90/ چند فريم از فهرست بازيکنان تيم ملي بسکتبال
شماره خبر : 137490
ليگ برتر بسکتبال به طور موقت تعطيل شد تا تيم ملي براي رقابت هاي بسکتبال غرب آسيا تدارک ببيند. بر اين اساس هجده بازيکن به اردوي تيم ملي دعوت شدند و از شنبه دوم بهمن در سالن آزادي اردوي آماده سازي را آغاز کردند

چند فريم از فهرست بازيکنان تيم ملي  بسکتبال

 جابه جايي هاي سئوال برانگيز

ليگ برتر بسکتبال به طور موقت تعطيل شد تا تيم ملي براي رقابت هاي بسکتبال غرب آسيا تدارک ببيند. بر اين اساس هجده بازيکن به اردوي تيم ملي دعوت شدند و از شنبه دوم بهمن در سالن آزادي اردوي آماده سازي را آغاز کردند.

اوشين ساهاکيان، علي اله وردي، روزبه ارغوان، محمد حسين جعفري، بهنام يخچالي، اميرحسين خندان پور، محمد جمشيدي، اميرحسين رضايي فر، سجاد مشايخي، ارسلان کاظمي، محمد حسن زاده، سورن دربوغوسيان، امير صديقي، صالح فروتن، احسان صمدي، محمد ترابي، اصغر کاردوست و وحيد دليرزهان همه دعوت شدگان به تيم ملي هستند که  البته عرفان نساج پور و سعيد داورپناه هم به درخواست مهران حاتمي به اين بازيکنان اضافه شدند. به هر حال در اين ميان چند نکته وجود دارد که در زير به آنها مي پردازيم.

اول ) وقتي تيم ملي بسکتبال براي مسابقه هاي فيبا آسيا چلنج در تهران انتخاب شد چند نفر از نسل طلايي به دليل سن يا به اصطلاح جوانگرايي خط خوردند از جمله اصغر کاردوست اما اين بار چطور شده اين بازيکن ?? ساله دوباره دعوت شده است؟

در همان زمان (شهريور) خيلي ها با انتقاد از برنامه جوانگرايي فدراسيون بسکتبال در فيبا آسيا چلنج آن را کاملا نمايشي توصيف کردند و در اندازه جابه جايي هاي هميشگي ارزيابي کردند. به نظر مي رسد با دعوت اصغر کاردوست موضع گيري منتقدان روي جوانگرايي فدراسيون پر بيراه نبود. سنتر تيم شهرداري اراک  بازيکن قابلي است و بعد از حامد حدادي فقط او مناسب ترين پست ? بسکتبال ايران است اما آن جوانگرايي چه شد و اين دعوت از کاردوست به چه معناست؟

دوم ) يک روز بعد از انتشار اسامي ?? بازيکن در برخي رسانه ها ، فدراسيون بسکتبال اسامي ?? بازيکن را روي سايت خود گذاشت . اين کار صرف نظر از چند دستگي و سبقت آنها در ارسال اخبار به جاي عبور خبر از مسير صحيح روابط عمومي ، نوعي شتابزدگي در ارسال اخبار به رسانه ها را نشان مي دهد که سبب ايجاد شائبه در ميان رسانه ها براي انتشار اخبار صحيح مي شود.

سوم ) بزرگنمايي در بيان گرفتن سهميه از بسکتبال غرب آسيا در موقعيت کنوني بسکتبال منطقه چندان اهميتي ندارد . تيم ملي بسکتبال با ? تيم ديگر به ميدان مي رود و در شرايطي که ? تيم از منطقه غرب  سهميه مسابقه هاي ???? ملت هاي آسيا را به دست مي آورند نبايد گرفتن سهميه آن هم براي تيم ملي بسکتبال چندان کار سختي باشد. فلسطين، سوريه، اردن، لبنان، عراق و ايران برگزارکنندگان اين بازي ها هستند.

چهارم ) دعوت از ?? بازيکن با فرصت ? روزه تا شروع رقابت هاي غرب آسيا کار را از نظر کيفي در زمان باقيمانده دشوار مي کند و بهتر بود ?? نفر انتخاب و سه نفر ذخيره برگزيده مي شدند تا تيم از همين دوم بهمن و با بازه زماني مناسب تر روي بازي هاي هفته آينده تمرکز مي کرد.از طرفي غيبت ميثم ميرزايي ، فريد اصلاني و عدنان دورقي که در يک سال اخير در پروسه برنامه جوانگرايي فدراسيون جاي داشتند و در تورنمنت هاي مختلف به ميدان رفتند ، در اين دوره سئوال برانگيز است و از طرفي جابه جايي هاي هميشگي در تيم ملي بسکتبال را تداعي مي کند. البته به نظر مي رسد که جاي بازيکنان جواني همچون عماد سلماني و محمد اوجاقي که در تيم هاي خود در اين سالهاي اخير بازي هاي خوبي را به نمايش گذاشته اند در اردوي تيم ملي خالي است و باز به انتخاب سليقه اي مي رسيم.

 

 

پرداخت خسارت بخاطر خط زدن ?? درصد بازيکنان اصلي تيم ملي

همه تقصيرات گردن بائرمن

تصميم گيري هاي يک سال اخير براي تيم ملي بسکتبال، انتقادات زيادي را متوجه فدراسيون کرد و اين انتقادات همچنان ادامه دارد؛ اما جالب اينجاست که با رفتن درک بائرمن سرمربي سابق تيم ملي، همه تقصيرات متوجه اين مربي شده است.

 مهدي يوسفي صادق لو  عضو هيئت رئيسه فدراسيون بسکتبال در مصاحبه اي تاکيد کرد که شکواييه گسترده‌اي عليه بائرمن تنظيم شده که به مرجع جهاني حل اختلاف بسکتبال (BAT) ارسال مي شود.

 نکته جالب اين شکايتنامه، متهم کردن بائرمن به دليل خط زدن 90 درصد بازيکنان اصلي تيم ملي است. يوسفي توضيح داده است: "بائرمن به جز بند قرارداد، با اقدامات خود به سازمان ورزش کشورمان هم خسارتي وارد کرد که آن را مطالبه کرديم از جمله خط زدن ?? درصد بازيکنان اصلي تيم ملي؛ اين کار بنا به پيشنهاد شخص بائرمن انجام شد که در کل ساختار تيم ملي را متحول کرد ضمن اينکه انتقادات زيادي را هم به همراه داشت، اما از آنجا که خواست و پيشنهاد سرمربي تيم ملي بود، فدراسيون به آن عمل کرد. علاوه بر اين به خسارت هايي هم بابت بازي هاي تدارکاتي همه تقصيرات گردن بائرمن پيش بيني شده توسط وي اشاره شده است. هر شخصي که سکان رهبري يک تيم را برعهده داشته باشد، اعم از مربي يا معلمان ورزش براي شغل و حرفه خود نظام خاصي را دارد بر اين اساس فردي که چنين مسئوليتي دارد اگر در حين کار بدون دليل موجه تيم را ترک کند، به واسطه  خساراتي که از حيثيت شغل حرفه وارد مي کند، بايد مجازات شود. اين مجازات مي تواند به صورت محروميت يا جريمه نقدي باشد يا هر مجازات ديگري که از طرف نهادهاي مورد نظر مشخص شود."

 در اين ادعاي خسارت، سئوال از فدراسيون بسکتبال اين است که اگر متوجه خسارات تصميم بائرمن بود، چرا به عنوان مرجع اصلي تصميم گيرنده در بسکتبال کشور با جلساتي اين مربي را منصرف نکرد؟ و چرا در تمام ماه هاي تابستان به دفاع تمام قد از اين تصميم پرداخت؟

فدراسيون بسکتبال ايران در زمان جدايي اکثر مربيان خارجي به شکلي همه تقصيرات زمان حضور آنها را به گردن همان مربيان انداخته است و به نظر مي رسد همين برخورد با بائرمن هم تکرار مي شود، در حالي که تصميمات کلان تيم ملي بايد از زير نظر فدراسيون عبور کند و فدراسيون بسکتبال يا در اين تصميم گيري ها سهيم است يا در باز گذاشتن دست مربي براي تصميماتي که از نظر فدراسيون باعث خساراتي شده، مقصر است. 

 

ارسال در: جمعه 8 بهمن ساعت 08:26 (1395/11/8)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن