برنا نمي‌دانست حريفش اسرائيلي است
شماره خبر : 137991
ورود کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي به ماجراي خواهر و برادر درخشاني مهم‌ترين اتفاق اين روزهاي فدراسيون شطرنج است.

مجلس توضيحات منطقي ما را مي‌پذيرد

پهلوان زاده: برنا نمي‌دانست حريفش اسرائيلي است

ورود کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي به ماجراي خواهر و برادر درخشاني مهم‌ترين اتفاق اين روزهاي فدراسيون شطرنج است. درسا درخشاني که سال گذشته نفر ششم جوانان جهان شد چندين ماه است که بدون حجاب اسلامي در مسابقات بين‌المللي شرکت مي‌کند و اين مسئله توجه رسانه‌هاي خارجي را جلب کرده است.

همچنين برادر وي، برنا در مسابقات «جبل‌الطارق» به همراه خواهرش و آتوسا پورکاشيان و سارا خادم الشريعه شرکت کرد که در اين رقابت‌ها با شطرنج‌بازي از رژيم صهيونيستي مسابقه داد که نتيجه بازي را نيز به وي واگذار کرد.مهرداد پهلوان‌زاده رئيس فدراسيون شطرنج در واکنش به رفتار اين خواهر و برادر گفت: ما در فدراسيون شطرنج بيش از 17 هزار عضو داريم که تحت نام ايران کار مي‌کنند. اين شطرنج‌بازان ريتينگ جهاني دارند و در هر مسابقه‌اي مي‌توانند شرکت کنند. در اکثر مواقع دعوتنامه فدراسيون جهاني براي شرکت شطرنج‌بازان در مسابقات به دست فدراسيون‌ کشورها نمي‌رسد. براي همين ما اطلاعي نداشتيم که قرار است اين خواهر و برادر در مسابقات اوپن جبل‌الطارق شرکت کنند. درباره حضور درسا درخشاني ذکر اين نکته را الزامي مي‌دانم که او بيش از يک‌ سال‌ و نيم است که از ايران خارج شده و عملا ما به او دسترسي نداريم و از برنامه‌هايش بي‌خبر هستيم، اما در مورد برنا برادر او بايد بگويم که وي دليل قانع کننده‌اي براي دادن مسابقه با شطرنج‌باز رژيم صهيونيستي دارد. برنا در مسابقات جبل‌الطارق نمي‌دانست قرار است با چه حريفي و با چه مليتي بازي کند. پيش از‌ آغاز رقابت تنها اسم حريف را شنيده بود. در مسابقات شطرنج ميزها را کنار هم مي‌چينند و پرچم کشور نفرات شرکت‌کننده بالاي سر يا در کنار آنها قرار نمي‌گيرد. براي همين او متوجه نشده که حريفش اسرائيلي است.به‌رغم اينکه برنا درخشاني ناخواسته با حريف رژيم اشغالگر قدس مسابقه داده اما ما منتظريم تا او براي دادن توضيحات تکميلي به ايران بيايد و هر تصميم انضباطي که حراست وزارت ورزش در مورد او بگيرد را اعمال مي‌کنيم.

پهلوان‌زاده درباره اينکه رئيس کميسيون فرهنگي مجلس عنوان کرده که توضيحات فدراسيون شطرنج درباره فرزندان خانواده درخشاني از مسئوليت اين فدراسيون کم نمي‌کند، عنوان کرد: يک نفر سه تا بچه دارد و در اين ميان يکي از آنها مرتکب جرمي مي‌شود وقتي که مي‌خواهند به جرم او رسيدگي کنند که پدرش را محاکمه و يا مجازات نمي‌کنند. بسياري از مسابقات اوپن جهاني بدون نياز به معرفي‌نامه فدراسيون شطرنج به شرکت‌کنندگان انجام مي‌شود. انتظار ما اين است که دوستان در مجلس توضيحات ما را بپذيرند. البته آنها منطقي هستند و با اداي توضيحات ما که کاملا منطقي هم است خواهند پذيرفت که قصوري از سوي فدراسيون شطرنج صورت نگرفته است.

 

 

ارسال در: جمعه 6 اسفند ساعت 06:09 (1395/12/6)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن