28 دي ماه ؛ کاراته و کلي مدعي رياست!
شماره خبر : 137175
با اعلام تاريخ برگزاري مجمع فدراسيون کاراته نگراني ها بابت ادامه بلاتکليفي اين رشته ورزشي تا حدودي برطرف شد و خانواده کاراته بايستي تمامي توان و تمرکز خود را براي انتخاب اصلح در روز 28 دي ماه بگذارد

سوت آغاز

 

سيدرضا فيض آبادي

با اعلام تاريخ برگزاري مجمع فدراسيون کاراته نگراني ها بابت ادامه بلاتکليفي اين رشته ورزشي تا حدودي برطرف شد و خانواده کاراته بايستي تمامي توان و تمرکز خود را براي انتخاب اصلح در روز 28 دي ماه بگذارد.

مجمع کاراته به اين دليل تشکيل نمي شد که بابت تاييد يا رد صلاحيت يکي دونفر بحث و شک و شبهه بسيار زياد بود و در نهايت با تدبيري که وزارت ورزش و جوانان انديشيد زمان مجمع را بدون آن يکي دو نفر اعلام کردند.

28دي ماه خانواده کاراته دور يک ميز جمع خواهند شد تا اين فدراسيون را به سروساماني برسانند. سروساماني که بعد از رفتن سمندر (بار اول) هرگز به کاراته بر نگشت و براي بار دوم هم واقعا سمندر اشتباه کرد که وارد عرصه شد چرا که او فضاي خانواده کاراته را خوب مي شناسد و مي دانست با ورود دوباره اش ممکن است اعتبار گذشته اش را نيز زير سئوال ببرند.

اين اتفاق افتاد و سمندر که در نوبت اول رياستش به خوبي توانسته بود حواشي را جمع کند و نتايج خوبي نيز گرفته بود نوبت دوم ورودش با موانع و مشکلاتي مواجه شد که در نهايت به نيمه کاره ماندن حضورش در فدراسيون منجر شد و از همان موقع فدراسيون کاراته با سرپرست اداره مي شود تا روز 28 دي ماه که انتخابات برگزار خواهد شد.

فدراسيون کاراته همين الان هم کلي عقب افتادگي دارد و به رغم اينکه سيد حسين طباطبايي به عنوان سرپرست موقت به خوبي امور کاراته را به پيش برده اما سرپرست موقت از نامش پيداست که اختيارات آنچناني ندارد و اصولا قانون به او اجازه نمي دهد که دورانديشي و آينده نگري کند.

22نفر کانديداي رياست هستند که در بين آنها اسامي بزرگ و مطرحي به چشم مي خورد و به احتمال زياد رقابت بين همين افراد خواهد بود.

افرادي مثل حبيب الله ناظريان با سابقه درخشان رياست فدراسيون کاراته ، عباس پناهي با سابقه رياست در فدراسيون رزمي ، صمد ولي‌زاده رئيس سابق فدراسيون ووشو ، مازيار فريد خمامي قهرمان کاراته آسيا و محمد صادق فرجي دبير سابق فدراسيون جودو  جزو افراد بزرگ و مطرحي هستند که بايد شاهد رقابتي داغ بين آنها باشيم. رزومه و سابقه هر کدام از اين بزرگان در کنار ساير افرادي که ثبت نام کرده اند حکايت از يک انتخابات پرشور و حساس را مي دهد.

البته آشوري از جمله افرادي بود که اگر تاييد مي شد يقينا رقابت بين او و ديگر کانديداها بود ولي با کنار گذاشتن آشوري تقريبا معادلات به سود رقبا چرخيد و از همه مهمتر روشن شدن وضعيت کاراته در سال قبل از بازي‌هاي آسيايي اندونزي است. کاراته مي تواند سهم زيادي در ارتقاي رده ايران در بازي‌هاي جاکارتا داشته باشد و اگر اصولي فکر کنيم خواهيد ديد که همين الان هم  دير شده ولي در هر حال برگزاري انتخابات مي تواند تکليف همه را روشن کند. از کادرفني تيم هاي ملي گرفته تا قهرمانان و ورزشکاران که بايد براي بازي‌هاي آسيايي جاکارتا آماده شوند.

 

ارسال در: يکشنبه 19 دي ساعت 17:36 (1395/10/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن