استعفاي جمعي مربيان جوسازي انتخاباتي است
شماره خبر : 137416
شروين اسبقيان سرپرست فدراسيون ژيمناستيک درباره استعفاي جمعي مربيان رشته ترامپولين گفت: در سال 95 ما هيچ مربي تيم ملي براي رشته ترامپولين انتخاب نکرديم و افرادي که اين موضوعات را مطرح مي کنند به دنبال فرافکني در آستانه انتخابات اين فدراسيون هستند.‌

احتمالا تا پايان سال انتخابات برگزار مي‌شود

اسبقيان: استعفاي جمعي مربيان جوسازي انتخاباتي است

شروين اسبقيان سرپرست فدراسيون ژيمناستيک درباره استعفاي جمعي مربيان رشته ترامپولين گفت: در سال 95 ما هيچ مربي تيم ملي براي رشته ترامپولين انتخاب نکرديم و افرادي که اين موضوعات را مطرح مي کنند به دنبال فرافکني در آستانه انتخابات اين فدراسيون هستند.‌اين مربياني که هم اکنون استعفا دادند افرادي بودند که بصورت حق الزحمه در فدراسيون فعاليت مي کردند و به هيچ عنوان مربي تيم ملي نبودند. آنها از سال 93 و 94 يکسري مطالبات داشتند که هيچ کدام پرداخت نشده بود و از ما مي خواستند که بدهي آنها را پرداخت کنيم و ما هم به آنها گفتيم اعتبارات سال 95 فدراسيون ژيمناستيک تعريف شده است و ما نمي توانيم از اعتبارات امسال بدهي سنوات گذشته را پرداخت کنيم. ما به آنها اعلام کرديم مدارک مستند خود را به فدراسيون ارسال کنند و در صورت بررسي فکري به حال مطالبات آنها مي کنيم اما اين مربيان کم حوصلگي به خرج دادند و بلافاصله بعد از اين موضوع به طور جمعي استعفا کردند.

اسبقيان با بيان اينکه اولويت فدراسيون رشته هنري و ترامپولين است، اظهار کرد: ژيمناستيک 5 رشته دارد که اولويت ما هنري و ترامپولين است و براي اين دو رشته در حال برنامه ريزي هستيم. تيم ترامپولين در سال 95 هيچ اردوي آماده سازي در هيچ رده سني نداشته است. ما هدفمان اين است که تا پايان سال جاري وضعيت رشته ترامپولين را مشخص کنيم چرا که رقابت هاي قهرماني آسيا در اين رشته در سال ?? برگزار مي شود و فدراسيون نيز فرصت کافي براي انتخاب سرمربي و کار فني تيم هاي ملي اين رشته را دارد.

 

وي با اشاره به اينکه مربيان ترامپولين معتقدند ما به آنها رسيدگي نمي کنيم، گفت:استعفاي مربيان زماني مرجعيت قانوني دارد که اين افراد قراردادي با فدراسيون داشته باشند و طبق آن تصميم بگيرند از کار کنار بروند اما وقتي اين مربيان حق الزحمه‌اي بودند و با فدراسيون قراردادي نداشتند استعفايي در کار نيست. اين مربيان در زمان رياست قبلي فدراسيون ( درويش زاده ) قراردادشان تمام شده و حالا به دنبال مطالباتشان هستند که من هم به آنها گفتم با ارائه مستندات اين موضوع را پيگيري مي کنم اما متاسفانه جوسازي در آستانه انتخابات باعث شده اين مسائل به وجود بيايد.من از تيرماه کار خودم را در فدراسيون ژيمناستيک آغاز کردم و همانطور که گفتم اولويت ما دو رشته هنري و ترامپولين بوده که در حال حاضر براي رشته هنري مربي انتخاب کرديم و اردو‌هاي آنها شروع شده و از زماني که کارم هم آغاز کردم براي ژيمناستيک کاران اردوي برون مرزي تشکيل داديم و با نامه شوراي برون مرزي آنها را به مسابقات بين المللي چک اعزام کرديم و همچنين مسابقات ليگ اين رشته هم برگزار کرديم و حالا هم به دنبال انتخاب مربي براي آنها هستيم تا در مسابقات قهرماني آسيا در سال 97 عملکرد قابل قبولي داشته باشند. اين فعاليت ها به معني اين است که ما آنها را رها کرديم و توجهي نداريم»؟

اسبقيان همچنين در مورد انتخابات فدراسيون ژيمناستيک اظهار کرد: ‌بنا بود انتخابات مجمع فدراسيون 12 مهرماه سال جاري برگزار شود اما با نامه ارسالي از سوي کميته ملي المپيک و هماهنگي که با وزارت ورزش و جوانان داشتيم، اين انتخابات انجام نشد. کميته بين المللي المپيک ( IOC) در خصوص اساسنامه فدراسيون‌ها، مواردي را درخواست کرده است که ما نيز اساسنامه را به فدراسيون بينالمللي ارسال کرديم و به محض اين که اين اساسنامه در آن جا بررسي شد و نظرشان را اعلام کردند،‌ انتخابات را برگزار خواهيم کرد.چندوقت پيش وزير ورزش دستور دادند سال آينده هيچ فدراسيوني با سرپرست اداره نشود به همين دليل فکر مي کنم تا پايان امسال تکليف فدراسيون هايي که با سرپرست اداره مي شوند مشخص خواهد شد.

 

ارسال در: جمعه 1 بهمن ساعت 08:06 (1395/11/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن