90/ چرا لباس آيدين ديگر در سالن بسکتبال آزادي نيست؟
شماره خبر : 137026
7دي سالگرد درگذشت عزيز بسکتبال بود، 9 سال گذشت اما آيدين براي بسکتبالي ها فراموش شدني نيست.

سعيده فتحي

7دي سالگرد درگذشت عزيز بسکتبال بود، 9 سال گذشت اما آيدين براي بسکتبالي ها فراموش شدني نيست. در اين روز خيلي ها از او ياد کردند هم تيمي‌هايش عکسش را در فضاي مجازي گذاشتند و از دلتنگي هاي شان نوشتند از اينکه چقدر جاي آيدين در ميان آنها خالي است، عده اي هم بر سر مزارش آمدند اما فدراسيون بسکتبال چه کرد؟ تنها يک مطلب روي سايتش گذاشت و بس!

يک روز قبل از سالگرد درگذشت آيدين نيکخواه بهرامي يعني 6 دي هفته آخر نيم فصل ليگ برتر برگزار شد اما دريغ از يک دقيقه سکوت! هيچ کس يادي از آيدين نکرد نه فدراسيون و نه باشگاه ها! يعني آيدين ارزش يک دقيقه سکوت را نداشت؟ يعني آنقدر زود فراموش کرديم که او براي بسکتبال ايران چه کرد؟ يعني يادمان رفت که المپيک را به او مديون هستيم؟ يادمان رفت در بازي با قطر چگونه بسکتبال ايران را نجات داد؟ چقدر فراموش کار شده ايم، چقدر زود يادمان رفت...

فدراسيون هيچ، چرا مهران شاهين طبع نگفت يادي از آيدين کنند؟ چرا در بازي پتروشيمي با شيراز يک دقيقه سکوت نکردند؟ مگر نه آنکه شاهين طبع سالها مربي آيدين بود و هميشه مي گفت آيدين را مثل پسرش دوست دارد پس چرا يادي از او نکرد؟

از يک دقيقه سکوت بگذريم ماجراي آيدين وقتي غم انگيزتر مي شود که متوجه شويد لباس نمادين آيدين که سالها در سالن بسکتبال آزادي نصب شده بود ديگر آنجا نيست! فدراسيون بسکتبال حدود 5 سال پيش براي زنده نگه داشتن ياد آيدين نيکخواه بهرامي رکابي نمادين او را در سالن آزادي نصب کرد. تابستان گذشته و در جريان ميزباني تهران از رقابت‌هاي آسيا چلنج و قهرماني جوانان آسيا مسئولان مجموعه آزادي اهتزاز پرچم تيم‌هاي شرکت کننده در رقابت‌ها و براساس قوانين فيبا رکابي آيدين نيکخواه را پايين آوردند. آن زمان گفته شد اين رکابي نمادين بعد از شستشو و ترميم دوباره در همان محل نصب خواهد شد اما بعد از چند ماه هنوز خبري نيست.

لباس آيدين چه شده است؟ چرا ماه هاست که او را پائين آورده ايد؟ نمي خواهيم فکرهاي بد کنيم، نمي خواهيم باور کنيم که بخاطر مشکلات صمد نيکخواه بهرامي برادر آيدين با محمود مشحون خداي نکرده اين اتفاق افتاده است. نمي خواهيم باور کنيم که فدراسيون بخاطر درگيري و دعوا با کاپيتان سابق تيم ملي پيراهن آيدين را پائين آورده است!

هرکس درباره پيراهن يک حرف ميزند يکي مي گويد به باشگاه مهرام داده اند اما مهرامي ها تکذيب مي کنند يکي مي گويد براي شست و شو برده اند که مشخص نيست مگر شستن يک پيراهن چقدر زمان مي برد؟ يک روز؟ يک هفته؟ يک ماه؟ چقدر زمان لازم است؟

عده اي هم مي گويند گم شده که ما ترجيح مي دهيم اين را باور کنيم اما باز اين مطرح مي شود که اگر براي فدراسيون مهم بود کاري نداشت يک پيراهن ديگر از آيدين را در سالن مي گذاشتند. اگر برايشان آيدين و يادش مهم بود حتي يک روز هم اجازه نمي دادند سالن آزادي خالي از آيدين بماند. يعني آيدين براي ما همين قدر ارزش داشت؟ از اين طرف سالن تا آن طرف سالن پرچم  زده شده و افتخارات بسکتبال را به رخ مي کشد فقط همان يک پيراهن نمادين آيدين اضافي بود؟ چرا هيچ کدام از مسئولان فدراسيون پيگيري نکردند که آن پيراهن چه شد و کجا هست؟

اميدواريم  مسئولان فدراسيون زودتر لباس آيدين را به سرجايش برگردانند تا حرف و حديث ها خاتمه پيدا کند وگرنه مشخص خواهد شد که خيلي از آن حرف ها بي ربط هم نبوده است.

 

توقف دانشگاه به دست سربازها

داوري فرشته نجات شيميدري ها شد

هفته دهم رقابت هاي بسکتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور با برگزاري پنج ديدار پيگيري شد. در مهمترين ديدار اين هفته از رقابت ها پتروشيمي صدرنشين ميزبان نزديکترين رقيبش يعني شهرداري اراک بود و طي آن موفق به تحميل شکست به اين تيم شد. با اين نتيجه شاگردان مهران شاهين طبع در صدر جدول رده بندي باقي ماندند. نيروي زميني برنده روز در هفته دهم ليگ بود آنهم بخاطر اينکه از سد تيم مدعي دانشگاه آزاد گذشت . عدنان دورقي با 22 امتياز و 5 ريباند؛ علي باهران با 12 امتياز، 3 ريباند و 4 توپربايي؛ جونز با 11 امتياز، 3 ريباند، 3 پاس گل و 6 توپربايي براي دانشگاه درخشيدند ومحمد ترابي هم با 18 امتياز و 9 ريباند؛ وحيد دليرزهان با 12 امتياز، 3 ريباند و 4 پاس گل؛ اشکان خليل نژاد با 11 امتياز، 4 ريباند، 3 پاس گل و 3 توپربايي براي نيروي زميني جنگيدند.

شهرداري گرگان بدون حضور تماشاگران خود، بازي بسيار خوبي مقابل شيميدر انجام داد و در ثانيه هاي آخر به اين تيم باخت. شيميدر که هفته قبل در 27 ثانيه آخر موفق به جبران پرتاب هاي بازيکنان حريف نشد و از شهرداري کاشان شکست خورد در اين بازي در کمتر از 10 ثانيه به پايان بازي با 2 امتياز جواد داوري مقابل گرگان برنده شد.

در اين هفته از مسابقات نفت آبادان به لطف برتري برابر نماينده شيراز در رده سوم باقي ماند. جريمه انضباطي سجاد مشايخي ملي پوش نفت اين هفته تمام شد و اين بازيکن 25 دقيقه در ترکيب تيمش مقابل شيراز به ميدان رفت اما رايان ريچاردز بار ديگر در ترکيب تيم غايب بود. شهرداري کاشان اين هفته باز هم در شهر کاشان باخت و اين بار تسليم تبريزي ها شد.

نتايج کامل ديدارها در هفته دهم ليگ بسکتبال

پتروشيمي بندرامام 74 - شهرداري اراک 66

دانشگاه آزاد 62 - نيروي زميني 68

شيميدر تهران 77 - شهرداري گرگان 75

لوله a.s شيراز 75 - نفت آبادان 89

شهرداري کاشان 64 - شهرداري تبريز 79

 

 

 

 

ارسال در: شنبه 11 دي ساعت 17:59 (1395/10/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن