سليمي: براي حفظ منافع ملي عذرخواهي مي‌کنم
شماره خبر : 135321
بهداد سليمي قهرمان طلايي المپيک لندن در مورد نامه فدراسيون جهاني مبني بر عذرخواهي‌ رسمي او به دليل اعتراض به هيات ژوري در المپيک ريو گفت: ‌همه مردم ايران در المپيک ريو شاهد بودند که متاسفانه چطور با ناداوري حقم را خوردند

از همين حالا شروع کرده‌ا م تا دچار افت بدني نشوم

در مسابقات جهاني حقم را پس مي‌گيرم

 

بهداد سليمي قهرمان طلايي المپيک لندن در مورد نامه فدراسيون جهاني مبني بر عذرخواهي‌ رسمي او به دليل اعتراض به هيات ژوري در المپيک ريو گفت: ‌همه مردم ايران در المپيک ريو شاهد بودند که متاسفانه چطور با ناداوري حقم را خوردند؛ ولي اگر آنها نياز به عذرخواهي من دارند اين کار را براي منافع ملي و وزنه‌برداري کشورم انجام خواهم داد. با توجه به اينکه ما در فدراسيون جهاني پشتوانه اي نداريم و از طرفي اعضاي هيات ژوري با مرادي رئيس فدراسيون رابطه خوب ندارند ممکن است دست به هر کاري بزنند بنابراين ما نبايد از اين موضوع غافل شويم. دبير فدراسيون جهاني با مرادي دشمني دارد و ممکن است هر کاري انجام دهد. حتي وزنه‌برداري ايران ممکن است به دليل دشمني‌هاي او با خطر تعليق مواجه شود. بايد اين موضوع مسالمت‌آميز حل شود. زماني که من در المپيک ريو به «تاماش آيان» اعتراض مي‌کردم او مدام مي‌گفت من مي‌دانم حق با شماست اما کاري از دستم بر نمي‌آيد، همين حرف به اين معني است که او اختياري ندارد و دست‌هاي پشت پرده در فدراسيون جهاني زياد است.

وزنه‌بردار فوق سنگين کشورمان با بيان اينکه در المپيک ريو حقش مدال طلا بود عنوان کرد: من از برزيل بايد با مدال طلا بر مي‌گشتم اما فدراسيون جهاني مدال‌ها را از قبل تعيين کرده بودند و سومين مدال طلا نصيب ما نشد. هدفم اين است که در سال 2017 تمام تلاشم را کنم تا حقم را از کساني که حقم را خوردند بگيرم. براي من همين کافي بود که مردم ايران اين ناعدالتي را ديدند. البته بعد از المپيک برخي نقدها مغرضانه بود اما اگر بخواهيم عادلانه اين موضوع را بررسي کنيم من در حرکت اول آرنجم کمي خم شد که معمولا داوري که سمت آرنج خم شده قرار دارد امتياز خطا مي‌دهد اما دو داور ديگر چراغ سفيد به وزنه‌بردار نشان مي‌دهند. اگر هر دو حرکت من خطا بود بنابراين در اين 10 سالي که وزنه مي‌زنم بايد همه حرکات دو ضرب من خطا اعلام مي شد چرا که در اين چند سال نه تکنيکم تغيير کرده و نه نحوه  تمريناتم. خوشبختانه بعد از المپيک ريو مقايسه خوبي انجام شد و فيلم نحوه وزنه زدن من در المپيک لندن با المپيک ريو مقايسه شد و همه ديدند هيچ تفاوتي بين وزنه زدن من با چهار سال پيش وجود ندارد. به هر روي المپيک ريو با تمام تلخي‌هايش تمام شد و چيزي که مهم است اين است  که در دو مسابقه مهم 2017 حقم را بگيرم.

سليمي همچنين درباره برنامه تمريني‌اش بعد از المپيک ريو گفت: ما در سال 2017 دو مسابقه قهرماني جهان و مسابقات آسيايي را پيش رو داريم و من قصد دارم در هر دو مسابقه شرکت کنم. سطح مسابقات جهاني امسال نسبت به سال‌هاي قبل بسيار سخت‌تر شده است چرا که ما در وزن فوق سنگين چند حريف قدرتمند داريم و تلاش مي‌کنم با آنها رقابت خوبي داشته باشم و به آن چيزي که در المپيک نرسيدم دست پيدا کنم.تمرينات و اردوي تيم ملي وزنه‌برداري از دي ماه شروع مي‌شود اما با توجه به اينکه در مسابقات جهاني بايد به رکورد و مدال طلا فکر کنم بنابراين تمرينات بدنسازي را از همين حالا شروع کرده‌ا م تا دچار افت بدني نشوم.

 

ارسال در: سه شنبه 27 مهر ساعت 06:47 (1395/7/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن