90/ پس منافع ملي چه مي شود آقاي سيد مهدي هاشمي؟
شماره خبر : 137215
مصالح ملي ورزش برخي مواقع ايجاب مي کند افراد از منافع شخصي بگذرند تا آنچه که در نهايت به خير و صلاح ورزش کشور است رقم بخورد

سوت آغاز

 

سيدرضا فيض آبادي

مصالح  ملي ورزش برخي مواقع ايجاب مي کند افراد از منافع شخصي بگذرند تا آنچه که در نهايت به خير و صلاح ورزش کشور است رقم بخورد.

از اصرار برخي مديران و روساي ورزش بر ماندگاري در پست و مقامي که د ارند تا کنون ضربات سختي ورزش ما خورده است حال آنکه اگر چشم بر منافع شخصي مي بستند هم عزت و اعتبار آنها  نزد افکار عمومي و متوليان ارشد ورزش حفظ مي‌شد و هم جايگاه مردمي آنها  باقي مي‌ماند.

هنوز از نابخردي جناب رئيس وقت سازمان ورزش که با خودخواهي و خود محوري اقدام به برکناري محمد دادکان از رياست فدراسيون فوتبال که توام با تعليق فوتبال ايران شد،‌ فوتبال ما ضربه مي خورد و هر اتفاق جزئي که مي افتد فيفا سريع واکنش نشان مي دهد. ضمن اينکه آن طرف قضيه همه داشته ايم روسايي که به هر دليلي برکنار شده ان اما تمکين نکرده اند و پاي مجامع بين المللي را به ورزش ايران باز کردند. فدراسيون تيرو کمان يک نمونه است که هنوزهم متعادل نشده است و چوب آن لجاجت ها را مي خورد.

امروز درگيري بزرگ ورزش با فدراسيون تيراندازي است.

فدراسيوني که از همان روز انتخاباتش در آبان 93 خبرساز بود اما اکنون با حکم صريح ديوان عدالت اداري و عدم تمکين يک طرفه دعوا مي رود تا يک چالش جديد بر سر راه ورزش قرار دهد.

سيد مهدي هاشمي در آبان 93 در حالي در انتخاباتي عجيب و نزديک تنها با اختلاف يک راي نسبت به علي دادگر برنده شد که همان موقع حضور او در انتخابات محل اشکال بود.  چه اينکه هاشمي به دليل نمايندگي مجلس دو شغله محسوب مي شد و سازمان بازرسي صراحتا نامه زده بود که وي حق شرکت ندارد.

با اين وجود هاشمي از قدرت نمايندگي خود استفاده کرد و شد رئيس فدراسيون ولي چون انتخابات ‌اشکال داشت و دو نفر در مرحله اول و دوم هم امتياز پيش رفتند  در راي گيري سوم هاشمي تنها با يک راي بيشتر از علي دادگر سبقت گرفت.  دادگر پيگير موضوع شد اما وزير وقت ورزش چون دنبال دردسر نبود توجهي به شکايت دادگر نشان نداد ولي دادگر ول کن معامله نبود. حتي پست سرپرستي فدراسيون زورخانه‌اي و پهلواني هم دادگر را منصرف نکرد و حالا با عدم تمکين هاشمي از راي سازمان بازرسي ، دادگر به ديوان عدالت اداري شکايت برده است. ديوان عدالت اداري هم تاکنون سه بار رسما به وزارت ورزش نامه زده که چرا راي را اجرا نمي کنيد و حکم به ابطال انتخابات و برکناري هاشمي نمي دهيد.

هاشمي هم سفت و سخت ايستاده که من منتخب مجمع هستم و به کسي ارتباط ندارد و اگر بخواهند مرا با چوب قانون برکنار کنند من هم از مجاري قانوني ورود مي کنم.

منظور آقاي هاشمي پر واضح است که مجاري قانوني وي فدراسيون جهاني تيراندازي و کميته بين المللي المپيک يا ioc مي باشد!

البته کميته ملي المپيک ايران پاسخ استعلام فدراسيون جهاني را شفاف داده و حق را به وزارت ورزش داده بنابراين هاشمي حمايت فدراسيون جهاني را ندارد اما اگر او کار را به  ioc بکشاند و دخالت دولت در ورزش را مطرح کند تعليق در انتظار تيراندازي ايران خواهد بود.

از جناب هاشمي که از نيروهاي متدين و از ايثارگران عزيز مي باشند انتظار داريم که به منافع ملي بينديشند و اينکه يقينا او دوست ندارد پاي بيگانه به ورزش باز شود. بنابراين با احترامي که براي  ايشان قائليم و زحماتي که او طي اين سالها براي تيراندازي کشيده اند برادرانه مي خواهيم به قانون تمکين کنند و يقينا او مي تواند نيرويي توانمند براي ورزش ما باشد. آقاي هاشمي  با تهديدي که کرده پر واضح است که نمي خواهد راي ديوان را بپذيرد و استناد به قانوني بودن مجمع انتخاباتي دارد و به زعم ايشان مجمع خواهان ايستادگي اش هستند ولي اگر همه اينها را بپذيريم بازهم مي بينيم تيراندازي در معرض خطر تعليق است. حتي اگر تعليق هم شويم آقاي هاشمي مي‌دانند که همه جوره خود او متضرر خواهد شد و او همه پل ها را در ورزش پشت سر خود خراب کرده است.

آيا سيد مهدي هاشمي دست از لج و لجبازي بر مي‌دارد يا اجازه مي دهد کارها بر منوال قانوني خود پيش برود؟!

 

ارسال در: سه شنبه 21 دي ساعت 10:57 (1395/10/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن