90/ براي سر صمد جايزه بگذاريد!
شماره خبر : 138155
روزهاي منتهي به اسفند در بسکتبال ما روزهايي شبيه به پايان سال نيست و چند سالي مي شود زير چتر ليگ چين و تحت تاثير بازگشت ستاره هاي بسکتبال ، يک آغاز است.

 سعيده فتحي

روزهاي منتهي به اسفند در بسکتبال ما روزهايي شبيه به پايان سال نيست و چند سالي مي شود زير چتر ليگ چين و تحت تاثير بازگشت ستاره هاي بسکتبال ، يک آغاز است. روزهايي که براي برخي دلهره آور است و يک عده هراس شان از اين است مبادا ستاره ها در ليگ برتر بسکتبال چشمک بزنند.  با اين هراس و کارهاي متداول سنگ اندازي در بسکتبال که از چشمان مان پنهان است ، هميشه تاکنون بي عدالتي تقسيم شده است و از بدو ورود دستفروشي در بسکتبال، هميشه يک عده نگران از کسب معاش، فضا را به قدري کوچک کردند تا فقط کار خودشان همه وقت و همه جا از سکه نيفتد؛ حتي در روزهاي آخر اسفند که ستاره ها بازمي گردند.

صمد نيکخواه بهرامي به اتفاق مهدي کامراني از ليگ بسکتبال چين برگشتند و تا چند روز ديگر حامد حدادي بازمي گردد. آنها با قانون سهميه بازيکن خارجي مي توانند در ايران بازي کنند ... آه از اين " در وطن خويش غريب". امسال بازگشت اين سه نفر به استثناي حامد حدادي، نمي دانم چرا ما را به ياد فيلم هاي جنگي با اردوگاه هاي اسرا مي اندازد. فيلم هايي که در آن آدم هاي فلک زده از کنار جنازه هاي خونين جنگ زده و بعد از اسارت به ميهن خود برمي گردند اما مانند محکومين جنگ بايد در خاک خودشان نيز در دادگاه نظامي حاضر شوند. اينک با ورود صمد ، خودخواهي و نفع شخصي عده اي، در روزهاي آخر اسفند جاي خود را به صورتجلساتي با خيرجمعي! در اين جنگل بي قانون داده است و دستفروشان به ظاهر قانونمدار، اين گونه مومنانه پاي رسالت شان ايستاده اند!

 منِ مسئول يک شبه دلواپس کساني مي شوم که پاي نامه ؛ "صمد نه" امضا زده اند و براي سر صمد جايزه گذاشته اند! جالب است اين بار براي پاک سازي افتضاح قرارداد بائرمن ، متن صورتجلسه با امضاها را روي سايت مي گذارند تا حذف يک ستاره ديگر مشروعيت پيدا کند. کسي هم نمي پرسد در اين کليت ساختارمند! چرا قرارداد بائرمن هيچ گاه منتشر نشد و بند فسخ يکطرفه را چه کسي امضا زد که هرگز روي سايت نرفت؟

نمي دانم يائو مينگ ستاره بسکتبال چيني ها که سالها بازنشسته شده است اما هنوز چيني ها روي سرشان مي گذارند و حلوا حلواش مي کنند و به تازگي رييس CBA شده اگر بشنود جلوي صمد به عنوان يک ايراني تابلوي ورود ممنوع به ليگ برتر گرفته اند چه حالي به او دست مي دهد؟ پانزده سال زحمت بکشي و مقام آور باشي و لژيونر آن وقت حاصل يک عمر تلاشت با تمرينات طاقت فرسا را که ديگران سخت بتوانند تکرارش کنند- بزودي تکرار نمي شود - به حراج بگذارند طوري که انگار شناسنامه و گذرنامه ات اصلا از ايران نيست.

 نگران صمد و مهدي و حامد و تمامي آن نسل طلايي بسکتبال هستيم. ستاره هايي که براي بسکتبال همه کار کردند حتي براي دستفروش ها. روزگاري که نوبت شان بود " من" نمي شناختند و "ما" شده بودند اما اين روزها هر کدام تنها و در گوشه اي از رينگ از "آنها"  مشت مي خورند. آنهايي که در بسکتبال از دستفروشي به روح غارتگري رسيدند. آنهايي که همه وقت و در همه جا سوپاپ اطمينان براي حذف سيستماتيک ستاره ها هستند.

 

 

 

 

عيدي 30 ميليون توماني بسکتبالي ها به فدراسيون

انتشار فيلم صحنه هاي کتک کاري بازيکنان دو تيم بسکتبال شهرداري اراک و نفت آبادان در شبکه هاي اجتماعي بازتاب وسيعي داشت.

از طرفي واکنش کميته انضباطي فدراسيون بسکتبال نيز در اعلام جرائم متخلفان اين مسابقه در نوع خود جالب بود. در احکام انضباطي بازيکنان دو تيم؛ در مجموع 30 ميليون تومان جريمه نقدي شدند و فدراسيون در ابتکاري جالب تر با اعلام شماره حساب بانکي از خاطيان خواسته با تحويل فيش واريزي از بازي بعدي به ميدان بروند.

 در اين ميان گفته مي شود جرائم چنين درگيري هايي مستحق محروميت از مسابقه هم مي شود اما فدراسيون بسکتبال فقط به جريمه نقدي بازيکنان دو تيم بسنده کرده است .

نکته ديگري که در اين صحنه ها به ويژه در آغاز و انگيزه درگيري ميان بازيکنان توسط تعدادي از کارشنان داوري تاکيد شده ، ضعف داوري و کنترل بازي در لحظه هاي حساس بوده که فدراسيون بسکتبال در احکام انضباطي خود هيچ اشاره اي به آن نکرده است. قبل از آغاز درگيري آنگونه که در تصاوير پيداست ابتدا بازيکن خارجي نفت آبادان با دست به صورت يا توپ بازيکن اراک مي کوبد. چنانچه دست به صورت بازيکن برخورد کرده باشد خطاي بازيکن نفت محرز بود و اگر بازيکن اراک تمارض کرده باشد باز هم داور بايد بازي را با دادن تکنيکال فول به بازيکن اراک متوقف مي کرد که هيچ کدام از اين اتفاقات نيفتاد تا در عرض چند ثانيه ديگر بازيکنان دو تيم به جان هم بيفتند.

متعاقب ضعف داوري ، شاهد اتفاقات ديگري بوديم که نتيجه اش سود 30 ميليون توماني فدراسيون بود.  در واقع فدراسيون بسکتبال با عيدي 30 ميليون توماني از جيب بازيکنان دو تيم شهرداري و نفت سال را به پايان خواهد برد.

 

ارسال در: يکشنبه 15 اسفند ساعت 18:49 (1395/12/15)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن