90/ بانوي يخ‌نورد: با وجود محدوديت‌ها سوم جهان شديم
شماره خبر : 137884
آلاله قاسمي بانوي يخ‌نورد ايراني است که در تازه‌ترين افتخارآفريني خود در مسابقات قهرماني جهان توانسته مقام دوازدهم انفرادي و سوم تيمي را در رشته سرعت به مجموعه افتخارات ورزشي‌اش اضافه کند تا به همگان ثابت کند بانوان ايراني هم پاي مردان موفق هستند

کار مي‌کنم تا هزينه ورزشم را بدهم


آلاله قاسمي بانوي يخ‌نورد ايراني است که در تازه‌ترين افتخارآفريني خود در مسابقات قهرماني جهان توانسته مقام دوازدهم انفرادي و سوم تيمي را در رشته سرعت به مجموعه افتخارات ورزشي‌اش اضافه کند تا به همگان ثابت کند بانوان ايراني هم پاي مردان موفق هستند و محدوديت‌ها را مي‌توان فتح کرد و کار نشد ندارد. با ايشان گفت‌وگويي داشتيم که در ادامه خواهيد خواند.

90: جايگاه ايران دريخ‌نوردي جهان چگونه است؟

ايران در جهان جايگاه سوم را دارد و اين مسئله با توجه به محدوديت‌هاي بسيار زيادي که وجود دارد بسيار عاليست، بچه‌هاي ما هميشه جزو فيناليست‌ها هستند.

90: در مسابقات قهرماني جهان با چه مشکلاتي روبه‌رو بوديد؟

قبل از مسابقات با اعزام من به دليل نداشتن تجربه کافي موافقت نمي‌شد اما با پيگيري‌هاي زياد که تا روز آخر ادامه داشت در نهايت آقاي زارعي رئيس فدراسيون تاييد کردند که با کمک هزينه اعزام شوم و نه با هزينه کامل در واقع فدراسيون تنها ثبت‌نام ورزشکاران و گرفتن دعوت‌نامه براي مسابقات را انجام داد و ما براي هماهنگي پروازها و محل اقامت تيم در فرانسه با مشکل روبه‌رو بوديم.

90: سطح مسابقات چطور بود؟

بسيار بالا بود. همه قاطع و قدرتمند بودند و ما با تمامي مشکلاتي که براي آموزش و مسابقات داشتيم بسيار خوب ظاهر شديم و از آنان دور نبوديم.

90: بانوان چه‌قدر از اين رشته استقبال مي‌کنند؟

هيچ‌گاه ثابت نبوده اما در 5-4 سال گذشته دچار رکود بوديم که آن هم به اين دليل است که در رسانه‌ها تصويري از ما نيست و اين سبب مي‌شود تبليغات مناسبي انجام نشود و اين رشته برخلاف آنچه که هست پرخطر به نظر برسد و البته هزينه بر بودن آن هم بي‌تاثير نيست اما امسال پيشرفت خوبي داشتيم و 5 خانم به مسابقات EORD CAP راه يافتند و 2 خانم به مسابقات قهرماني جهان رسيدند.

90: ورزش شغل شماست؟

با اين که ورزش را به صورت حرفه‌اي دنبال مي‌کنم اما براي تامين هزينه‌هاي آن به عنوان کارشناس فروش مشغول به کار هستم.

 

 

 

 

ارسال در: چهارشنبه 27 بهمن ساعت 20:36 (1395/11/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن