چرا هندبال مردان تيم ملي ندارد؟
شماره خبر : 136838
داشتن تيم ملي يکي از اصلي‌ترين وظايف هر فدراسيون است اما هندباليست‌هاي ايراني چند ماه است که از داشتن تيم ملي محروم هستند.

چه زماني کميته فني فدراسيون هندبال تشکيل خواهد شد؟

 

داشتن تيم ملي يکي از اصلي‌ترين وظايف هر فدراسيون است اما هندباليست‌هاي ايراني چند ماه است که از داشتن تيم ملي محروم هستند. سرپرست و دبير فدراسيون هندبال در مصاحبه‌هاي خود هربار ادعا کردند که به زودي کادر فني تشکيل مي‌شود و تيم ملي سروسامان مي‌يابد اما در اين چند ماه نتوانستند کادر فني را تشکيل و ترکيب تيم ملي را بچينند.

آخرين اردوي تيم ملي هندبال ايران در مردادماه تشکيل شد و ملي پوشان هندبال خود را براي حضور در تورنمنت قطر آماده کردند. البته ملي‌پوشان مدت زيادي از ميدان رقابت دور بودند و آخرين اردو  نيز آنقدر کوتاه بود که به هماهنگي نرسيدند  و در هر دو ديدار دوستانه تورنمنت قطر مقابل تيم ملي ميزبان و تيم باشگاهي نروژ، شکست خوردند. بعد از آن رويداد، تيم ملي هندبال ديگر اردويي نداشت و حتي در ?? آبان ماه نيز محسن طاهري سرمربي تيم هندبال از سمت خود استعفا کرد.

اکنون فدراسيون هندبال تيم ملي ندارد اما از ماه‌ها قبل براي حضور در تورنمنت هلند اعلام آمادگي کرده است و حالا قرار است تيم باشگاهي شهرداري کاشان را به اين رقابت‌ها اعزام کنند. اين درحالي است که دبير و سخنگوي فدراسيون هندبال، چندين بار از اعزام تيم ملي هندبال به تورنمنت هلند خبر داده بودند  اما اکنون مي‌گويند چون در اين رقابت‌ها تيم‌هاي باشگاهي حضور دارند، از ايران هم تيم باشگاهي شهرداري کاشان اعزام خواهد شد.

به گفته فرامرز مي‌آبادي در ?? خردادماه، اعزام تيم ملي به تورنمنت هلند قطعي است. او در اين‌باره تاکيد کرد: بين آبان تا آذر ماه تورنمنتي در هلند با هشت تيم برگزار خواهد شد، که ايران نيز قطعا بين اين هشت تيم قرار دارد.

همچنين فرامرز مي‌آبادي براي حضور هندبال در بازي‌هاي همبستگي کشورهاي اسلامي ابراز علاقه کرد و گفت: ما مشتاق هستيم در اين رقابت‌ها حاضر شويم، اما هنوز در اين‌باره مطلب مکتوبي به ما ارائه نشده است. اين موضوع بايد سريع‌تر به ما اعلام شود تا ما بتوانيم تيم خود را مهيا کنيم. اگر برنامه‌ريزي باشد، تيم و مربي به زودي مشخص خواهد شد.

عباسعلي اکبري سرپرست فدراسيون هندبال نيز، در مورد نداشتن تيم ملي و سرمربي تيم ملي در رده بزرگسالان گفت: در حال حاضر وقتي تيم ملي وجود ندارد، مربي هم نداريم. بايد کميته فني تشکيل شود و در اين خصوص تصميم بگيرد.

هميشه تنها دليل فدراسيون هندبال براي نداشتن تيم ملي نبود رقابت‌ در سال جاري بود. اما اکنون به دليل نبود تيم ملي، تيم باشگاهي به هلند اعزام مي‌شود.  بايد ديد فدراسيون در بازي‌هاي کشورهاي اسلامي چه تيمي را روانه باکو خواهد کرد؟

حال سئوال اينجا است که چه زماني کميته فني فدراسيون هندبال تشکيل خواهد شد؟ آيا براي تشکيل کميته فني و تصميم‌گيري در مورد تيم هاي ملي که يکي از وظايف اصلي فدراسيون‌ها است بايد اين همه اهمال شود؟ آيا هندباليست هاي ايراني حق داشتن تيم ملي را ندارند؟

 

 

ارسال در: جمعه 3 دي ساعت 18:51 (1395/10/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن