90/ چرا مجمع انتخابات هيات کشتي همدان لغو شد
شماره خبر : 137248
اگرچه سخن از لغو مجمع انتخاباتي هيات کشتي همدان در کمتر از 48 ساعت مانده به زمان برگزاري، ديگر از حوصله خارج است اما هنوز يادآوري اين سوال که چرا و اصلا به چه علت محکم و قانع‌کننده مجمع به تعويق افتاد، اذيت‌کننده است.

 

اکبر فيض

 اگرچه سخن از لغو مجمع انتخاباتي هيات کشتي همدان در کمتر از 48 ساعت مانده به زمان برگزاري، ديگر از حوصله خارج است اما هنوز يادآوري اين سوال که چرا و اصلا به چه علت محکم و قانع‌کننده مجمع به تعويق افتاد، اذيت‌کننده است. البته تعويق زمان برگزاري مجمع انتخاباتي هيات کشتي در فضاي مجازي شائبه‌هايي زياد پيرامون اين انتخابات ايجاد و بحث "مهندسي" آن را تقويت کرد.

دستگاه ورزش همدان اگرچه در يک اقدام پسنديده، مديريت هيات کشتي استان را به سرپرست موقت سپرد تا انتخابات در فضايي عادلانه‌تر برگزار شود اما قراردادن معاون دستگاه ورزش با دغدغه‌هاي کاري فراوان به عنوان سرپرست موقت هيات کشتي، کار منطقي نبود .

معاون دستگاه ورزش استان نه اينکه از عهده مديريت موقت ورزش نخست استان ناتوان باشد که به سبب دغدغه زياد و ترافيک کاري فراوان در پست سابق خود آن‌چنان که بايد وقت براي کشتي نگذاشت و همين دور بودن سهوي از فضاي پرحاشيه کشتي موجب شد تا دفتر هيات جولانگاه افرادي باشد که براي برخي کانديداها فعاليت مي‌کردند. حتي يک روز پاي يکي از نامزدهاي انتخاباتي نيز به دفتر هيات باز شد تا فضايي متشنج اطراف کشتي را فراگيرد.

کار تا جايي پيش رفت که عصر شنبه گذشته، فکس ارسالي فدراسيون کشتي که در آن به لغو برگزاري مجمع هيات کشتي در روز دوشنبه اشاره شده بود، بلافاصله در فضاي مجازي توسط افرادي اطلاع‌رساني شد که موجبات تعجب سرپرست هيات کشتي و حتي افرادي چون سخنگوي دستگاه ورزش استان همدان را فراهم کرد.

به هر حال مجمع انتخاباتي هيات کشتي استان همدان عقب افتاده و پافشاري دستگاه ورزش براي برگزاري آن در آينده‌اي نزديک هم گويا بدون فايده است؛ روندي که به هيچ عنوان به سود ورزش نخست استان نيست و کشتي را در مسيري بدتر از آنکه در گذشته قرار داشت، سوق مي‌دهد.

انتظار اين است تا دستگاه ورزش با رايزني‌هاي فشرده‌تر با فدراسيون کشتي و حتي وزارت ورزش و جوانان، مقدمات برگزاري مجمع کشتي را ظرف روزهاي آتي و قبل از برگزاري جام تختي که حسابي فدراسيون‌نشينان را درگير خود خواهد کرد، فراهم کند تا ورزش پهلواني همدان از اين حالت  خارج شود.

.......

محمد طلايي: يزداني و کريمي هر دو در 86 کيلوگرم کشتي خواهند گرفت

محمد طلايي در ارزيابي از وضعيت ملي‌پوشان براي شرکت در جام بين‌المللي تختي، اظهار کرد: براي اين که حضور خوبي در جام تختي داشته باشيم، چهار تيم متشکل از (دو تيم از گروه "الف" و مسابقات اوپن، يک تيم از گروه "ب" و "ج" و يک تيم از جوانان) در اين رقابت‌ها شرکت خواهند کرد. البته يک تيم نيز از خراسان رضوي که ميزبان مسابقات است، در جام تختي حضور پيدا خواهد کرد. سعي کرديم در اين جام بيشتر ميدان را به جوانان و افرادي که تا به حال کشتي نگرفتند، بدهيم تا جوانان را مورد ارزيابي و کمک قرار دهيم.

سرمربي تيم‌ ‌ملي کشتي آزاد همچنين با بيان اين که حسن يزداني در وزن 86 کيلوگرم در تورنمنت فرانسه به ميدان خواهد رفت، گفت‌: براي اين که بتوانيم يزداني را در اين وزن محک بزنيم وي را در ليست نفرات اعزامي به تورنمنت فرانسه قرار داديم تا وضعيت وي را در اين وزن بسنجيم. البته عليرضا کريمي نيز در همين وزن به ميدان خواهد رفت ، زيرا کريمي براي وزن 86 کيلوگرم ايده‌آل است. سعي ما بر اين است که اين سرمايه ها را با محک زدن در مسابقات آسيايي، جام جهاني و تورنمنت‌هاي مختلف، براي رويدادهاي مهم‌تر آماده کنيم.

......

اردبيل وکرمان خواستار ميزباني جام جهاني فرنگي شدند

روزگذشته  معاون استاندار و رئيس هيأت کشتي استان کرمان، جلسه‌اي را با رسول خادم رئيس و حميد بني‌تميم نايب رئيس فدراسيون کشتي در محل فدراسيون برگزار کردند و دو طرف در زمينه ميزباني جام جهاني بحث و تبادل نظر کردند.

رقابت‌هاي جام جهاني کشتي فرنگي در سال 2017، روزهاي 26 و 27 اسفندماه برگزار خواهد شد.

 درهمين ارتباط با خبر شديم اداره ورزش و جوانان استان اردبيل، با ارائه نامه اي رسمي، درخواست کرد تا ميزباني مسابقات جام  جهاني به  شهرستان اردبيل واگذار شود.

 

ارسال در: سه شنبه 21 دي ساعت 11:51 (1395/10/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن