90/ ته خط مشحون!
شماره خبر : 137145
اي کاش رئيس فدراسيون بسکتبال به اندازه ما دلش براي خودش مي سوخت

سعيده فتحي

رفتن بائرمن از ايران فدراسيون نشين هاي بسکتبال را بهم ريخته است. برنامه ريزي بلند مدت و نقشه هاي آنها نقش برآب شد و در واقع دست آنها در حنا ماند به طوري که حالا مستاصل مانده اند.

در همين راستا فيلمي در فضاي مجازي دست به دست چرخيد که کاملا عصبانيت و بهم ريختگي رئيس فدراسيون بسکتبال را نشان مي داد . وقتي رئيس که نفر اول اين رشته است آنگونه از کوره در مي رود و به مجري برنامه مي تازد آنهم به خاطر پرسيدن اين سئوال که آيا قرارداد بائرمن 4 ساله بوده يا نه؟ نشان مي دهد که اوضاع خوب نيست و آژير قرمز در بسکتبال به صدا درآمده است.

در واقع رئيس فدراسيون بسکتبال به خاطر اينکه گفته شد" ظاهرا عمر  رياست مشحون ديگر خيلي طولاني نيست و احتمالا فدراسيون را ترک خواهد کرد اما صحت و سقم اين خبر مشخص نيست" بسيار خشمگين شد و نتوانست جلوي خشم خود را بگيرد. او با صداي بلند به مجري برنامه مي گفت: آخه شما در چه جايگاهي هستيد که چنين حرفي را بيان مي کنيد؟ چه کسي تاييد کرده که من فردا فدراسيون هستم يا نيستم؟ چه کسي گفته ما قرارداد 4 ساله نبسته ايم؟ شما حق نداريد...

عصبانيت در کلمه کلمه حرف هاي مشحون و لحن بيانش نهفته بود، گويي دنبال بهانه اي بود تا تمام عصبانيت خود را بر سر کسي خالي کند که قرعه به نام مجري اين برنامه افتاد. مشحوني که هميشه با آرامش سخن مي گفت اين بار اصلا تسلط نداشت. بارها عصبانيت او را ديده بودم اما نه در تلويزيون، نه در برنامه زنده! مشحون هميشه ظاهر را حفظ مي کرد، هر چقدر هم که ناراحت بود و هر چقدر هم بهم ريخته اما جلوي دوربين و غريبه ها بلد بود چگونه حفظ ظاهر کند ولي اين بار نتوانست خودش را کنترل کند. اين بار مشحون ورژن بهم ريخته و عصباني را ديديم آنهم در يک برنامه زنده تلويزيوني!

وقتي اين ها را ديدم دلم براي مشحون سوخت! هيچ وقت دوست نداشتم مشحون را در چنين وضعي ببينم، درمانده و ناتوان!

اي کاش او هميشه همان مدير موفق دهه 80 مي ماند، دلم نمي خواست روزي آن ذهنيتي که نسبت به او دارم خراب شود اما هر روز که گذشت خراب تر شد، تصويري که از او ساخته بودم هر روز بيشتر ترک برداشت  و اين براي من ناراحت کننده است.

انتقاد به رئيس فدراسيون زياد است، از نوع قراردادي که با بائرمن بسته تا نوع برخوردش با مجري برنامه اما احساس مي کنم آنقدر اين روزها درمانده است که ديگر از دستش کاري برنمي آيد.  دلم نمي خواست مشحون را در ته خط ببينم اما متاسفانه بعد از اين فيلم احساس کردم او به ته خط رسيده و خودش دوست ندارد اين را باور کند. باور ندارد که سلطنتش به پايان رسيده و براي همين هم به زمين و زمان چنگ مي زند. در حرف مي گويد براي رفتنش 2 دقيقه هم زمان نمي خواهد اما در عمل خداحافظي برايش خيلي سخت است.

در اين مدت بارها از اينکه دوست نداشتم مشحون در انتخابات اين دوره شرکت کند نوشته ام از همان زماني که در فرودگاه اينچئون با رامبد مشحون صحبت کردم و به برادرزاده اش گفتم که اجازه ندهيد مشحون اين بار در انتخابات شرکت کند، اول به خاطر بسکتبال و دوم به خاطر خود مشحون اما گوش نکردند. دلم نمي خواست رئيس فدراسيون پايان خوشي نداشته باشد، بايد پايان مشحون خوش تمام مي شد اما قدرت وسوسه کننده است و مشحون مي خواست و مي خواهد همچنان قدرت اول بسکتبال باشد.  غافل از آنکه هر روزي که مي گذرد برايش بدتر مي شود، هر روز خرابتر مي شود و خودش اين ها را نمي بيند و حالا هم به جايي رسيده که هر کس از کنارش رد مي شود يک سنگ به او مي اندازد و او هم درمانده اما همچنان اصرار دارد که رئيس باقي بماند. رئيس ماندن به چه بهايي؟ به چه قيمتي؟ به اندازه خراب شدن سابقه اي درخشان؟ شکستن آن همه تصوير و خاطرات خوب؟ ماندن براي چه؟ براي خراب تر شدن؟

اي کاش مشحون هم مثل ما کمي دلش به حال خودش مي سوخت، اي کاش نام خانواده مشحون برايش مهم بود و اجازه نمي داد بيشتر از اين خراب شود.

مي دانم حتما وقتي اين مطلب را مي خواند باز هم عصباني خواهد شد و با صداي بلند خواهد گفت من نيازي به دلسوزي شما ندارم، حتما باز هم مي گويد شما دشمن بسکتبال هستيد و منتظر بوديد که من را در اين حال ببينيد! اما واقعا اين طور نيست . من به عنوان يک بسکتبالي دلم نمي خواست و نمي خواهد که اين سنگ انداختن ها را ببينم اينکه هر گروه و هر فردي که تا به امروز اطلاعات زيادي درباره بسکتبال نداشته با کلمات نادرست درباره مشحون و بسکتبال حرف مي زند، اتفاق تلخي است.
اي کاش امروز حال بسکتبال و مشحون خوب بود و ما هم از همه خوبي ها مي نوشتيم اما حيف که در اين دنيا همه چيز تاريخ انقضا دارد!

 

ارسال در: پنجشنبه 16 دي ساعت 14:40 (1395/10/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن