90/ خطر کناره گيري تيم ها از ليگ برتر بسکتبال
شماره خبر : 137118
شرايط اقتصادي تيم هاي بسکتبال روبه راه نيست و از نيم فصل دوم فرصت استراحت کافي هم از آنها گرفته شد زيرا قرار است دور برگشت ليگ برتر بسکتبال روزهاي دوشنبه و پنجشنبه برگزار شود

سعيده فتحي

شرايط اقتصادي تيم هاي بسکتبال روبه راه نيست و از نيم فصل دوم فرصت استراحت کافي هم از آنها گرفته شد زيرا قرار است دور برگشت ليگ برتر بسکتبال روزهاي دوشنبه و پنجشنبه برگزار شود.

در هفته نخست رقابت هاي نيم فصل دوم، تيم بسکتبال نيروي زميني مقابل دانشگاه آزاد به يک پيروزي با ارزش رسيد. شهرداري گرگان در ثانيه هاي آخر به شيميدر تهران باخت و پتروشيمي بندرامام با شکست شهرداري اراک فاصله خود را با تيم هاي بالانشين ليگ برتر بيشتر کرد.

بازي هاي اين هفته نيز تحت الشعاع مسائل مالي و اقتصادي تيم ها بود زيرا مربيان برخي تيم ها در پايان مسابقه خود از مسئولان شهري درخواست کمک کردند.مهران حاتمي بعد از پيروزي اين هفته تيمش از مسئولان تيم تبريزي درخواست حمايت کرد.شهرداري تبريز در کاشان برابر ميزبان خود پيروز شد. مهدي دواني زاده سرمربي تيم لوله a.s شيراز هم بعد از دهمين باخت تيمش برابر نفت آبادان گفت شرايط بد مالي سبب شده براي سفر روز دوشنبه و بازي اين تيم در هفته يازدهم ليگ برتر بسکتبال ترديد وجود داشته باشد. هر چند دواني زاده از حفظ تيم با تلاش هيات بسکتبال فارس تا پايان رقابت هاي دور برگشت خبر داده است اما از سويي شنيده مي شود احتمال کناره گيري تيم شيرازي وجود دارد.بعد از حرف و حديث هاي بي پولي در ليگ برتر واليبال اين روزها در بسکتبال هم خطر کناره گيري تيم ها از ليگ برتر بسکتبال به گوش مي رسد.

در کنار اين اتفاقات، در چارچوب هفته يازدهم مسابقات بسکتبال ليگ برتر دو ديدار در تهران برگزار شد که طي آن دانشگاه آزاد در سالن حکيميه مقابل تيم بدون برد شيراز صاحب برتري شد.دانشگاه آزاد در حالي به اين برتري دست يافت که هفته قبل شکست دور از انتظاري را برابر نيروي زميني متحمل شده بود. شاگردان فرزاد کوهيان در اين بازي کوارترهاي اول، دوم و چهارم را 29 بر 14، 23 بر 3 و 22 بر 19 برد و کوارتر سوم را 21 بر 18 واگذار کرد.

در ديگر ديدار برگزار شده در پايتخت، نيروي زميني نتوانست روند بردهاي خود را ادامه دهد و مقابل نفت آبادان تن به شکست داد؛ اين تيم در نيم فصل نخست مسابقات نيز مقابل آباداني‌ها شکست خورده بود.

اما آباداني‌ها در حالي در اين هفته صاحب برتري شدند که دو تيم ديگر بالاي جدول نيز ديدارهاي شان را با برد تمام کردند. نفتي‌ها کوارتر اول را با اختلاف زيادي و با نتيجه 22 بر 7 پيروز شدند، اما در کوارتر دوم و سوم بازي نزديکي را از سوي هر دو تيم شاهد بوديم که در نهايت 23 بر 20 و 13 بر 12 به سود نماينده آبادان خاتمه يافت.

پتروشيمي صدرنشين مسابقات که در کاشان به ميدان رفته بود، با ?? اختلاف امتياز، ميزبان خود را شکست داد تا همچنان صدرنشين باشد. شاگردان مهران شاهين‌طبع در بازي کوارتر اول را با ميزبان خود 17 بر 17 مساوي کردند، اما سه کوارتر بعدي را با نتايج 25 بر 14، 19 بر 15 و 21 بر 16 به پيروزي دست يافتند.

شهرداري اراک هم که هفته‌هاست جايگاه دومي را در اختيار دارد، ديدار خانگي برابر گرگاني‌ها را به سود خود تمام کرد تا همچنان صاحب اين جايگاه باشد. اراکي‌ها در دو کوارتر اول 20 بر 15 و 26 بر 11 به برتري رسيدند و نيمه نخست را با اختلاف 20 امتيازي به رختکن رفتند.در نيمه دوم و کوارتر سوم برتري از آن گرگاني‌ها بود و آنها 22 بر 17 به پيروزي دست يافتند. کوارتر چهارم هر چند با حساب 26 بر 25 به سود گرگاني‌ها خاتمه يافت.

يک ديدار هم در تبريز برگزار شد که طي آن شهرداري اين شهر مقابل شيميدر تهران متحمل شکست شد.اين ديدار در حالي رقم خورد که تبريزي‌ها در نيم فصل اول برنده رقابت با شيميدر بودند، ديگر اينکه شهرداري تبريز تنها تيم نيمه اول جدول رده‌بندي است که در هفته يازدهم برابر حريف خود شکست خورد.

نتايج ? ديدار برگزار شده در هفته يازدهم ليگ بسکتبال به شرح زير است:

شهرداري تبريز ?? ـ شيميدر تهران ??

شهرداري کاشان ?? ـ پتروشيمي بندر امام ??

دانشگاه آزاد ?? ـ لوله آ. س شيراز ??

شهرداري اراک ?? ـ شهرداري گرگان ??

نيروي زميني ?? ـ نفت آبادان ??

در پايان ديدارهاي اين هفته مسابقات بسکتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور، جايگاه تيم‌هاي پتروشيمي، شهرداري اراک، نفت آبادان، دانشگاه آزاد و شهرداري تبريز در رده‌هاي اول تا پنجم جدول رده‌بندي تثبيت شد.

 

عنايت آتشي کارشناس بسکتبال ايران، گفت: در نشست روز نخست که براي انتخاب بائرمن برگزار شد، از او به عنوان يک متحول کننده و روانشناس نام برده شد و بعد از صحبت هاي مشحون از او خواستم که بي دليل مربيان خارجي را بزرگ نکند. دقيقا همان روز دوستان عصباني شدند اما من اين پيش بيني ها را مي کردم. اميدوارم با عشقي که مسئولين به بسکتبال دارند، امکانات را براي مربيان ايراني فراهم سازند.

سرمربي اسبق تيم ملي بسکتبال ايران، گفت: در زمان انعقاد قرارداد با بائرمن قرار بود او در بخش پايه و تيم هاي ملي بزرگسالان براي ايران کارهاي زيادي انجام دهد، اما به يکباره تهران را ترک مي کند و مي رود. مطمئن باشيد بائرمن حرفه اي است و بي دليل چنين تصميمي نمي گيرد و قطعا بايد بندهاي قرارداد او مورد بررسي قرار گيرد.

وي در رابطه با عملکرد بائرمن در تيم ملي بسکتبال ايران، اظهار کرد: بائرمن را براي حضور در المپيک آورديم که در اين راه موفق نبود.

 

ارسال در: پنجشنبه 16 دي ساعت 13:22 (1395/10/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن