گريه کردم و درد کشيدم تا به المپيک برسم
شماره خبر : 137064
نشست خبري احسان حدادي در کميته ملي المپيک برگزار شد. بعد از المپيک ريو اين براي نخستين بار بود که حدادي در جمع خبرنگاران پاسخگوي سوالات آنها بود.

گريه کردم و درد کشيدم تا به المپيک برسم

حدادي: مي‌خواهم اولين آسيايي باشم که چهار طلا دارد

نشست خبري احسان حدادي در کميته ملي المپيک برگزار شد. بعد از  المپيک ريو اين  براي نخستين بار بود که حدادي در جمع خبرنگاران پاسخگوي سوالات آنها بود.احسان حدادي درباره اعلام نشدن مصدوميتش قبل از بازي‌هاي  المپيک 2016 ريو، گفت‌: من تجربه  آسيب‌ديدگي‌ قبل از  المپيک را در سال 2008 و قبل از  المپيک پکن داشتم؛ زماني که خيلي آماده بودم و مي‌توانستم مدال  المپيک بگيرم، اما اين اتفاق رخ نداد. سال گذشته تقريبا حدود يک سال و دو ماه پيش تمريناتم را شروع کردم  ولي از ناحيه زانو احساس درد مي‌کردم. در واقع اين آسيب‌ديدگي‌ از لندن وجود داشت اما به دليل اين که ريسک بالايي بود اين جراحي را انجام ندادم. تمرينات ما در کشور آفريقا خيلي خوب بود و طوري برنامه‌ريزي کرده بودم که در تابستان حدود 66 متر پرتاب کنم  ولي بعد از آفريقا کف پايم شديدا درد گرفت و متوجه شدم که کف پايم استخوان اضافه آورده است. همين راه رفتن را براي من سخت کرد و حتي زماني که در کيش مي دويدم درد داشتم. دليلي وجود نداشت که اين موضوع را رسانه‌اي کنم ، چرا که احتمال دادم زماني که به آلمان مي روم آن را درمان کنم. در رقابت‌هاي آغاز فصل رکورد من 63 متر بود در حالي که برنامه‌ريزي ام براي آن زمان پرتاب 66 متري بود. از آن زمان متوجه شدم که نمي‌توانم در المپيک نتيجه‌ بگيرم. زماني که در آلمان بودم دائما آمپول به کف پايم تزريق مي‌کردم و تقريبا هفته‌ اي 60 بار آمپول مي زدم هر چند که عده اي مي گفتند که اين امکان پذير نيست. من هر کاري کردم که به آمادگي برسم سختي کشيدم، گريه کردم و درد کشيدم  ولي اگر يک اتفاق نخواهد رخ دهد نمي‌توان کاري کرد.

او درباره انتخاب هادي سپهر زاد به عنوان مربي خود، گفت: سپهرزاد، قهرمان دهگانه آسيا است. رشته‌اي است که به نظر من سخت‌ترين رشته ورزشي است. من هميشه دوست داشتم که با او کار کنم.  سال پيش هم کيهاني پيشنهاد دادند که او در کنار ما در تمرينات حضور داشته باشند ولي اعلام کردند که هزينه‌ها بالا است. متاسفانه مديران گاهي اشتباه هايي مي‌کنند که بعدا نتيجه‌ خيلي بدي دارد. مگر ما  چند مربي با کيفيت داريم که مي‌توانيم از آنها استفاده کنيم. در تمام دوران تمريني من در ايران او با هزينه خودش در کنار تيم حضور داشت و حتي سال گذشته تيم به خاطر مريضي‌اش به روسيه رفت سپهرزاد در کنارم بود و يک اردوي پانزده روزه خوب داشتيم. من بعد از آن به تهران آمدم و توانستم ديسک را 65 متر پرتاب کنم. من بارها گفته بودم که اگر در ايران قرار باشد با يک نفر کار کنم آن فرد هادي سپهرزاد است. در حال‌ حاضر هم سه ماه آزمايشي با يکديگر کار مي‌کنيم و اگر از هم راضي بوديم همکاري خود را ادامه مي‌دهيم.

او در پاسخ به اين سوال که چقدر اميدوار است که باز هم به روزهاي خوب خود باز گردد، گفت‌: اگر قرار بود مسابقه ندهم و هدف نداشتم 20 روز بعد از  المپيک عمل نمي کردم و اين درد و سختي را به جان نمي خريدم. هدف بلند مدت دارم. هدفم بازي‌هاي آسيايي است. من سه مدال طلاي اين بازي‌ها را در کارنامه خود دارم و مي‌خواهم با کسب چهارمين مدال اولين ورزشکار آسيايي شوم که اين چهار مدال را به دست آورده است. کار سختي است ، چرا که 16 سال بايد در اوج باشي. رقابت‌هاي قهرماني جهان سال 2019 و  المپيک 2020 توکيو هدف‌هاي بلند مدت من است. مسابقات بازي‌هاي کشورهاي اسلامي، قهرماني آسيا و قهرماني جهان لندن رقابت‌هايي است که مي خواهم از آنها براي رسيدن به پيشرفتم استفاده کنم.

او در ادامه درباره حواشي بعد از  المپيکش با صحبت‌هايي که مبني بر عدم بازگشتش به ايران گفته شده بود، گفت: هر وقت هر انساني که موفق مي‌شود پشت سرش حاشيه درست مي‌کنند. در کشور ما هم حاشيه زياد است. من نمي گويم که خيلي خوب هستم اما هميشه خواسته ام طوري زندگي کنم که هم خدا و هم بنده خدا از من راضي باشند. سال 2011 من به آلمان رفتم و ديدم که خبري منتشر شده است مبني بر اين که حدادي در آمريکا پناهنده شده است. آقاي افشارزاده با من تماس گرفت و گفت‌ که چه اتفاقي افتاده است. من گفتم براي در آوردن لوزه‌ام که در لندن دردسرساز نشود به بيمارستان و دکتر آمدم. درباره نکته اي هم در خصوص عدم بازگشتم به ايران بعد از  المپيک ريو به وجود آمد بايد بگويم که اگر چيزي بود من در حال‌ حاضر اين جا نبودم.

حدادي  در پاسخ به اين سوال که آيا حکم شلاقي براي او صادر شده است، گفت‌: يک بار جواب اين سوال را دادم. اگر چيزي بود من الان اينجا نبودم.

او درباره اين که آيا روزي به سمت مربيگري مي‌آيد يا خير؟ گفت‌: مربيگري کار سختي است و من اصلا اعصاب آن را ندارم. در واقع اصلا بلد نيستم که کار تاکتيکي ياد بدهم. بايد براي مربيگري خيلي صبور باشي و من صبور نيستم. با اين حال اگر کاري از دستم بر بيايد براي همه انجام مي‌دهم.

 

ارسال در: يکشنبه 12 دي ساعت 19:04 (1395/10/12)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن