90/ اکبري دستيار اول کولاکوويچ خواهد شد
شماره خبر : 137970
مرحله نهايي تور جهاني واليبال در جزيره کيش برگزار شد و در ديدار نهايي اين رقابت ها تيم هاي روسيه (نيکيتا ليامين – وياچزلاف کرازيلنيکوف) و لهستان (پيوتر کانتور – بارتوش لوزياک) به مصاف يکديگر رفتند

سعيده فتحي

مرحله نهايي تور جهاني واليبال در جزيره کيش برگزار شد و در ديدار نهايي اين رقابت ها تيم هاي روسيه (نيکيتا ليامين وياچزلاف کرازيلنيکوف) و لهستان (پيوتر کانتور بارتوش لوزياک) به مصاف يکديگر رفتند.تيم روسيه در ست دوم 21 بر 19 مغلوب لهستان شد اما در ست هاي اول و سوم با امتيازهاي 21 بر 18 و 15 بر 8 به پيروزي رسيد تا عنوان قهرماني را به دست آورد و 11 هزار دلاري پاداش مسابقات را به دست آورد.تيم لهستان نيز نايب قهرمان شد و جايزه هشت هزار دلاري را به دست آورد.ديدار رده بندي اين رقابت ها نيز با جدال دو تيم آلمان (لوزنز شومن جوليوس تئول) و روسيه (اولگ استويانوفسکي آرتم يارزوتکين) برگزار شد که روس ها مقام سوم را به دست آوردند.

محمدرضا داورزني معاون وزير ورزش و سرپرست فدراسيون واليبال نيز در مراسم اختتاميه اين رقابت ها حاضر شد.  با او درباره اوضاع و احوال واليبال و ورزش کشورمان صحبت کرديم که در زير مي خوانيد.

90: رقابت هاي تور جهاني واليبال ساحلي را چطور ارزيابي کرديد؟

ابتدا بايد از مسئولان جزيره کيش تشکر کنم که شرايط را براي برگزاري اين مسابقات فراهم کردند. دومين دوره تور جهاني واليبال ساحلي در سطح سه ستاره برگزار شد و حضور 6 تيم المپيکي نشان از اهميت اين رقابت ها براي ساحلي بازان دارد. تلاش مي کنيم با توجه به اينکه تا دو سال ديگر ميزبان هستيم اين مسابقات به 4 ستاره هم برسد. خوشبختانه از نظر مسئولان فدراسيون جهاني ميزباني ايران ايده آل بود و نمره قبولي گرفته ايم.

90:‌ از عملکرد تيم هاي ايراني راضي هستيد؟

بازي هاي ايران با ايتاليا و آلمان نشان مي دهد که ما بسيار نزديک به قدرت هاي جهان هستيم. بازي ها در سه ست خاتمه پيدا کرد و نشان مي دهد که سطح بازيکنان ايراني هم در حال پيشرفت است. بايد به فکر برگزاري کمپ هاي مشترک با قدرت هاي دنيا باشيم و از دانش فني مربيان روز ساحلي استفاده کنيم تا با آمادگي بيشتري در مسابقات بين المللي حاضر شويم. استراتژي ما استفاده از بازيکنان جوان است و اميدوارم شرايط به گونه اي فراهم شود تا در سال هاي آينده در بازي فينال و قبل از فينال شاهد حضور نماينده هاي ايران باشيم.

90:‌براي واليبال ساحلي مربي خارجي جذب خواهيد کرد؟

سرمربي برزيلي براي ساحلي هم مدنظر داريم، اما دنبال اين هستيم که در ساحلي هم کسب سهميه المپيک کنيم و از همين حالا سرمايه گذاري ساحلي  را  شروع کنيم.تا در المپيک 2020 علاوه بر واليبال سالني در واليبال ساحلي هم نماينده داشته باشيم.

پيشنهاد داده شده در 6 ماهه دوم سال هم ميزبان تور جهاني باشيم به نظرتان توانايي برگزاري آن مسابقات را داريم؟

بله، نظر خودم اين است که بتوانيم در ساحل زيباي خزر هم مسابقه برگزار کنيم. با آنجلو، رئيس ساحلي فدراسيون جهاني صحبت کردم و پيشنهاد کردند که اين مسابقات هر 6 ماه يک بار باشد؛ يکي در جزيره کيش و ديگري در سواحل خزر. نظر خودمان اين است که با توجه به حضور علاقمنداني که در ايام عيد در کيش هستند اگر بتوانيم مشکل هتل را حل کنيم در اين ايام بازي ها را برگزار کنيم. احتمال اينکه تاريخ مسابقه نزديک به ايام عيد باشد هم هست. در 6 ماه اول سال هم به دنبال برگزاري مسابقات در سواحل خزر هستيم تا هموطنان در آن منطقه هم از واليبال ساحلي لذت ببرند.

90:‌اردوهاي تيم ملي واليبال با سرمربي جديد از چه زماني آغاز خواهد شد؟

نظر کولاکوويچ اين هست که تيم اصلي سه هفته بعد از ليگ برتر استراحت کند و به اين ترتيب از  14 و يا 19 فروردين ماه کار آغاز خواهد شد. رده اميد و بازيکناني که در پلي آف حضور ندارند زودتر کارشان را شروع خواهند کرد، اما با توجه به حضور سيچلو در رده اميد سعي مي کنيم اردوهاي تيم اميد را زودتر شروع کنيم تا در مسابقات آسيايي اردبيل کسب سهميه جهاني کنيم، چراکه تنها تيم هاي اول و دوم به مسابقات جهاني مي‌روند.

90:‌موضع وزارت ورزش براي مديران دو تابعيتي چيست؟

ما مي گوييم طبق قانون بايد همه چيز صورت بگيرد. ما ملزم به رعايت قانون هستيم. به صورت دقيق تر اين مسئله  را بررسي خواهيم کرد.

90:‌بازنشسته ها چطور؟

مجموعه وزارت ورزش روي اين مورد بررسي خواهد کرد.  آنجايي که بايد ورود کند و تغييراتي داشته باشد حتما اين کار را انجام خواهد داد. تغييرات طبق مقررات بايد انجام بگيرد.

90:‌با اين اوصاف شرايط محمود مشحون، رئيس فدراسيون بسکتبال، چه گونه   خواهد بود؟

در گذشته تصميم گيري هايي انجام شده، ما هم شرايط را ارزيابي مي کنيم و هرجايي که نياز به ورود باشد اين کار را طبق مقررات خواهيم کرد. اگر خلاف قانون اتفاقي افتاده باشد برخورد مي کنيم، منتهي ما هنوز به برخي از رشته ها ورود نکرده ايم و اجازه دهيد بعد از بررسي ها حتما تصميمات لازم اتخاذ خواهد شد.

90:‌درباره انتخابات فدراسيون هندبال و اينکه گفته مي شود شما نام مهدوي را پس از پايان مهلت ثبت نام رد کرده ايد توضيح مي دهيد؟

امسال تنها انتخابات هندبال را داريم که 17 اسفند برگزار خواهد شد. سال آينده هم 16 انتخابات داريم که بايد برگزار شود. براي هندبال ثبت نام مجددي صورت نخواهد گرفت. درمورد اينکه مي گويند من به مهدوي نامه داده‌ام هم بايد بگويم چنين موضوعي صحت ندارد. ما براي هيچکدام از نامزدها چنين کاري نمي‌کنيم.

90:‌دستياران کولاکوويچ چه خواهند شد؟

کولاکوويچ دوتا دستيار خارجي خواهد داشت، يکي بدنساز و ديگري هم دستيار دوم اوخواهد بود که در حال حاضر کمک تيم ملي صربستان است. دستيار اول هم ايراني خواهيم گذاشت.

90:‌انتخاب پيمان اکبري به عنوان کمک اول کولاکوويچ درست است؟

احتمالا اين اتفاق خواهد افتاد. دو، سه مربي ديگر ايراني هم در کادر فني حضور خواهند داشت و کمک خواهند کرد.

90:‌انتخاب پيمان اکبري قطعي است؟

به احتمال زياد اکبري به عنوان دستيار اول معرفي خواهد شد. البته درکنار سيچلو هم تعدادي از مربيان داخلي حضور خواهند داشت. درباره آنها هنوز تصميم گيري قطعي نگرفته ايم اما سعي مي کنيم ترکيبي باشند تا بتوانند با هم کار کنند.

90: فکر مي کنيد ايران در ليگ جهاني با کولاکوويچ موفق شود؟

پيش بيني ما ارائه بازي هاي خيلي خوب و تماشاگرپسند است. سال جديد با سال قبل فرق نمي کند.ما 9 بازي داريم و سعي مي کنيم شرايط خوبي فراهم کنيم. اين 4 سال که تا المپيک فاصله داريم هر سال تعدادي جوان به تيم اضافه خواهند شد. 4 سال فرصت خوبي است تا به تعدادي از جوان ها فرصت دهيم تا در المپيک2020 و آسيايي جاکارتا بازيکنان اصلي ما جاي خود را به جوانترها بدهند.

90:‌اين يعني اينکه ترکيب تيم تغيير خواهد کرد؟

کل ترکيب تغيير نخواهد کرد. ما ملزم هستيم از 8 بازيکن سال قبل استفاده کنيم و اين بستگي به آمادگي بازيکنان دارد. از نظر من سن ملاک اصلي و قطعي براي انتخاب نيست و شايستگي بازيکنان مهم ترين ملاک خواهد بود. هر بازيکني که شايسته تر باشد در ترکيب حضور خواهد داشت البته بازيکنان جوان و اميد الان قابليت حضور در بزرگسالان را دارند و سعي مي کنيم که فرصت را به دفعات در مسابقات مختلف به آنها بدهيم تا فرصت رشد پيدا کنند.

90:‌و نظرتان درباره مسابقات واليبال در برف که به ميزباني ايران برگزار شد چيست؟

مسابقات خوبي بود و تجربه خوبي هم براي ما شد. همه از برگزاري اين رقابت ها راضي بودند. واليبال در برف را هم توسعه خواهيم داد تا انشااله در المپيک زمستاني هم نماينده داشته باشيم حالا نه براي 2020 اما براي المپيک بعدي تلاش خواهيم کرد تا واليبال با 3 تيم هم در سالني، هم در ساحلي و هم در زمستان حضور داشته باشد.

 

ارسال در: دوشنبه 2 اسفند ساعت 17:36 (1395/12/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن