90/ گذشته تاريک تاريک خواهد ماند
شماره خبر : 137612
روز گذشته حبيب اله نظريان طي مصاحبه با رسانه ها اعلام کرد که به هيچ وجه در سمت هاي اجرايي با فدراسيون همکاري نخواهد کرد و به اين ترتيب آب پاکي را روي دست مسئولان جديد کاراته ريخت

ايمان ميري

روز گذشته حبيب اله نظريان طي مصاحبه با رسانه ها اعلام کرد که به هيچ وجه در سمت هاي اجرايي با فدراسيون همکاري نخواهد کرد و به اين ترتيب آب پاکي را روي دست مسئولان جديد کاراته ريخت.

شايد خيلي ها  همچون نگارنده اميدوار بودند که  رئيس پيشين و البته پرافتخار کاراته ايران مثل دوره قبل به صادق فرجي کمک کند اما متاسفانه اين بار استاد بزرگ کاراته ايران به دلايلي که مطرح نکرده ميلي به  همکاري با فدراسيون را ندارد. البته استاد ناظريان اعلام کرده که هر کمکي در زمينه مشاوره فني لازم باشد به رئيس فدراسيون  خواهد کرد اما به هيچ عنوان در سمت هاي اجرايي و رسمي حضور نخواهد داشت.

هرچند با توجه به روحيات استاد بزرگ کاراته مي توان  به نوعي اين تصميم را درک کرد اما به هر صورت هر اقدامي دليلي دارد که قصد داريم کمي به گمانه زني در اين مورد بپردازيم. ابتدا بد نيست به اتفاقات يک‌سال گذشته نگاهي بياندازيم، يک‌سالي که پر از اتفاقات عجيب و شايد غير قابل باور بود. يک‌سالي که سفرهاي متعددي درآن صورت گرفت و شايد همين سفرها و اصرارها  بود که استاد را راضي کرد که پا به انتخاباتي بگذارد که در ابتدا اصلا ميلي به ورود در آن نداشت. با تکيه بر برخي شنيده ها به بررسي اين اتفاقات مي پردازيم. برخي افراد که اتفاقا به توفيقي در انتخابات نيز نرسيدند از استاد با هزار خواهش و تمنا خواستند که به انتخابات ورود کند تا آنها نيز بتوانند در کنار او اعتبار از دست رفته خود را بازهم به دست بياورند. البته با توجه به روحيات و شخصيتي که تمام اهالي کاراته از آنها مي شناسند قاعدتا به هيچ وجه در مورد اهدافشان حرف نمي زدند و   تنها با چهره اي دلسوز تمام تلاششان را کردند تا پاي رئيس کهنه کار کاراته به انتخابات باز شود. اما پس از مدتي زمزمه هاي حضور خودشان در انتخابات بر سر زبان ها افتاد و در پايان نيز در عين ناباوري ثبت نام کردند. البته حرکت ناجوانمردانه آنها بي جواب نبود و کائنات طبق قاعده بدي را با بدي جواب داد.! البته استاد ناظريان بعد  از اين اتفاق با توجه به وظيفه اي که بسياري از اهالي کاراته بر عهده او مي دانستند را ادامه داد و اهميتي به حرکات شرم آور خيلي ها نکرد.  البته اعتقاد نگارنده در آن برهه نيز بر آن بود که استاد نبايد بر عهد عهدشکنان اعتماد مي کرد اما به هر صورت روحيه  او باعث شد تا انتها حتي يک گام  نيز عقب نکشد. شايد وجود همين مسائل است که استاد را براي حضور در فدراسيون بي ميل کرده است. بعد از انتخابات و مشخص شدن رييس جديد نيز   اتفاقات جالبي رخ داد. شايد کمتر کسي فکر مي کرد که از همان ابتدا اين اتفاقات در کاراته بيافتد . البته هنوز اتفاقات مذکور به صورت کامل نيفتاده  و قطعا وزارت نشين ها هوشيارتر از اين ها هستند که اجازه وقوع اين اتفاقات بزرگ را بدهند.

اتفاقي که اگر رسما رخ دهد شايد خيلي مسائل پيش بيايد و خيلي ها مجبور مي شوند باز هم طعم تلخ خيلي اتفاقات را بچشند. گذشته تاريک تا قيامت تاريک خواهد ماند.  تاريخ به هيچ وجه فراموش کار نبوده و نيست. استاد ناظريان نيز به هيچ وجه فراموش کار نيست و شايد اين موضوع نيز در تصميم او بي تاثير نبوده است.

 

ارسال در: دوشنبه 11 بهمن ساعت 19:35 (1395/11/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن