پولادگر انتقادپذير باشد
شماره خبر : 137790
مرتضي کريمي سرمربي سابق تيم ملي تکواندو درباره شرايط اين روز‌هاي تکواندوگفت: الان شرايط تيم ملي تکواندو خيلي سخت است و اين تيم براي رفتن روي سکوي قهرماني جهان شانسي ندارد.

پولادگر انتقادپذير باشد

کريمي: تکواندو نمي‌تواند قهرمان جهان شود

مرتضي کريمي سرمربي سابق تيم ملي تکواندو درباره شرايط اين روز‌هاي تکواندوگفت: الان شرايط تيم ملي تکواندو خيلي سخت است و اين تيم براي رفتن روي سکوي قهرماني جهان شانسي ندارد. هر مربي که هدايت تيم ملي تکواندو را قبول کند رفته درون چاه مگر اينکه حرف‌هايش را پيش از قبول مسئوليت بزند و بگويد که از اين تيم نمي‌توان انتظار قهرماني داشت. در شرايط فعلي نبايد از تيم ملي تکواندو انتظار قهرماني جهان را داشته باشيم. دو دليل براي اين حرفم دارم. يکي بحث زمان است. مرحله اول رقابت‌هاي انتخابي تيم ملي تازه برگزار شد و پس از آن مراحل بعدي ادامه مي‌يايد. تا اين رقابت‌ها تمام شود.  زمان زيادي را از دست مي‌دهيم و سرمربي تيم ملي هرچه قدر هم زرنگ باشد زودتر از 5 فروردين نمي تواند اردوها را شروع کند و رقابت‌هاي جهاني هم قرار است 5 تير شروع شود.3 ماه زمان کمي است تا بازيکنان با شکل قوانين جديد آشنا شوند. موضوعي که دومين دليل براي قهرمان نشدن ايران است. زماني قوانين تغيير کرد و ما امثال کرمي و باقري معتمد را از دست داديم. در سيستم بعدي که آمد ما امثال نصر آزاداني را نداشتيم و حالا هم که دوباره قوانين در حال تغيير است و براي آنکه تکواندوکاران بخواهند به طور کامل به قوانين مسلط شوند، 3 ماه زمان بسيار کمي است.

کريمي در واکنش به صحبت‌هاي پولادگر که عنوان کرده دست منتقديني که سياه‌نمايي نکنند را مي‌فشارد، گفت: من هر جايي حرف زدم انتقادهايم فني بوده و اصلا در حرف‌هايم توهين و تخريبي نبوده است. من پيش از المپيک در مناظره‌اي که با ذوالقدري سرپرست سابق تيم ملي داشتم هم گفتم ديدگاه‌تان المپيکي نيست و ديديد که تيم ملي هم موفق نبود. جالب اينکه ذوالقدري حرف مرا در مناظره پذيرفت اما کار خودش را انجام داد.تا به حال فقط فني حرف زدم و پولادگر به خوبي مي‌داند که من سياه‌نمايي نمي‌کنم.

وي در ادامه درباره شوراي کميته فني فدراسيون گفت: من از سال 75 تا سال 92 مربي تيم ملي بودم، ولي هيچ وقت شوراي فني در انتخاب سرمربي تيم ملي دخيل نبوده است. بنابراين معتقدم اين شوراي فني نيست و فرمايشي است. چون قدرت تصميم‌گيري ندارد. اگر به قدرت رسيد و تصميم‌گيري کرد آن‌وقت مي‌پذيرم که شوراي فني يا همان شوراي فني در فدراسيون تکواندو وجود دارد.

سرمربي سابق تيم ملي تکواندو در واکنش به اين مسئله که شوراي فني نعمت‌اله خليفه و فريبرز عسگري را نامزدهاي اصلي هدايت ملي‌پوشان تکواندو معرفي کرده، تصريح کرد: مثل اينکه فدراسيون دو کادر مجزا را براي رقابت‌هاي کشورهاي اسلامي و رقابت‌هاي جهاني در نظر گرفته و تصميمات جالبي دارد. بايد ديد در نهايت چه تصميمي مي‌توان گرفت. اما درباره گزينه‌هايي که معرفي شدند به نظر من هر دو نفر توانايي‌هاي خوبي دارند و مي‌توان با آنها به نتايج خوبي رسيد ولي اين نتايج قهرماني در رقابت‌هاي جهاني نخواهد بود. دوستان بهتر است در صحبتي که با فدراسيون مي‌کنند قولي براي قهرماني ندهند چون زمان لازم براي ساختن تکواندوکاران وجود ندارد.

او در مورد اينکه زماني عنوان کرده بود، نعمت‌اله خليفه فني‌ترين مربي ايران است، بيان داشت: خليفه اگر در ابتداي دوران مربيگري خود تجربه‌اي نداشت در 10 سال اخير در عرصه مربيگري باشگاهي، تيم ملي دانشجويان و تيم ملي بزرگسالان پختگي لازم را پيدا کرده است. بايد به او يا عسگري اعتماد کرد و توقع زيادي از مربي جديد تيم ملي در زمان کوتاه نداشت.

کريمي در واکنش به اين مسئله که برکناري پولادگر از رياست فدراسيون تکواندو را به سود اين ورزش مي‌داند يا به‌ضرر آن، تصريح کرد: من با خود شخص پولادگر رفيق هستم و با او رفت‌ و آمد خانوادگي هم داشته‌ام. مشکل تکواندو ما پولادگر نيست. تفکرات حاکم بر تکواند ماست. اگر فرد ديگري هم رئيس فدراسيون شود، ولي همان تفکرات را داشته باشد، فايده‌اي ندارد. پس بهتر است خود پولادگر بماند که تجربه دارد. من به عنوان کسي که عمرم را در ورزش تکواندو صرف کردم، زحمات پولادگر را ناديده نمي‌گيرم. حرفم اين است که او در سال‌هاي اخير انتقادپذيري خود را از دست داده است. مهم‌ترين نشانه اين موضوع اين است که او هادي ساعي را برکنار کرد. کسي که فني‌ترين مهره ممکن براي فدراسيون بود. مدير بايد انتقادپذير باشد و پولادگر با پذيرش انتقادهاي سازنده مي‌تواند تکواندو را به عصر طلايي خود برگرداند.

وي درباره اينکه پولادگر به سرمربي آينده تيم ملي اجازه خواهد داد تا نظرات خود را در تيم ملي اجرايي کند يا نه، گفت: تا زماني که من درتيم ملي بودم، پولادگر هميشه به سرمربي تيم ملي اعتماد داشت و هيچ‌وقت توصيه يا نظري را منتقل نمي‌کرد. اين يکي از محاسن خوب رئيس فدراسيون تکواندوست. البته او گزارش‌ها و روند کار را پيگيري مي‌کرد ولي هيچ وقت دخالت نمي‌کرد.

 

ارسال در: يکشنبه 24 بهمن ساعت 14:03 (1395/11/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن