90/ کرسي آسيايي بدون قاليچه و پسته!
شماره خبر : 135365
محسن رضواني که از جمله رکوردداران ايران در بازي هاي المپيک آسيايي (با 5 دوره حضور) است اخيراً در انتخابات کنفدراسيون شناي آسيا حضور پيدا کرد و با آراي بالاي اعضاي مجمع به عضويت هيأت رئيسه کنفدراسيون شناي آسيا در آمد.

سوت‌ آغاز 

 

سيد رضا فيض‌آبادي

محسن رضواني که از جمله رکوردداران ايران در بازي هاي المپيک آسيايي (با 5 دوره حضور) است اخيراً در انتخابات کنفدراسيون شناي آسيا حضور پيدا کرد و با آراي بالاي اعضاي مجمع به عضويت هيأت رئيسه کنفدراسيون شناي آسيا در آمد.

محسن رضواني زمينه اين را دارد که پست هاي کليدي تر و مهم‌تري در آسيا بگيرد چرا که استحقاقش را دارد. عمري در واتر پلو و تيم‌ملي عضويت داشته ، کاپيتان تيم‌ملي بوده ،‌ دبير  و رئيس فدراسيون شنا شده ، تحصيلات آکادميک را طي کرده و يک روزه با پسته و قاليچه نيامده عضو هيأت رئيسه شناي آسيا شود! حساب کنيم و ببينيم چند نفر مثل محسن رضواني داريم؟

سال ها بايد طي شود تا يک محسن رضواني با عبور از مراحل سخت ميدان  تمرين و مسابقه به مديريت برسد و بعد با شايستگي بر يکي از کرسي‌هاي شناي آسيا تکيه بزند. شايد اين سئوال پيش آيد که عضويت در هيأت رئيسه چه مزيتي براي شنا و واترپلو ايران دارد. اولين نتيجه و ثمره اين حضور برپايي کلاس‌هاي آموزشي پيشرفته براي مربيان شنا ، شيرجه و واتر پلو است که رضواني خوب مي‌‌داند در اين بخش نياز به تقويت و ارتقا داريم .

موضوع بعدي گرفتن ميزباني هاي مهم و در جه اول در سه رشته آبي است که رضواني با شناختي که از فضاي آسيا دارد مي‌تواند اين امتيازات را براي ايران به ارمغان بياورد.  علاوه بر اين حضور يک ايراني در مهم‌ترين مرکز تصميم‌گيري و اجرايي شناي آسيا خود به خود يک مزيت براي کشور ما است و بايد اين افراد مورد حمايت کميته ملي المپيک و وزارت ورزش قرار گيرند. آنچه که ما مي‌دانيم اين مهم است که خوشبختانه هم وزارت ورزش و هم کميته المپيک از جايگاه افرادي مثل محسن رضواني در کرسي هاي آسيايي حمايت مي‌کنند، مي‌ماند يک مشکل که آفت بد ورزش ايران است،‌ خودزني ! متاسفانه وقتي يکي مثل  محسن  رضواني از بطن يک رشته خاص صاحب يک کرسي مهم در آسيا مي‌شود  ، هستند افرادي از داخل همين سيستم که از هر راهي براي زدن او استفاده مي‌کنند. رضواني بايد مراقب اين خودي هاي شنا باشد چون آن طرف قضيه مورد حمايت قرار دارد!

 

 

ارسال در: چهارشنبه 28 مهر ساعت 13:03 (1395/7/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن