کيانوش رستمي جريمه مي شود؟
شماره خبر : 137613
کيانوش رستمي قهرمان المپيک 2016 ريو در رقابت هاي جام باشگاه هاي آسيا شرکت نکرد و پس از آنهم در رقابت‌هاي هفته چهارم ليگ برتر وزنه‌برداري باشگاه‌هاي کشور در حرکت دوضرب 3 مرتبه در مهار وزنه 195 کيلويي ناکام ماند و از مسابقات حذف شد.

کاظمي:رستمي مانع قهرماني ذوب آهن شد!

پس از عدم حضور در جام باشگاه هاي آسيا و اوت شدن در هفته چهارم ليگ وزنه برداري

 

کيانوش رستمي قهرمان المپيک 2016 ريو در رقابت هاي جام باشگاه هاي آسيا شرکت نکرد و پس از آنهم در رقابت‌هاي هفته چهارم ليگ برتر وزنه‌برداري باشگاه‌هاي کشور در حرکت دوضرب 3 مرتبه در مهار وزنه 195 کيلويي ناکام ماند و از مسابقات حذف شد.

محسن کاظمي سرپرست تيم وزنه‌برداري ذوب‌آهن در مورد تصميم کميته انضباطي باشگاه ذوب‌آهن در مورد کيانوش رستمي به علت غيبت در جام باشگاه هاي آسيا، گفت: قرار است پس از پايان ليگ برتر وزنه‌برداري به اين موضوع رسيدگي شود. من به‌عنوان سرپرست تيم وظيفه دارم که تمامي گزارش ها را هر هفته به کادر فني تيم ارائه دهم که پس از جمع‌بندي کلي در پايان فصل تصميم نهايي در مورد کيانوش رستمي اتخاذ مي‌شود. با کاري که کيانوش رستمي کرد و در مسابقات جام باشگاه‌هاي آسيا شرکت نکرد از کسب عنوان قهرماني جام باشگاه‌هاي آسيا محروم شديم و از طرف ديگر هم با عملکردي که در هفته چهارم داشت و اوت شد که البته در همه رشته‌ها ممکن است اين اتفاقات رخ دهد اما در کل قرار است کميته انضباطي باشگاه پايان فصل تصميم‌گيري نهايي را انجام دهند و هنوز به ما چيزي اعلام نکردند. علي جباري سرمربي تيم نيز پس از عدم حضور رستمي در مسابقات جام باشگاه‌هاي آسيا در مصاحبه‌هاي خود گفته بود که ديگر نيازي به کيانوش رستمي نداريم اما کميته فني باشگاه ذوب آهن تصميم گرفت رستمي تا پايان ليگ برتر در تيم حضور داشته باشد و سپس در مورد او تصميم‌گيري کنند.

وي در ادامه گفت: مشخص نيست باشگاه چه تصميمي براي رستمي خواهد گرفت و به چه صورت جريمه‌اش مي‌کنند. تمام اين مسائل بستگي به تصميم هيأت مديره باشگاه ذوب آهن دارد. شايد هم در هفته آخر عملکرد رستمي بهتر باشد و جبران همه اشتباهاتش را بکند و از جريمه‌اش چشم پوشي کنند. رستمي با عدم حضور در مسابقات جام باشگاه‌هاي آسيا قهرماني را از ذوب آهن گرفت. در هفته چهارم ليگ نيز به دليل عدم آمادگي موفق به بالا بردن وزنه 194 کيلوگرمي نشد و از دور مسابقات اوت شد و حدود 60 امتياز از دست داديم. مرتب با رستمي در تماس بودم و چندين بار قبل از هفته چهارم ليگ با او تلفني صحبت کردم و شرايطش را جويا شدم و روز و تغيير مکان برگزاري هفته چهارم از مشهد به تهران را هم به او اطلاع دادم. هر زماني که با او در خصوص وضعيت آمادگي‌اش و حضور در مسابقه صحبت مي‌کردم اعلام آمادگي مي‌کرد اما همه شاهد بودند که رستمي با 50 درصد آمادگي هم در مسابقه حاضر نشد. رستمي در کرمانشاه به صورت مستقل و انفرادي تمرين مي‌کند و خبري از تمريناتش نداريم. زماني هم که با او تماس مي‌گرفتم اعلام آمادگي ميکرد و اگر گفته بود وزنه نمي‌زنم کسي ديگر را جايگزين او مي‌کرديم که اگر چهارم يا پنجم هم مي‌شد باز هم نزديک به 50، 60 امتياز از دست نميداديم و در نهايت 20، 30 امتياز از دست‌مان مي‌رفت. اما در حال حاضر با وجود تمام زحماتي که بقيه وزنه‌برداران کشيدند فاصله ما با تيم‌هاي دوم و سوم جدول خيلي کم شد و همه چيز به هفته آخر کشيده شد.

کاظمي در پايان گفت: حتي 2 روز قبل از مسابقه هفته چهارم هم که در تهران اردو داشتيم به رستمي گفتيم در اين اردو حاضر شود اما گفت جلسه مهمي دارم و شب مسابقه به تيم ملحق مي‌شوم. ما حتي يک جلسه هم با رستمي تمرين نکرديم که از آمادگي او مطلع شويم. اگر رستمي وزنه‌هايش را زده بود حدود 70 امتياز جلو بوديم و فينال هم با تيم ذخيره شرکت مي‌کرديم خيالمان راحت بود اما با اين شرايط رقابت خيلي سخت شد و احتمال دارد با يک لغزش بازيکنان، چهارم شويم.

 

جباري: بايد باشگاه براي رستمي جريمه‌اي را در نظر بگيرد

علي جباري سرمربي تيم وزنه‌برداري ذوب‌آهن نيز در مورد نتايج اين تيم در هفته چهارم ليگ برتر وزنه‌برداري، گفت: کيانوش رستمي در هفته چهارم در حرکت دوضرب سه بار پياپي نتوانست وزنه 195 کيلوگرم را مهار کند و از دور مسابقات کنار رفت و به همين دليل فاصله ما با تيم ملي حفاري که در رده دوم جدول و تيم مناطق نفت‌خيز که در رده سوم جدول رده بندي قرار دارد خيلي کم شد و کارمان را براي هفته پنجم که فينال مسابقات است سخت کرد. به نظر من کيانوش رستمي از تمرينات خيلي دور بود و آمادگي کمي براي حضور در اين مسابقات داشت. سهراب مرادي هم با وجود اينکه مصدوم بود اما با وجود مصدوميت، در اردوهايي که در اصفهان داشتيم فيزيوتراپي‌ مي‌کرد و بعد از آن در تمرينات تيم شرکت مي‌کرد. از طرف ديگر مرادي در وزن خودش که 94 کيلوگرم است شرکت نکرد. به خاطر تيم و ارنج تيم از او خواهش کرديم که در وزن 105 کيلوگرم وزنه بزند و با وجود اينکه احتمال داشت مقابل رقبا شکست بخورد، به خاطر منافع تيم اعتراضي نکرد و در وزن 105 کيلوگرم وزنه زد و توانست قهرمان شود و امتياز خيلي خوبي هم براي تيم به دست آورد.

جباري ادامه داد: حدود چهار هفته تا شروع هفته پنجم ليگ که فينال مسابقات است باقي‌مانده و اميدوارم سليمي هم به شرايط مطلوب برسد و بتواند در اين مسابقات به تيم کمک کند چون واقعاً به بهداد سليمي احتياج داريم تا بتوانيم تيم را به مقام قهرماني برسانيم.

جباري در پاسخ به اين سوال که تکليف کيانوش رستمي و تصميم کميته انضباطي باشگاه ذوب‌آهن در مورد غيبت او در جام باشگاه هاي آسيا مشخص شد يا نه، گفت: اطلاعي از تصميم باشگاه در اين خصوص ندارم و نمي‌دانم که قرار است کميته انضباطي باشگاه از مبلغ قراردادش کم ‌کند يا نه و اين مسائل را بايد از سرپرست تيم جويا شويد. البته بايد باشگاه براي رستمي که در مسابقات باشگاه‌هاي آسيا شرکت نکرد جريمه‌اي را در نظر بگيرد چون وزنه‌برداري که با يک باشگاه قرارداد مي‌بندد و متعهد مي‌شود تيم را در مسابقات همراهي کند اما در جام باشگاه ها حاضر نمي‌شود، بايد با بقيه بازيکناني که در مسابقات شرکت مي‌کنند تفاوتي داشته باشد. نمي‌دانم که باشگاه در نهايت چه تصميمي براي رستمي مي‌گيرد و شايد هم بخواهد تمام مبلغ قرارداد او را بپردازد يا جريمه‌اي برايش در نظر بگيرد. اين نظر باشگاه ذوب آهن است و اين مسائل ربطي به مربي تيم ندارد.

 

ارسال در: دوشنبه 11 بهمن ساعت 19:37 (1395/11/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن