90/ پايان حواشي، آغاز فصل جديد در کاراته
شماره خبر : 137492
با مشخص شدن رئيس فدارسيون کاراته بزرگترين قشر رزمي کشور از حواشي دور شد تا به فصل جديد و روشني گام نهد.

 

با مشخص شدن رئيس فدارسيون کاراته بزرگترين قشر رزمي کشور از حواشي دور شد تا به فصل جديد و روشني گام نهد.

بيست و هشتم دي‌ماه روزي مهم براي کاراته و کاراته‌دوستان بود و فدراسيوني که يک‌سال و اندي با سرپرستي اداره مي‌شد، فرجي با 24 راي براي چهار سال بر صندلي رياست پر جمعيت‌ترين قشر رزمي ايران مي‌نشيند.

خانواده بزرگ کاراته از فرجي خاطرات خوبي در ذهن دارند و همين مي‌تواند آغاز خوبي براي استارت کار رياست جديد باشد. محمدصادق فرجي در همان محل برگزاري مجمع پس از انتخابات در جايگاه رياست فدراسيون، محسن آشوري را در سمت دبير خود معرفي کرد. آشوري مردي که حدود 20 سال سابقه خدمت در کارنامه وي به چشم مي‌خورد و طرفداران زيادي در بين اهالي کاراته دارد. تا لحظات آخر پيش از شروع انتخابات رياست فدراسيون کاراته در صفحات مجازي طرفداران خود را به سعه صدر و حفظ آرامش دعوت مي‌کرد. غير از اين رفتار نيز از محسن آشوري مرد باتجربه و مدبر کاراته ايران انتظار نمي‌رفت. کسي که در عين ناباوري تا لحظه آخر نامش در بين کانديداهاي رياست فدراسيون از طرف وزارت ورزش منتشر نشد، آن هم در صورتي که پيش از اين در دوره گذشته مشکلي در عدم صلاحيت نداشت و صلاحيت وي تاييد شده بود.

به هر حال با مشخص شدن رئيس فدراسيون کاراته اما و اگرها تمام شد و فصل جديدي در کاراته آغاز شد.

کاراته با وجود حواشي بسياري که داشت آ بان ماه امسال توانست از عنوان قهرماني خود در جهان دفاع کند و براي دومين بار قهرماني خود را در اتريش جشن گرفت و توانست بر بام جهان بايستد.

البته ناگفته نماند که سيدحسن طباطبايي سرپرست فدراسيون کاراته توانست تا حدودي شرايط را براي ملي پوشان فراهم کند. همين که شرايط حضور تيم‌هاي ملي کاراته در استاديوم آزادي فراهم شد، خود نکته مثبتي بود که نبايد ناديده گرفته شود، هر چند براي اين قشر زحمت‌کش و ارزنده کشور که مدال‌هاي خوشرنگي براي ورزش کشور کسب کرده‌اند، حداقل قدم است، اما قدم‌هاي مثبت بعدي بايد ديده شود و طباطبايي در اين زمينه توانست براي جامعه کاراته قدم‌هاي مثبتي بر دارد.

هر چند با پرداخت نشدن قول‌ها و پاداش‌ها به قهرمانان کاراته باز هم قهرمانان و مدال‌آوران کاراته آزرده دل شدند.

با ورود کاراته به المپيک فصل جديدي براي اين ورزش پرطرفدار باز شده است و اميدهاي بسياري در راه کسب مدال‌هاي ارزشمند براي ورزش کشور هم در دل ورزش دوستان و هم مسئولين ورزش کشور زنده شده و اين مسئله مسئوليت فرجي و آشوري را در جايگاه مدير و دبير فدراسيون دو چندان مي‌کند.

جامعه بزرگ کاراته نياز به همدلي دارد و اکنون وقت حمايت است تا کاراته ايران بتواند در الميپک توکيو افتخارآفريني کند و دست به خلق حماسه بزند و عصاي دست کاروان ورزش ايران در توکيو باشد.

 

ارسال در: جمعه 8 بهمن ساعت 08:28 (1395/11/8)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن