هندبال در ايران، فقير است
شماره خبر : 136678
هندباليست هاي تيم ملي کشورمان يکي پس از ديگري در تيم هاي اروپايي درخشيده و ديد هندبال اروپا نسبت به هندبال کشورمان تغييرات بسياري کرده است و اين مسئله باعث مشتاق شدن مسئولان تيم هاي اروپايي براي جذب بيش از پيش هندباليست هاي ايراني شده است.

خواننده مورد علاقه ام،تتلو است

مي خواهم تا 40 سالگي بازي کنم

موسوي:هندبال در ايران، فقير است

هندباليست هاي تيم ملي کشورمان يکي پس از ديگري در تيم هاي اروپايي درخشيده و ديد هندبال اروپا نسبت به هندبال کشورمان تغييرات بسياري کرده است و اين مسئله باعث مشتاق شدن مسئولان تيم هاي اروپايي براي جذب بيش از پيش هندباليست هاي ايراني شده است.

در حال حاضر مثلث هندبال تيم دينامو بخارست روماني را سجاد استکي،اله کرم استکي و عليرضا موسوي تشکيل مي دهند. شاهو نصرتي در تيم استوا بخارست روماني و محسن بابا صفري دروازه بان تيم ملي کشورمان نيز در تيم گزتپه ترکيه حضور دارند. ايمان جمالي ديگر لژيونر کشورمان مدت ها در تيم مجارستان حضور داشته و براي تيم ملي اين کشور به ميدان مي رود.افشين صادقي هم به تازگي به ليگ سوئيس پيوسته است.

در اروپا عملکرد سجاد و اله کرم استکي و عليرضا موسوي در ليگ قهرمانان اروپا بازتاب بسياري داشته و مردم در مورد عملکرد آنها صحبت مي‌کنند و در روماني نيز طرفداران زيادي دارند. در کل امروز ديد اروپا نسبت به هندباليست‌هاي ايراني تغيير کرده و اين موضوع ما را براي حضور بيشتر بازيکنان ايراني در اروپا اميدوار مي‌کند و براي آينده هندبال کشورمان مفيد است.

هندبال ايران امروز لژيونرهاي زيادي دارد که بايد در داخل کشور نيز مورد توجه قرار گيرند. سجاد استکي در تيم هندبال دينامو بخارست روماني،در ديدار برابر براگاي پرتغال در جام باشگاههاي اروپا، 13 گل به ثمر رساند و با مجموع 67 گل زده، بالاتر از ماگنوس برامينگ دانمارکي، در صدر جدول بهترين گلزنان اروپا ايستاد.

ليگ قهرمانان اروپا در رشته هندبال در بالاترين سطح برگزار مي‌شود و حتي مي‌توان ادعا کرد که اين مسابقات نسبت به جام جهاني و المپيک از سطح بالاتري برخوردار است.

عليرضا موسوي هندباليست ايراني تيم دينامو بخارست درباره زندگي در روماني گفت: زندگي در اينجا خوب است. اينجا بسيار زيبا است. در دينامو عضويت دارم که تيم بسيار خوب و با کيفيتي است. در مجموع اينجا را خيلي دوست دارم.

وي درباره تفاوت هاي ايران و روماني گفت: قطعا تفاوت ها زياد است چرا که روماني در اروپا است و ايران در آسيا است. ما ايراني ها مسلمان هستيم اما مردم ايران و روماني شبيه يکديگر هستند. مردم ايران بسيار مهربان هستند و اينجا هم مردم به همين گونه اند. ما با يکديگر بسيار صميمي هستيم و اينجا هم مردم رابطه اي اينچنيني باهم دارند.

هندباليست ايراني تيم دينامو درباره شناختش از اين کشور پيش از آمدن به اين تيم گفت: من فقط دو بازيکن فوتبال در روماني را مي شناختم و آشنايي چنداني با اينجا نداشتم. گئورگي حاجي و بالينته.

وي درباره محبوبيت فوتبال در ايران گفت: محبوبيت فوتبال در ايران بسيار زياد است و ما بازيکنان بزرگي هم داريم. فوتبال در همه کشور ها اول است. فوتبال و هندبال در ايران خيلي باهم فرق دارند. هندبال در ايران ورزش فقيري است. ما تيم ملي خوبي داريم اما ليگ ما چندان خوب نيست. ما بعد از قطر دومين تيم برتر آسيا هستيم. شما مي دانيد قطر هم قطر نيست چرا که بازيکنانش از کشورهاي ديگر هستند.

موسوي درباره حضور در چمپيونزليگ گفت: بعد از 11 سال دوباره در چمپيونزليگ هستيم. شانس زيادي داريم که به دور دوم صعود کنيم و در اين راه تلاش مي کنيم. سال گذشته تيم خوبي داشتيم و امسال هم بازيکنان خاص و خوبي داريم. ما قهرمان روماني شديم و اميد زيادي براي درخشش داريم.

وي درباره تفريحش در روماني گفت: من بيشتر در خانه هستم و فيلم مي بينم. همچنين با دوستانم و هم تيمي هايم به کافه مي رويم.من خيلي دوست دارم قبل از بازي هاي تيمم موزيک گوش کنم. بيشتر موزيک هاي کشورم را گوش مي کنم وخيلي آنها را دوست دارم.

موسوي درباره اينکه تا چه زماني مي خواهد بازي کند گفت: من مي خواهم تا 40 سالگي بازي کنم. نمي دانم بعد از آن چه اتفاقي مي افتد. الان فکر نکرده ام که قرار است بعد از بازنشستگي مربيگري کنم يا مدير شوم يا در بيزينس فعاليت کنم. دينامو  بازيکنان خوب و فوق العاده‌اي دارد. ما يک بازيکن از فرانسه داريم. يک نفر از روسيه، سه نفر از ايران. ما شبيه برادر هستيم. ما به هم قول داديم که قهرمان شويم و شايسته بهترين ها هستيم.

وي درباره خواننده مورد علاقه اش گفت: من امير تتلو را خيلي دوست دارم. يکي از آهنگ هايش هست که متن آن بدين گونه است:  خونه خوبه خونه مامانم اميده. خونه خوبه بوي مامانمو ميده. اين موزيک درباره آن است که مي گويد خانه خوب است چون مادرم منتظرم است و خانه ما بوي مادرمان را مي دهد.

موسوي در پايان درباره اينکه زبان رومانيايي را متوجه مي شود يا خير گفت: من بعضي از صداها و حرف هاي رومانيايي ها را بلد شده ام و متوجه مي شوم. اما نمي توانم آنها را به خوبي بيان کنم چون بسيار دشوار است.

 

ارسال در: چهارشنبه 24 آذر ساعت 18:38 (1395/9/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن