90/ حرکت کاراته به سوي المپيک 2020
شماره خبر : 137420
انتخابات فدراسيون کاراته آنقدر حساس و مهم و البته تاثيرگذار بود که شخص اول ورزش مملکت شخصا در اين مجمع شرکت کرده بود.

سوت آغاز

 

سيدرضا فيض‌آبادي

انتخابات فدراسيون کاراته آنقدر حساس و مهم و البته تاثيرگذار بود که شخص اول ورزش مملکت شخصا در اين مجمع شرکت کرده بود. دکتر سلطاني‌فر وزير ورزش و جوانان البته با دو هدف در انتخابات به عنوان رياست مجمع حضور يافت. اول اينکه انتخابات کاراته يک بار درست در روز مجمع از سوي اعضا لغو شده بود. به عبارتي مشکلاتي وجود داشت که صبح روز مجمع اعلام شد که اعضاي شرکت کننده و راي‌دهنده حاضر به حضور در اين انتخابات نيستند. ضمن اينکه حضور مدعيان بزرگي مثل حبيب‌اله ناظريان که هشت سال پيش از فدراسيون رفت و بعد او هشت نفر آمدند و رفتند اما کاراته، کاراته نشد! و حضور عباس پناهي، آشوري و دو سه نفر مدعي گردن کلفت ديگر احتمال تشنج در مجمع را بالا برده بود کارشناسان، پيش‌بيني يک انتخابات پر سر و صدا و پرحاشيه‌اي را مي‌کردند اما اينگونه نشد و بدون شک حضور وزير ورزش به عنوان رياست مجمع نقش زيادي در برگزاري آرام انتخابات فدراسيون کاراته ايفا کرد.

دومين حساسيتي که وزير ورزش را مجاب به حضور در اين مجمع کرد حضور کاراته در المپيک 2020 توکيو است که اين يکي بسيار براي ورزش ما حائز اهميت بالايي است. کاراته اگر به ثبات برسد و بتواند از داشته‌هاي خود به خوبي استفاده کند يقينا نقش بسزايي در افزايش مدال آوري کاروان ايران خواهد داشت. به عبارتي کاراته همين الان هم در بانوان و هم در آقايان ظرفيت کسب مدال جهاني را دارد و با انتخاب محمد صادق فرجي به عنوان رئيس جديد فدراسيون کاراته اطمينان داريم که کاراته در الميپک 2020 اعتبار ورزش ايران را تا حد زيادي بالا مي‌برد.

صادق فرجي با ورزش‌هاي رزمي و کاراته بيگانه نيست. او خودش يک رزمي کار است  که حدود 15 ماه در دهه 80 رياست فدراسيون کاراته را داشت، سال‌ها در فدراسيون جودو حضور داشت و به عنوان دبير و نايب رئيس و در سه دوره هم مديرکل امور حقوقي مجلس در وزارت ورزش و سازمان تربيت بدني بوده است. جوان است و انرژيک و داراي تحصيلات عاليه و باسابقه مديريتي خوب در رشته‌هاي رزمي. از امروز همه بايد به فکر المپيک 2020 باشند. همه کانديداها و همه اعضاي مجمع همه کساني که موافق و مخالف راي دادند. هدف قله المپيک 2020 است. بدانيم که کاراته ايران ظرفيت کسب مدال در المپيک را دارد و بايد کمک کنيم تا حقمان را در اولين حضور کاراته در المپيک بگيريم.

از طرف ديگر بد نيست اشاره‌اي کنيم و بدانيم که رشته‌هاي رزمي معتبر مثل کاراته، تکواندو و جودو از رشته‌هاي کاربردي در نظام ما است که در دوره دفاع مقدس بسيار در جنگ‌هاي چريکي و تن به تن فريادرس جوانان رعناي ايران زمين شد. پس چنين رشته‌هايي را براي سلامت جامعه و آماده بودن جوانان بيش از پيش بايد پاس بداريم واز حاشيه‌سازي و تفرقه افکني دوري کنيم. ورود محمدصادق فرجي را بار ديگر به عرصه مديريت ورزش خيرمقدم مي‌گوييم و اميد است او با انتخاب همکاراني خوب و مربياني لايق و حاکم کردن فضايي پر از آرامش و اميد، کاراته را به سرمنزل مقصود برساند.

 

ارسال در: جمعه 1 بهمن ساعت 08:10 (1395/11/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن