سربازها در جنوب درخشيدند اما باختند
شماره خبر : 138060
هفته نخست از مرحله گروهي ليگ برتر بسکتبال در شرايطي برگزار شد که شاهد بازي هاي حساس و جذابي بوديم البته اين هفته خالي از حاشيه هم نبود.

سربازها در جنوب درخشيدند اما باختند

درگيري لفظي هاشمي با برادر رئيس فدراسيون

داربي بسکتبال و دخالت هايي که حاشيه ساز شد

هفته نخست از مرحله گروهي ليگ برتر بسکتبال در شرايطي برگزار شد که شاهد بازي هاي حساس و جذابي بوديم البته اين هفته خالي از حاشيه هم نبود. تيم دانشگاه آزاد که دو بازي مرحله اول ليگ را هم از شيميدر برده بود، در اين ديدار بدون بازيکن خارجي با نتيجه 76 بر 69 اين تيم را در سالن آزادي شکست داد. تيم شيميدر با وجود درخشش جواد داوري که به تازگي به عنوان رئيس هيئت واليبال اصفهان انتخاب شده مغلوب دانشگاه آزاد شد. داوري در اين ديدار 26 امتياز کسب کرد. مسابقه اي که از دقيقه ابتدايي تا ثانيه هاي آخر نزديک بود و صحنه هاي جذابي را براي تماشاگران کم تعداد سالن آزادي رقم زد.

 با اين وجود رقابت دو تيم، اعتراضات زيادي به داوري داشت. نيمکت دانشگاه به سوت هاي يکي از داوران معترض بود و اميرحسين صفرزاده مديرعامل شيميدر پشت نيمکتِ تيم خود، اعتراضاتي داشت که توجه ناظر مسابقه را جلب کرد. غفوري چند بار به صفرزاده تذکر داد که حق ايستادن پشت نيمکت را ندارد تا زماني که پاي حراست سالن هم به ماجرا باز شد و هنريک درغوکاسيان مالک باشگاه به حمايت از صفرزاده پشت نيمکت رفت!

صفرزاده که دو ماه هم از همراهي تيم خود محروم است از لحن تذکر ناظر بازي هم شکايت داشت.

 در اين ميان رضا مشحون که مي گفت به عنوان نماينده فدراسيون در بازي حضور داشت، به داوران تذکر داد که جلوي ورود بازيکنان نيمکت شيميدر به زمين را بگيرند و از اين زمان اعتراضات شيميدري ها به سمت مشحون بازگشت. شيميدري ها به دخالت مشحون با وجودِ نداشتن سمت در مسابقه اعتراض داشتند.

 مصطفي هاشمي سرمربي شيميدر بعد از باخت به سراغ مشحون رفت و تاکيد داشت که صحبت هاي او روي داوران تاثير مي گذارد و مشحون پاسخ مي داد که به عنوان نماينده فدراسيون به تيم حريف هم تذکر داده است. بحث دو طرف بالا گرفت و مشحون هم با فرياد صحبت هاي خود را ادامه داد و در نهايت از هاشمي خواست در صورت اعتراض به اتاق او مراجعه کند.

 

هاشمي: ? سال است که فضا براي کار کردن در مورد همه يکسان نيست

مصطفي هاشمي سرمربي تيم بسکتبال شيميدر درباره ديدار با دانشگاه آزاد گفت: از اينکه يک روز مي‌برم و يک روز مي‌بازم ناراحت نيستم چون سال‌هاي سال با اين موضوع زندگي کرده‌ام. اشتباهات داريم و شکست مي‌خوريم اما 2 سال است که مي‌گويم اجازه دهيد فضا براي همه در مورد نشان دادن توانايي‌شان يکسان باشد. برد و باخت براي ما است و نمي‌توانيم از آن اجتناب کنيم. فکر مي‌کنم اگر هر کسي در حيطه کاري خودش ورود کند خوب است. در جريان بازي به جايگاه اشاره کردم که کسي بلند نشود اگر اتفاقي هم پشت نيمکت ما مي‌افتد يک سري تعريف‌هايي وجود دارد که بايد همان‌ها انجام شود. اما موقعي که غير از کار درست انجام شود ناخودآگاه روي داوران هم تأثير مي‌گذارد.

سرمربي شيميدر در مورد اينکه آيا منظور شما خطاهاي فني و بحث داوري است يا صحبت‌هاي محمدرضا مشحون گفت: من مي‌گويم که فضا يکسان نيست 2 سال است که اين فضا به وجود آمده است نمي‌دانم بايد به چه طريقي اين موضوع را بگويم.

وي در پاسخ به اين سؤال که اين موضوع از کجا نشأت مي‌گيرد، گفت: فکر مي‌کنم جامعه بسکتبال آنقدر فرهيخته است که مي‌داند از کجا نشأت مي‌گيرد. عوامل اجرايي اين کار چه کساني هستند. آن عوامل اجرايي به موضوعات يکسان نگاه نمي‌کنند. موقعي که فردي از درون جايگاه شخصي را مخاطب قرار مي‌دهد اين موضوع روي داور هم تأثير مي‌گذارد.

هاشمي در مورد عملکرد فني بازي گفت:‌ اين بازي آنقدر تنش داشت که نمي‌دانم در مورد چه چيزي صحبت کنم بايد مثل هميشه حرف‌هاي کليشه‌اي بزنم؟ اميدوارم اتفاقاتي بيفتد که اين مسائل جمع شود.

 

پيروزي آسان پتروشيمي و شهرداري اراک

تيم پتروشيمي بندرامام موفق شد با اختلاف 31 امتياز بر ميهمان خود شهرداري کاشان غلبه کند. رابينسون بهترين بازيکن پترو در برد 97 بر 66 مقابل کاشان بود. جرالد در اين بازي براي پتروشيمي 22 امتياز، 4 ريباند و 6 پاس گل داشت. پويا تاجيک هم 21 امتياز و 8 ريباند براي نماينده کاشان به دست‌ آورد.

مهران شاهين طبع سرمربي تيم پتروشيمي بندر امام درباره پيروزي بر کاشان گفت: بازي خوبي بين دو تيم انجام شد و ما با استفاده از تجربه خوب بازيکنانمان پيروز شديم. هر دو تيم خيلي فيزيکي بازي کردند و در نهايت ما با دوندگي بيشتر موفق به شکست دادن حريف شديم. با توجه به اينکه نفرات بهتري در اختيار داشتيم شانس بيشتري براي پيروزي داشتيم. تيم شهرداري کاشان بازيکنان با کيفيتي داشت که برابر ما عملکرد قابل قبولي داشتند.

مجيد صالحي سرمربي تيم بسکتبال شهرداري کاشان نيز گفت: براي اين بازي تنها 9 بازيکن در اختيار داشتيم و بازيکن خارجي خود را به دليل مصدوميت از دست داديم. با اين شرايط مجبور بوديم تمامي نيروي خود را براي بازي بعدي حفظ کنيم هر چند که براي نتيجه گيري در اين بازي هم چشمداشت داشتيم.پتروشيمي در حال حاضر بهترين تيم ايران است و در نيمه اول بازي پاياپايي برابر اين تيم انجام داديم.

در ديگر بازي ها تيم بسکتبال شهرداري تبريز سه بازي خانگي پياپي از هفته قبل داشته که در هر سه مسابقه شکست خورده است. تبريزي ها که پوپويچ بازيکن خارجي جديد خود را هم دقايقي بازي دادند، 91 بر 80 از شهرداري اراک باختند. دو بازيکن خارجي اراک بهترين عملکرد را براي اين تيم داشتند. کينتون هاسلي 25 امتياز براي شهرداري اراک کسب کرد.

تيم نفت که همچنان محمد حسن زاده را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد، دور جديد ليگ را با برد 87 بر 79 شروع کرد. نيروي زميني در اين بازي، ارسلان کاظمي را هم در اختيار داشت و در کوارتر آخر با 38 امتياز، اختلاف زياد با حريف را جبران کرد.

 

 

ارسال در: يکشنبه 8 اسفند ساعت 06:56 (1395/12/8)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن