال از همه کشورها در اين مسابقات شرکت خواهند کرد و رقابت تنگاتنگي با کاراته‌کاهاي ساير کشور‌ها خواهيم داشت. معمولا مسابقات جهاني هر دو سال يک بار برگزار مي شد اما با توجه به اضافه شدن رشته در المپيک 2020 اين احتمال مي رود که هر ساله اين مسابقات را برگزار کنند.

عباسعلي با بيان اينکه بسياري از کشورها از کاراته‌ روي برگردانده‌ بودند، ادامه داد: متاسفانه نبود رشته ما در بين رشته هاي المپيکي باعث شده بود برخي از کاراته‌کاها از اين رشته دوري کنند اما با اضافه شدن اين رشته به رشته هاي المپيکي روح تازه اي در اين رشته به وجود آمد و حالا بيشتر کاراته‌کاران به دنبال حضور در ميادين رسمي و ديده شدن هستند.وقتي که زمزمه‌هاي اضافه شدن کاراته به المپيک 2020 شده بود و يک مدتي وقفه بين آن افتاده بود من باور را داشتم که روزي کاراته المپيکي مي شود و اين اتفاق درست زماني رخ داد که من در خدمت تيم ملي بودم و اين اتفاق براي من بسيار خوشايند است. اميدوارم بتوانم بيشتر از گذشته در خدمت تيم ملي باشم. زماني که در بازي‌هاي آسيايي شکست خوردم روز و شب براي مسابقات جهاني 2014 تلاش کردم و خدا را شکر موفق هم شدم. هم اکنون چهار سال ديگر در المپيک بايد حضور داشته باشيم و از حالا بايد با تلاش بيشتر تمرين کنيم.

وي در پايان گفت: هم اکنون نگاه‌ها به کاراته عوض شده است و همه انتظار دارند اين رشته با توجه به المپيکي شدنش درخشش بسيار زيادي داشته باشد. البته کاراته از قبل اينکه المپيکي شود کارنامه بسيار خوبي داشت چرا که اين رشته در همه مسابقات بهترين نتيجه را به دست آورده است و حالا بايد مسئولان به اين رشته توجه بيشتري داشته باشند چرا که نگاه ها عوض شده و کاراته‌کاها قرار است در يک ميدان بزرگي به نام المپيک به ميدان بروند و نياز به ديده شدند دارند.

 

ارسال در: يکشنبه 25 مهر ساعت 16:57 (1395/7/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن