90/ محسن يزداني: خدمت به جوانان کمتر از عبادت نيست
شماره خبر : 136017
با محسن يزداني به گفت‌وگو نشستيم. موسس و مديرعامل مجموعه باشگاه‌هاي زنجيره‌اي هيربد که عضو فدراسيون حرفه‌اي پرورش اندام جهان است.

تا سال 1400 بيش از 20 شعبه هيربد فعاليت مي‌کنند

 

با محسن يزداني به گفت‌وگو نشستيم. موسس و مديرعامل مجموعه باشگاه‌هاي زنجيره‌اي هيربد که عضو فدراسيون حرفه‌اي پرورش اندام جهان است. او که دارنده عناوين متعدد قهرماني در آسيا و جهان است در سال 99 نيز عنوان پيشرفته‌ترين بدنساز را به خود اختصاص داد. به همين بهانه و به خاطر کارآفريني‌هاي درخشانش با او به گپ و گفت نشستيم. وي به موازات قهرماني در ورزش، دانشجوي مقطع دکترا نيز هست:

90: آقا محسن حسابي شهر را شلوغ کرده‌ايد؟

چه‌طور؟

90: راه‌اندازي 10 شعبه از مجموعه باشگاه‌هاي زنجيره‌اي هيربد در تهران؟

اين کمترين کاري است که مي‌توانم انجام دهم. در حق جوانان اين مرز و بوم هر کاري که انجام دهي کم است.

90: چطور؟

بايد به هر طريقي که شده جوانان را به سمت ورزش بکشانيم. بايد جوانان خود را با درس و ورزش درگير کنند تا در نهايت جامعه سالم و رو به رشدي داشته باشيم.

90: چه شد که به فکر راه‌اندازي باشگاه‌هاي زنجيره‌اي هيربد افتاديد؟

براي راه‌اندازي اين مجموعه باشگاه‌ها چندين هدف داشتم که مهم‌ترين آنها جذب جوانان به سمت ورزش و اشتغالزايي بود.

90: از کي به اين فکر افتاديد؟

اواسط دهه 70 بود. حدود سال‌هاي 75،76 بود که به اين فکر افتادم. از جان و دل دوست داشتم به جوانان خدمت کنم. از اين که مي‌بينم تعداد زيادي از جوانان براي ورزش و کسب سلامتي به باشگاه مي‌آيند و عده‌اي ديگر از جوانان از طريق اين باشگاه‌ها جذب کار شده‌اند و امرار معاش مي‌کنند لذت مي‌برم.

90: اولين باشگاه را در کجاي تهران تاسيس کرديد؟

اولين شعبه هيربد را در يوسف‌آباد تاسيس کردم. همزمان با دوره‌اي بود که خودم هم قهرمان آسيا شده بودم. استقبال از اين مجموعه خيلي بود. از سراسر تهران به اين باشگاه مي‌آمدندکه با توجه به استقبال خوب شعبه دوم را در غرب تهران و در منطقه جنت‌آباد تاسيس کردم و اين چنين بود که شعبات بعدي را يکي پس از ديگري راه‌اندازي کرديم.

90: هيربد در شهرستان‌ها هم شعبه دارد؟

بله. سه شعبه در اهواز، سه شعبه در شيراز، يکي در کرمان و ديگري هم در تبريز که همگي فعالي هستند و به جوانان خدمت مي‌کنند.

90: آخرين شعبه‌تان کجا تاسيس شد؟

در منطقه 22 شهرک گلستان بزرگ‌ترين و مدرن‌ترين مجموعه ورزشي هيربد را چندي پيش افتتاح کرديم که فوق‌العاده است. در زميني به مساحت 1000 متر که 200 متر پارکينگ اختصاصي دارد.

90: چشم‌انداز‌تان چيست؟

به دنبال آن هستيم تا سال 1400 يعني 5 سال ديگر 20 شعبه از هيربد در تهران فعال باشد و در شهر‌هاي بزرگ هم نام هيربد به خوش نامي بدرخشد.

90: مهم‌ترين فاکتور مجموعه باشگاه‌هاي زنجيره‌اي هيربد؟

به همه دوستاني که در اين زمينه فعال هستند احترام مي‌گذارم و به آنها خسته نباشيد مي‌گويم. ولي بايد عرض کنم در باشگاه‌هاي زنجيره‌اي هيربد احترام به مشتري و رعايت حقوق مشتري حرف اول و آخر را مي‌زند. به همه کارکنان هيربد از بالاترين مقام اجرايي تا پايين‌ترين اين نکته را گوشزد کرده‌ام که هميشه حق با مشتري است و خط قرمز من و پرسنل هيربد همين احترام به مشتري است.

90: براي چند نفر ايجاد شغل کرده‌ايد؟

به طور مستقيم براي 150 نفر ايجاد شغل شده که افتخار مي‌کنم توانسته‌ام اين عده را دور هم جمع کنم و دوست دارم تا جايي پيش بروم که هيربد ده‌ها برابر اين اشتغالزايي کند. در واقع اعتقاد دارم خدمت به جوانان کمتر از عبادت نيست.

90: از جايي هم حمايت مي‌شويد؟

اصلا، اين مجموعه کاملا خصوصي است و به جايي هم وابسته نيست.

90: قهرمانان ساير رشته‌ها هم پيش شما مي‌آيند؟

بله. بيشتر ملي‌پوشان فعلي و قديمي تيم ملي کشتي، اکثر قهرمانان پرورش اندام و فوتباليست‌ها و... افتخار مي‌دهند و به مجموعه هيربد مي‌آيند.

90: براي بانوان هم برنامه‌اي داريد؟

حتما. از همان روز اول کارهاي‌مان را در دو بخش آقايان و بانوان انجام داديم. همين حالا 5 شعبه مستقل ما براي بانوان فعال است و سرکار خانم خسروي مسئوليت آنها را برعهده دارد. استقبال بانوان خيلي خوب بوده و تلاش داريم در اين بخش نيز شعب خود را گسترش دهيم.

90: واقعا خسته نباشيد؟ کارآفريني در اين شرايط خيلي سخت است؟

باور کنيد خيلي زحمت کشيديم تا به اين جار رسيده‌ايم. صنعت باشگاهداري صنعت پرهزينه‌اي است. هزينه خريد ملک يا اجاره هزينه تجهيزات براي باشگاه و...تامين اينها کار سختي است. ولي خدا را شکر تا به امروز شرمنده جوانان نشده‌ايم و بدون اين که از جايي کمک بگيريم توانسته‌ايم روي پاي خود بايستيم.

90: در زمينه پزشکي هم کاري انجام داده‌ايد؟

بله. به موازات بخش ورزشي که فعال است، در بخش پزشکي هم مشاوره به جوانان مي‌دهيم که مسئوليت آن برعهده خواهرم است و خانم دکتر يزداني همواره در کنار ما توصيه و اقدامات پزشکي براي ورزشکاران انجام مي‌دهد.

90: حرف پاياني؟

تشکر از شما که فرصتي جهت معرفي مجموعه هيربد در اختيار من قرار داديد. تشکر از همه جواناني که ما را شايسته خدمت دانستند و به مجموعه هيربد اعتماد کرده‌اند و تقاضاي حمايت از دولتمردان تا همراه با يکديگر به توسعه فضاهاي ورزشي همت گماريم.

 

ارسال در: پنجشنبه 20 آبان ساعت 15:19 (1395/8/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن