90/ تلاش براي حذف يک ايراني از کرسي بين‌المللي/ به به!
شماره خبر : 137256
رخ دادن اتفاقات عجيب در بسکتبال تمامي ندارد و اين بار خبري در صدر رسانه ها قرار گرفت که حکايت از تلاش فدراسيون بسکتبال براي حذف يک ايراني از کرسي بين المللي داشت!

سعيده فتحي

باز هم بسکتبال و باز هم حاشيه هاي آن، خيلي وقت است يک خبر خوش از بسکتبال نشنيديم، خيلي وقت است يک اتفاق خوب در اين رشته نيفتاده که ما را به وجد بياورد و قلم را برداريم و با هيجان از آن اتفاق خوب بنويسيم، تعريف کنيم که به  به! چه بسکتبالي داريم و ما چنين هستيم و چنان! خيلي وقت است...

وقتي شنيديم رئيس فدراسيون بسکتبال به دنبال حذف يک کرسي بين المللي ايران در آسيا بوده اين بار دل مان نه تنها براي مشحون بلکه براي کل جامعه بسکتبال سوخت آنهم بخاطر اينکه فردي بر مسند رياست نشسته که تا به اينجا پيش مي رود و به دنبال حذف کرسي بين‌المللي است و جالب تر از آنهم اينکه جوابي براي اين حرکت خود به خبرنگاران نمي دهد. مشحون هميشه توجيه براي کارهاي خود در آستين دارد و عجيب است که اين بار در برابر ادعاهاي اميرحسين صفرزاده سکوت کرده است. صفرزاده مي گويد:"مشحون چندين بار براي برکناري من در سطح کنفدراسيون آسيا نامه نگاري کرده که مرا از کميته قانونگذاري فيبا آسيا برکنار کنند و براي حرف هايم سند هم دارم . چرا بايد خصومت ها تا حد از دست دادن يک کرسي بين المللي پيش برود؟ فيبا به او پاسخ داده که اگر صفرزاده برود يک ايراني ديگر جايگزينش نخواهد شد و آقاي مشحون گفته اند اشکالي ندارد!"

مگر داريم؟ مگر مي شود تا به اين اندازه خشم و کينه چشم هاي آدم را ببندد؟ همه فدراسيون ها در تکاپوي کسب کرسي بين المللي هستند بعد ما براي چه و با چه اجازه اي به اين راحتي درخواست حذف آن را مي کنيم؟ چه کسي اين قدرت را به رئيس فدراسيون بسکتبال ايران داده است؟ آقاي وزير شما امروز بايد از مشحون بخواهيد که جوابگوي اين حرکت خود باشد. او نه تنها به شما بايد پاسخ دهد بلکه بايد جوابگوي جامعه بسکتبال هم باشد.

در چند سال اخير هرچه داشتيم و نداشتيم از دست داديم، سوءمديريت اين رشته را کم کم دارد به قهقرا مي‌برد. کدام قسمت از بسکتبال امروز حال خوشي دارد؟ ليگ بسيار پويايي داريم که اسپانسرها براي آن سرودست مي شکنند؟ زماني آنقدر تيم و باشگاه خوب در بسکتبال بود که نمي دانستيم از کداميک بنويسيم، سطح رقابت ها آنقدر بالا بود که نمي شد از ديدن يک بازي گذشت، حالا چه داريم؟ چه کرديد با آن تيم ها؟ چرا هر روز  يک تيم کنار کشيد؟ چرا جايگزين درستي براي آنها پيدا نشد؟ چرا اسپانسرها از بسکتبال فراري شدند؟ چرا؟

تيم ملي مان چه مي کند؟ با سرمربي تيم ملي چه کرديد؟ شکايت فدراسيون از بائرمن چه شد؟ چرا شکايت را رسانه اي نمي کنيد؟ ما هنوز منتظر جواب شکايت از ماتيچ هستيم! براي بائرمن هم منتظر مي مانيم. اما الان تکليف کادرفني تيم ملي چيست؟ برنامه هاي تيم ملي چيست؟ چگونه قرار است دوباره المپيکي شويم؟ چگونه قرار است به جام جهاني برويم؟ برنامه مان براي نسل جديد که چند ماه است تبليغش را مي کنند چيست؟ رده‌هاي پايه چه مي کنند؟ چرا در رده ملي تا اين اندازه بهم ريخته ايم؟ چرا؟

در اين آشفته بازار حالا به دنبال حذف کرسي بين المللي هم هستيد، واقعا مرحبا، چگونه بايد جواب اين همه دلسوزي را داد؟ چگونه بايد قدردان بود؟ صفرزاده را 3 ماه محروم کرديد آنهم بخاطر اعتراضات پياپي و اهانت و توهين به مسئولين فدراسيون! فکر نمي کنيد 3 ماه خيلي زياد است؟ اين محروميت 3 ماه ناخودآگاه ما را ياد چند سال پيش انداخت، جايي که شخصي همچون مهران شاهين طبع هم 3 ماه محروم شد آنهم به دليل تخريب فدراسيون! نمي خواهيم به آن سالها برگرديم و حرف هاي شاهين طبع را دوباره مرور کنيم چراکه بسکتبالي ها خوب به ياد دارند سرمربي فعلي تيم ملي آن زمان چه حرف هايي درباره مشحون ها به زبان مي آورد و  چه مي گفت.بحث بر سر اين است که آيا جرمي که صفرزاده و شاهين طبع مرتکب شدند يک اندازه بود؟ اهانت هايي که صفرزاده کرده به اندازه شاهين طبع بود؟ محروميت هم اندازه باعث شد که قياسي بين اين دو داشته باشيم و انشااله راي صادر شده عادلانه باشد که اگر نباشد کساني که صادر کرده اند روزي بايد جوابگو باشند.

صحبت هاي صفرزاده درباره اعتراض به راي صادر شده هم جالب است، او مي گويد:"اعتراض و استيناف را بايد به جايي ببريد که به منصف بودن آنجا اعتقاد داشته باشيد. استيناف هم دست خودشان است و بايد منتظر باشيد که مشحون بگويد برگزار شود يا خير، اما ما خودمان از مراجع ذي‌صلاح وزارت ورزش و حتي قضايي پيگير هستيم، چون تمام آن گزارشات، مسائل و اطلاعيه‌اي که فدراسيون بسکتبال روي سايت خود قرارداده قابليت پيگيري دارد. ما پيگيري مي‌کنيم و اميدوارم مشحون هم جوابگو باشد."

به هر حال درست يا نادرست اين محروميت براي صفرزاده در نظر گرفته شده اما بحث امروز نه اين راي بلکه تلاش براي حذف يک ايراني از کرسي بين المللي است. اينکه به چه دليلي اين اتفاق صورت گرفته است؟ مشحون بايد پاسخگوي اين حرکت خود باشد و ما منتظر جواب فدراسيون بسکتبال هستيم و از وزرات ورزش هم مي خواهيم پيگير اين داستان باشد.

متاسفيم که به به ما براي بسکتبال امروز معنايي ديگر دارد، به به از سر تاسف است. "به به" به  بسکتبالي که اين روزها چنين است و چنان!

 

ارسال در: پنجشنبه 23 دي ساعت 13:43 (1395/10/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن