با صداي بلند مي‌گويم هندبال ايران صاحب ندارد
شماره خبر : 137027
در ميان اوضاع آشفته هندبال ايران به طور حتم لژيونر شدن 10 بازيکن ايراني و درخشش آنها در ليگ هاي اروپايي بهترين اتفاقي بود که مي توانستيم از هندبال ايران در سال 2016 بشنويم.

5 بار پيشنهاد تغيير تابعيت به من دادند اما قبول نکردم

استکي:با صداي بلند مي‌گويم هندبال ايران صاحب ندارد

در ميان اوضاع آشفته هندبال ايران به طور حتم لژيونر شدن 10 بازيکن ايراني و درخشش آنها در ليگ هاي اروپايي بهترين اتفاقي بود که مي توانستيم از هندبال ايران در سال 2016 بشنويم. هندباليست هاي ايران اين روزها در ليگ هاي اروپا غوغا به پا مي کنند و اين در حالي است که تيم ملي هندبال بعد از «عرفان اسماعيل گيچ» همچنان بدون مربي است و مشکلات مالي هم برگزاري ليگ را با چالش هاي زيادي مواجه کرده بود.

اله کرم استکي لژيونر ايراني تيم ديناموبخارست روماني درباره وضعيت هندبال ايران گفت:متاسفانه هندبال رشته مظلومي است و به بازيکنان آن هم توجهي نمي شود. شايد اگر ما هم فوتباليست بوديم و به ليگ هاي اروپايي رفته بوديم و موفقيت به دست آورده بوديم بيشتر مورد توجه مسئولان و رسانه‌ها قرار مي‌گرفتيم اما چون هندباليست هستيم کسي به ما توجهي نمي کند و علت اصلي آن هم اين است که هندبال صاحب ندارد و آن را با صداي بلند مي‌گويم تا همه بشنوند.متاسفانه کساني در هندبال مسئوليت دارند که منافع ملي برايشان اهميتي ندارد و با اظهار نظرهاي بي اساس مانند مقابله با بازيکن سالاري سرمايه‌هاي زيادي را در هندبال سوزاندند. تا زماني که مشکلات مالي وجود داشته باشد و اسپانسري نباشد که حق و حقوق بازيکنان را پرداخت کند وضعيت به همين صورت است.

او درباره وضعيت تيم ملي گفت: زماني که مهدوي هدايت فدراسيون را بر عهده گرفت خودش انسان خوبي بود اما متاسفانه اطرافيانش انسان‌هاي سالمي نبودند و با مشاوره‌هاي غلط هندبال را به بيراهه کشاندند. ما تاکنون سابقه شکست خوردن مقابل تيم‌هاي عربي را نداشتيم و تيم ملي هميشه اول و دوم آسيا بوده اما امسال در انتخابي المپيک مقابل قطر شکست خورديم. همه اين‌ها نشان مي‌دهد حال و روز هندبال خوب نيست. زماني که رافائل در زمان رياست کوزه گري هدايت تيم ملي را برعهده داشت ما در مسابقات جام جهاني سوم شديم اما بعد از اينکه به ايران آمديم دو روز بعد رافائل را به دليل لج و لجبازي برکنار کردند اين مسائل هنوز در فدراسيون هندبال وجود دارد و به راحتي مربيان و بازيکنان را کنار مي گذارند بدون اينکه به آينده تيم ملي و آن بازيکن توجه کنند. متاسفانه عرفان هم با بازيکنان رفتار درستي نداشت و من به عنوان کاپيتان تيم نمي‌توانستم اين رفتار را تحمل کنم. عرفان وقتي مي‌خواست بازيکنان را تعويض کند از سوت استفاده مي‌کرد و من با او در رختکن صحبت کردم و گفتم اين کار را انجام ندهد اما از همين موضوع جنجال و حاشيه درست کردند و در نهايت منجر به اين شد که ما از تيم ملي کنار گذاشته شديم. متاسفانه مربي طراز سوم به ايران مي‌آيد و پول مملکت ما را به او مي دهند و او هم به خودش اجازه مي دهد با ما هر رفتاري انجام دهد و در اينجا بازيکن محروم مي شود.آوردن مربيان خوب به ايران کار سختي نيست، اما آقايان ادعا کردند و نمي توانند آن را اجرا کنند.

او در پايان گفت: تا به حال پنج بار به ما اين پيشنهاد را دادند اما قبول نکرديم. اگر شرايط هندبال در ايران بهتر شود ما به جاي اينکه به کشور ديگر برويم در کشور خودمان مي مانيم و سختي‌هاي غربت و دوري از خانواده را تحمل نمي کنيم اما وقتي شرايط به اين صورت است چاره اي نداريم. من بازيکن نهايتا تا هفت سال ديگر بتوانم بازي کنم و بعد از آن خواه ناخواه از هندبال بايد کنار بروم. وقتي شرايط مالي درستي در ايران نداريم براي تامين مخارج در آينده به کشورهاي ديگر مي رويم. رفتن ما به يک کشور ديگر و بازي کردن براي آنها بد نيست و اتفاقا به نفع خودمان و هندبال است اما نبايد اين موضوع دائمي شود. ايمان جمالي هندباليست قهاري بود او به دليل اختلافاتي که با فدراسيون پيدا کرد و سر لج و لجبازي تابعيت لهستان را قبول کرد. اين موضوع دير يا زود به بازيکنان ديگر هم پيشنهاد داده مي شود و بايد فدراسيون فکري براي آن بکند تا بازيکن در وهله اول براي کشور خودش و تيم ملي به ميدان برود.

 

 

 

ارسال در: شنبه 11 دي ساعت 18:00 (1395/10/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن