حذف از بازي‌هاي آسيايي به خاطر سهل‌انگاري مسئولان هاکي
شماره خبر : 137999
تيم ملي هاکي روي يخ ايران از شرکت در باز‌ي‌هاي آسيايي زمستاني سال 2017 محروم شد اما اجازه دارد که در اين رقابت بازي‌هاي دوستانه غير رسمي برگزار کند.

 

حذف از بازي‌هاي آسيايي به خاطر سهل‌انگاري مسئولان هاکي

تيم ملي هاکي روي يخ ايران از شرکت در باز‌ي‌هاي آسيايي زمستاني سال 2017 محروم شد اما اجازه دارد که در اين رقابت بازي‌هاي دوستانه غير رسمي برگزار کند.

 

قرار بود تيم ملي ايران در دسته سوم اين رقابت‌ها شرکت کند که در آن دو گروه حضور دارند اما گزارش‌ها حاکي از آن است که به دليل مشکلي که در تعيين مليت تعدادي از بازيکنان وجود داشت، کميته ملي المپيک تيم را از شرکت در اين رقابت‌ها محروم کرد.

 

از قرار معلوم بحث بر سر اين موضوع است که تعدادي از بازيکنان تيم ملي هاکي روي يخ ايران کساني هستند که حتي سه سال هم در اين کشور زندگي نکرده‌اند و تنها به سبب رگ و ريشه ايراني که داشته‌اند به اردوي اين تيم فراخوانده شده‌اند. همچنين ادعاهاي ديگري مطرح شده مبني براينکه برخي از بازيکنان اين تيم پيراهن ساير کشورها را هم به تن کرده‌اند که آنها فاقد شرايط لازم براي بازي در تيم ملي ايران کرده است.

 

تيم ملي هاکي روي يخ ايران حتي با ماکائو بازي کرد و اين تيم را با نتيجه 7 بر يک شکست داد اما با توجه به محروميتش نتيجه اين بازي در وضعيت جدول گروه تغييري ايجاد نکرد.

 

طبق اعلام کميته ملي المپيک آسيا، بازي‌هاي تيم ملي هاکي روي يخ ايران در بازي‌هاي آسيايي زمستاني ساپورو طبق برنامه برگزار خواهد شد اما اين بازي‌ها عملاً دوستانه فرض مي‌شوند و نتايج آنها به عنوان نتايج بازي‌هاي رسمي رقابت‌ها نيز به ثبت نخواهد رسيد.

 

در همين حال Inside the Games به نقل از يکي از مسئولان برگزار کننده رقابت‌ها نوشته است: در تاريخ 18 فوريه (30 بهمن) کميته برگزار بازي‌‌‌هاي آسيايي زمستاني اعلام کرد عدم شرکت تيم ملي ايران در مسابقات هاکي روي يخ مردان قطعي شده است. 13 نفر از 22 عضو اين تيم معيارهاي لازم از جمله مليت که بررسي شده است، را نداشته‌اند. بازي اين تيم و ماکائو هم در روز مقرر برگزار شد، يک بازي دوستانه تلقي اما نتيجه آن به سود ماکائو درج شده است.

به نوشته Inside the Games تيم ملي هاکي روي يخ قرقيزستان هم شرايطي مانند تيم ملي ايران داشته اما مسئولان اين تيم با ارائه مدارک لازم در نهايت توانسته‌اند جواز حضور در بازي‌هاي آسيايي سال جاري را کسب کنند.

 

ارسال در: جمعه 6 اسفند ساعت 06:15 (1395/12/6)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن