90/ به خاطر تکواندو برويد !
شماره خبر : 136718
تکواندو يک پيشاهنگ و يک فداکار مي‌خواهد و تا اين فداکاري صورت نگيرد يقينا اوضاع تکواندو بدتر خواهد شد که بهتر نمي‌شود .

سوت آغاز

 

سيد رضا فيض‌آبادي

تکواندو يک پيشاهنگ و يک فداکار مي‌خواهد و تا اين فداکاري صورت نگيرد يقينا اوضاع تکواندو بدتر خواهد شد که بهتر نمي‌شود . يکي بايد پا روي نفسش بگذارد ، مدتي کنار بکشد و بعد اگر شرايط فراهم شد چند سال ديگر مجدداً برگردد.  رفتن و استعفاي مربي  دبير و مدير تيم هاي ملي کارگر نيست . پولادگر پس از 16 سال حاکميت بر فدراسيون آن هم حاکميت بسته بهتر نيست آيا جاي خود را به يک تازه نفس تر بدهد؟ زحمات جناب پولادگر بر کسي پوشيده نيست،  او قهرمانان زيادي را به تکواندو جهان و آسيا و حتي المپيک معرفي کرد ، نقش زيادي در شکل گيري يک فدراسيون خوب و قوي ايفا کرد و از نفوذش در راه بهبودروابط بين‌المللي با مجامع جهاني ورزش به خوبي استفاده کرد اما حالا تمامي يا اغلب عوامل داخلي و بيروني تکواندو، مربيان، داوران، ورزشکاران و کارشناسان بر اين  باورند که عامل ناکامي تکواندوي ايران در يک دهه اخير هم او بوده است.  بعد از طلاي‌ هادي ساعي در المپيک 2008 پکن و قهرماني ايران در جهان براي اولين بار با رضا مهماندوست برخي اتفاقات باعث عقب افتادگي تکواندوي ايران شد. مهم‌ترين اين‌ها در گيري پولادگر ، ذوالقدر ، با رضا مهماندوست سرمربي کاربلد و کاردان تيم‌ملي بود که منجر به کناره گيري و يا بهتر بگوييم برکناري مهماندوست شد. مهماندوست  که رسانه ها او را به شدت دوست داشته و دارند مدتي با دو فرزند بيمارش ايستاد تا شايد ماحصل دسترنجش را در المپيک لندن ببيند اما پولادگير -  ذوالقدر، کاري کردند که مهماندوست براي اثبات ادعاي خود مربيگري تيم‌ملي آذربايجان را برعهده بگيرد.

جمهوري آذربايجان چندين بار حقوق سالانه اي که پولادگر با هزار مزد و منت به مهماندوست مي‌داد را به عنوان پيش قرارداد همان ابتداي کار به سرمربي سابق تيم‌ملي ايران داد و مهماندوست بعد از لندن استارت کار را در آذربايجان زد. نتيجه‌اش اين شد که آذربايجان براي نخستين بار در  المپيک  ريو صاحب يک مدال طلا و يک برنز در تکواندو شد و همين دو سه روز پيش هم براي نخستين بار قهرماني تکواندوي جهان را جشن گرفت. آن هم در حضور کره جنوبي هميشه قهرمان و ايران که خيلي زود از دور مسابقات حذف شد!

بحث اين نيست که تکواندوي ما در المپيک تنها يک مدال برنز توسط کيميا عليزاده گرفت و بهترين و جوان ترين تکواندو کار جهان حتي در برابر يک حريف گمنام حذف شد. بحث اينجاست که تکواندو دچار فترت شده و بايد روحي تازه در آن دميد. بايد   عواملي که بر شمرديم  را کنار هم قرار دهيم و داده هاي مثبت و منفي را محاسبه کنيم. بعد آنچه به ما داد را به کار بنديم . پرواضح است که کفه به سود مخالفان و منتقدان فدراسيون که حاميان و مدافعان رضا مهماندوست هستند سنگيني مي‌کند.

پولادگر که يک نيروي ارزشي است در يک جايگاه مهم‌تر تجربياتش را صرف کند و از آنجا که رابطه‌اش با سلطاني‌فر هم خوب است يقينا جايگاهي بالاتر از فدراسيون نصيبش خواهد شد. پس به خاطر تکواندو هم که شده  آقاي پولادگر ايثار کنيد و برويد تا افراد تازه نفس تر بيايند و تکواندو را به روزهاي اوج خود برسانند. البته در کار بزرگترها نبايد دخالت کرد اما الان تقريبا همه را‌ه‌ها  به رفتن شما ختم مي شود. شما الان خودتان برويد بهتر از اين است که فردا تحت فشار انتقادات زياد کارشناسان ،‌تکواندوکاران، بزرگان تکواندو، رسانه‌ها و مسئولين وادار به استعفاي اجباري شويد. مارا ببخشيد چه اين که وظيفه نداريم بگوييم کسي برود يا بيايد اما به خاطر تکواندو و همچنين شخصيت خودتان مي‌گوييم برويد بهتر است.

 

 

 

ارسال در: دوشنبه 29 آذر ساعت 16:27 (1395/9/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن