مهماندوست: قلبم به عشق ايران مي‌تپد
شماره خبر : 136721
تکواندوي ايران طي چند سال اخير با حواشي مختلفي روبرو بوده و هميشه در حاشيه‌هاي مختلف غوطه ور بوده است.

مهماندوست: قلبم به عشق ايران مي‌تپد

تکواندوي ايران طي چند سال اخير با حواشي مختلفي روبرو بوده و هميشه در حاشيه‌هاي مختلف غوطه ور بوده است. متاسفانه ناکامي‌هاي سريالي تکواندو باعث شده از گمنام ترين تکواندو کار تا پرافتخارترين تکواندوکار المپيک از سيستم مديريت انتقاد کنند و خواستار استعفاي رئيس فدراسيون هستند. از سوي ديگر موفقيت‌هاي متوالي تيم ملي تکواندوي آذربايجان با سرمربي ايراني خود باعث شده که موج انتقاد‌ها از رئيس فدراسيون به اوج خود برسد، چرا که مهمترين دليل حضور مهماندوست در کشور آذربايجان و موفقيت‌هاي پياپي آن کشور به دليل مديريت ضعيف پولادگر بوده که باعث شده مهماندوست به کشور ديگري کوچ کند و به جاي اينکه اين افتخارات براي کشور عزيزمان باشد حالا براي آذري ها است. اين روزها شاهديم که کشوري که در حسرت يک مدال طلا بود با حضور مهماندوست در راس تيم ملي خود، قهرمان المپيک، جام جهاني و مسابقات مختلف مي‌شود. رضا مهماندوست پس از کسب عنوان قهرماني تيم ملي آذربايجان در مسابقات جام جهاني باکو، گفت: خدا را شکر مي‌کنم که براي دومين سال پياپي در مسابقات جام جهاني توانستيم عنوان قهرماني را کسب کنيم. ما دوره قبل در مکزيک قهرمان جام جهاني شديم و امسال نيز توانستيم دوباره اين عنوان را تکرار کنيم. خوشحالم از اينکه به عنوان بهترين مربي دنيا براي چندمين بار متوالي انتخاب شدم و تمام اين افتخارات براي کشورم ايران است. من يک ايراني هستم و تمام موفقيت‌هايي که کسب مي‌کنم متعلق به مردم کشورم است.

وي در ادامه در پاسخ به اين سئوال که آيا کسب اين قهرماني باعث مي‌شود که شما با فدراسيون آذربايجان دوباره همکاري کنيد يا خير؟ گفت: من به عنوان يک مربي آزاد در آذربايجان فعاليت مي‌کنم و مثل همه مربيان رشته‌هاي ديگر لژيونر هستم. من قراردادي با فدراسيون آذربايجان ندارم و فعلا دوستانه با هم کار مي‌کنيم. قلب من به عشق ايران مي‌تپد چون يک ايراني هستم. ما با تيم آذربايجان نتايج بسيار خوبي را در کاپ قهرماني اروپا، جام جهاني مکزيک و باکو کسب کرده‌ايم. حتي در المپيک برزيل نيز در بخش مردان توانستيم عنوان قهرماني را کسب کنيم که اين اتفاق بسيار مهمي بود. آذربايجان 14 سال در حسرت کسب مدال طلا بود. آنها در رويدادهاي مختلف سرانجام با افتخار آفريني‌هاي خود به اين حسرت پايان دادند. متاسفانه ما در المپيک مي‌توانستيم دو مدال طلا کسب کنيم، اما بعد از موفقيتي که ميلاد بيگي به دست آورد پولادگر رئيس فدراسيون ايران با ادبياتي نامربوط به من و او حمله کرد و همين موضوع باعث شد که بيگي تمرکز خود را از دست بدهد و با روحيه خراب مبارزات خود را پيگيري کند. متاسفانه رفتارهاي ناشايست رئيس فدراسيون ايران باعث شد ما مدال دوم طلاي المپيک را از دست داديم. به هر حال هر کسي تلاش کند مزد زحماتش را مي‌گيرد. شاگردان من هم تلاش کردند با توجه به اينکه خدا نگاه ويژه‌اي به ما دارد توانستيم به موفقيت‌هاي بزرگي دست پيدا کنيم.

مهماندوست در پاسخ به اين سئوال که آيا ما مي‌توانيم اميدوار باشيم که يک روزي دوباره هدايت تيم ملي تکواندوي ايران برعهده رضا مهماندوست خواهد بود، گفت: ببينيد واقعيت اين است که ما در تکواندوي ايران مربيان با تجربه، کاربلد و شايسته بسيار زيادي داريم. اينطور نيست که بگوييم تکواندوي کشورمان تنها به يک فرد وابسته است. تکواندوي ايران نياز به يک سيستم مديريتي خوب دارد و نياز تکواندو يک مدير خوب است. مديري که دست از تک‌روي‌ها بردارد. مسئولان فدراسيون بايد دست از اين تک‌روي‌ها بردارند و با همه کار کنند. از منتقدان، پيشکسوتان گرفته تا قهرمانان سابق تيم ملي بايد استفاده شود. متاسفانه در فدراسيون تکواندوي ما اينطور نيست و هر کسي کوچک‌ترين اظهارنظري کند چه به سود تکواندو باشد و چه به حالت انتقاد باشد از گردونه حذف مي‌شود و ديگر جايگاهي در تکواندوي ايران ندارد. اين تفکرات غلط ضربه بسيار بزرگي به تکواندوي ايران زده است و همين تفکرات بوده که کار به اينجا کشيده است. اينطور نيست که بگوييم تنها رضا مهماندوست مي‌تواند تکواندوي ايران را تغيير دهد. بايد در فدراسيون تغييرات ايجاد شود و يک مديري که توانايي کار کردن با همه را دارد در راس قرار بگيرد. متاسفانه در فدراسيون تنها يک نفر تصميم‌گيرنده است.

ارسال در: دوشنبه 29 آذر ساعت 16:30 (1395/9/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن