90/ آقاي سلطاني‌فر! تا دير نشده تدبير کنيد
شماره خبر : 137214
برخي از ملي پوشان دووميداني با امضاي بيانيه اي به مشکلات اين رشته اشاره کرده و از مسئولان ورزش خواستند تا فکري براي حل اين مشکلات کنند.

بيانيه ملي‌پوشان دووميداني عليه فدراسيون

 

برخي از ملي پوشان دووميداني با امضاي بيانيه اي به مشکلات اين رشته اشاره کرده و از مسئولان ورزش خواستند تا فکري براي حل اين مشکلات کنند. در اين بيانيه به مشکلات اين روزهاي ملي پوشان دووميداني از جمله قطع حقوق آنها اشاره شده است. متن اين بيانيه به شرح زير است:

نيروي انساني در تمام دنيا مهمترين سرمايه هر سازماني بوده و در فدراسيون‌ها و تيم‌هاي ورزشي هم ورزشکاران و مربيان اين نقش را ايفا مي‌کنند و در صورتي که توجهي به وضعيت تمريني و معيشتي آنها نشود، قطعا آن فدراسيون با شکست و ناکامي روبرو خواهد شد. فدراسيون دووميداني ايران هم از جمله سازمان‌هايي است که نيروي انساني زيادي در خود دارد، اما آنچه که اهميت دارد نحوه رسيدگي و توجه به آنها است که از ديرباز دچار مشکل بوده و اين روزها بيش از هميشه نمايان شده است.

دووميداني کاران از جمله ورزشکاراني هستند که با وجود مشکلات مالي و کمبود امکانات هميشه از جان و دل مايه گذاشته‌ و هيچ گاه کم کاري نکرده‌اند؛ تا جايي که توانستند اين رشته را در زمره رشته‌هاي مدال آور در المپيک ثبت کنند و تاريخ ساز شوند، اما متاسفانه بعد از اين موفقيت‌ها توجهي که بايد مي‌شد، نشد و اين روزها تصميماتي در فدراسيون اتخاذ مي‌شود که نه تنها چيزي از مشکلات ورزشکاران و مربيان کم نکرده، بلکه آنها را از مسير اصلي خود براي موفقيت در مسابقات آينده دور کرده است. مجيد کيهاني، رئيس فدراسيون دووميداني در برنامه‌هاي انتخاباتي خود از آوردن اسپانسر به دووميداني و برگزاري ليگ پويا و با کيفيت خبر داد و مسئولان هيات‌ها نيز بر همين اساس به او راي دادند، اما هيچ يک از برنامه‌هاي وي تاکنون عملي نشده و کارهاي غير منطقي که صورت مي گيرد اين رشته را بيش از بيش به قهقرا برده و روز به روز وضعيت بدتر از گذشته مي شود.

تامين مالي بودن يکي از مهمترين دغدغه‌هاي هر ورزشکاري است و قطعا نبود آن تمرکز او را براي تمرين و مسابقه از بين مي برد، اما در فدراسيون فعلي که تصميمات عجيب و غريب زيادي در آن گرفته مي‌شود، تنها چيزي که اهميت ندارد، آينده ورزشکاران است. مشخص نيست قطع شدن حقوق ورزشکاران با چه دليل و منطقي بوده است. وقتي ورزشکاران ليگ قدرتمند ندارند و حقوقي هم به آنها پرداخت نمي‌شود که بتوانند از طريق آن خود را تامين کنند، چطور به آينده ورزشي خود اميدوار باشند و براي کشور افتخار آفريني کنند؟ آيا مسئولي در فدراسيون پيدا مي‌شود که يک روز بدون حقوق کار کند؟ آيا رئيس فدراسيون که سابقه‌اي در اين رشته ندارد، يک روز مي‌تواند تمرينات طاقت فرساي دوندگان، پرتاب کنندگان و پرشي‌ها را تحمل کند؟ کساني که اين شرايط را به وجود آورده‌اند چطور مي‌توانند پيش وجدان خود پاسخگو باشند؟

با اين وجود تمام فرزندان دووميداني ايران، علاوه بر نداشتن حمايت مادي، در حمايت هاي روحي و معنوي و حفظ جايگاه خود از سوي فدراسيون نيز دچار مشکل شده و با بدقولي و عدم برنامه ريزي مناسب و اجراي ناصحيح آنها آينده خوبي را متصور نيستند و علي رغم ميل باطني براي شرکت در اردوها و مسابقات آتي علاقه‌اي نشان نخواهند داد.

 درخواست ما به عنوان جمعي از ملي پوشان دووميداني که دغدغه جدي اين رشته را داريم از مسئولان وزارت ورزش و در راس آن مسعود سلطاني‌فر وزير ورزش اين است که تا دير نشده تدبيري صورت بگيرد که خدايي ناکرده در آينده نه چندان دور حسرت روزهاي از دست رفته خورده نشود.

اين بيانيه به امضاي محمد صميمي ( رکورددار جوانان پرتاب ديسک-نقره بازي هاي آسيايي-قهرمان دانشجويان جهان)، کاوه موسوي (رکورددار پرتاب چکش ايران-نقره بازي هاي آسيايي-شرکت در دو دوره المپيک) ،محمود صميمي ( قهرمان ارتش هاي جهان-نقره دانشجويان جهان-برنز قهرماني آسيا-شرکت در المپيک-پرتاب ديسک)، محمد ارزنده ( رکورددار پرش طول ايران-نقره قهرماني داخل سالن آسيا-شرکت در دو دوره المپيک)، علي ثمري( قهرمان بازي هاي ساحلي-پرتاب وزنه) ،پژمان قلعه نوعي ( رکورددار جوانان پرتاب چکش-نقره جوانان آسيا-شرکت در المپيک)، عليرضا مهرصفوتي (قهرمان جوانان آسيا-پرتاب وزنه) ،محمدجعفر مرادي (رکورددار ماراتن ايران-برنز قهرماني آسيايي -نقره بازيهاي ساحلي-نقره استکهلم ماراتن-شرکت در المپيک) ،ليلا رجبي (رکورددار پرتاب وزنه-نقره بازي هاي آسيايي-شرکت در دوره المپيک)، مريم طوسي( رکورد دار 100-200-400متر ايران-قهرمان جايزه بزرگ آسيا-برنز ستارگان آسيا-قهرمان قهرماني داخل سالن)، سپيده توکلي نيک (رکورددار پرش ارتفاع-پنجگانه و هفتگانه ايران-برنز جايزه بزرگ آسيا-نقره قهرماني داخل سالن) و الناز کمپاني( رکورددار 60-100متر مانع ايران-برنز قهرماني آسيا) رسيده است.

 

ارسال در: سه شنبه 21 دي ساعت 10:54 (1395/10/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن