باشگاه ياسين پيشرو از سادگي وزنه برداران سوء استفاده کرد
شماره خبر : 137452
سال گذشته باشگاه ياسين پيشرو قم در ليگ برتر وزنه‌برداري تيمي پرستاره را جمع‌آوري کرد.

 

مرادي: شکايت کرديم اما فدراسيون پيگيري مي‌کند

سال گذشته باشگاه ياسين پيشرو قم در ليگ برتر وزنه‌برداري تيمي پرستاره را جمع‌آوري کرد. اين باشگاه با جذب چهره‌هاي سرشناس وزنه برداري ايران، همچون بهداد سليمي، سهراب مرادي، علي هاشمي و مجيد عسگري براي اولين بار در ليگ وزنه برداري تيم داري کرد.

وزنه‌برداران اين باشگاه سال گذشته به عنوان نايب قهرماني رسيدند اما باشگاه نتوانست از مهره‌هاي کليدي و توانمند خود به خوبي استفاده کند و از کورس قهرماني عقب ماند و با وجود عنوان نايب قهرماني نتوانستند به جام باشگاه آسيايي راه پيدا کنند.

بعد از اين اتفاق مسئولان باشگاه به دليل عدم حضور در جام باشگاه هاي آسيا مابقي قرارداد وزنه برداران را به آنها پرداخت نکرد. اين باشگاه مدعي شده که وزنه‌برداران تيمش نتوانستند به جام باشگاه هاي آسيايي راه پيدا کنند و با توجه به بندي که در قرارداد آنهاست باشگاه از پرداخت مابقي قرارداد آنها معاف خواهد بود.

سهراب مرادي قهرمان طلايي المپيک ريو در واکنش به جوابيه باشگاه ياسين پيشرو گفت: ما سال گذشته با اين باشگاه قرارداد بستيم و در همه مسابقات بهترين امتيازات را کسب کرديم و نايب قهرمان شديم و حتي من به عنوان بهترين وزنه بردار انتخاب شدم اما حالا که موقع تسويه حساب است اين باشگاه مدعي شده که 50 درصد باقي مانده قرارداد ما را پرداخت نمي کند و مسئولان طبق مستنداتي که براي خودشان درست کردند از پرداخت مابقي پول ما خودداري مي کنند.

وي در ادامه به موضوع بند قراردادي که با اين باشگاه داشتند اشاره کرد و گفت: اين باشگاه از سادگي ما سواستفاده کرد و زماني که با ما قرارداد داخلي بسته بود عنوان نکرده بودند که اين موضوع را در قرارداد گنجاند و ما هم طبق قراردادهاي قبلي که با آنها داشتيم دوباره همکاري کرديم. در قرارداد اوليه ما همچين بندي وجود نداشت و حالا آنها مدعي شده‌اند که با استناد به اين بند از پرداخت مابقي قراردادها خودداري مي کنند. متاسفم براي ورزش اين کشور که يک باشگاه براي عدم پرداخت مابقي پول وزنه بردران دست به هر کاري مي‌زند.

وي در پاسخ به اينکه شکايتي از آنها کرده‌ايد يا خير، اظهار کرد: بله از طرف فدراسيون کارهاي شکايت را انجام داديم اما آنها هم اين موضوع را پيگيري مي کنند. يک باشگاهي که پول ندارد اصلا نبايد در ليگ تيم‌داري کند که حالا وزنه برداران با آنها به مشکل بخورند. اين باشگاه نوپا بود و سال اولي بود که در وزنه برداري تيم داري مي کرد به همين دليل ما با آنها کنار آمديم و حتي حاضر شديم مبلغي پايين تر از قرارداد با تيم هاي ديگر با آنها همکاري کنيم و حالا مزد زحمت ما اين بود که مابقي قراردادمان را پرداخت نکنند.»

اين قهرمان المپيک در پاسخ به اينکه جزو بند قراردادتان صعود به جام باشگاه هاي آسيايي عنوان شده و باشگاه هم به همين دليل مابقي پول را پرداخت نمي کند، ذکر کرد:« تيم ما دوم شد و به عنوان نايب قهرماني رسيد. تيم هاي اول تا سوم ليگ وزنه برداري جواز سهميه حضور در باشگاه هاي آسيايي را کسب مي کنند و ما هم با توجه به اينکه دوم شده بوديم به راحتي جواز سهميه حضور را کسب کرده بوديم اما باشگاه خودش توانايي اين را نداشت که ما را به جام باشگاه هاي آسيا اعزام کند و حالا بايد تاوان کم کاري آنها را وزنه برداران بدهند؟! در کجاي دنيا وزنه بردار براي يک تيم کار مي کند اما در نهايت پول آن را پرداخت نمي کنند و مدعي هستند که آنها جواز حضور در جام باشگاه هاي آسيا را نگرفتند بنابراين پولشان را هم پرداخت نمي کنيم. درصد کل قرارداد وزنه برداران کمتر از 200 ميليون است و ما بايد براي اين مقدار ناچيز با يک باشگاه درگير باشيم. اين وضعيت براي هيچ کسي قابل تحمل نيست و بايد براي ورزش يک کشور متاسفم باشيم که قهرمان المپيک کسي که توانسته مدال طلاي المپيک را کسب کند اين همه مشکلات مالي دارد و براي پولي که حقش هم هست بجنگند.

 

 

 

ارسال در: يکشنبه 3 بهمن ساعت 06:11 (1395/11/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن