90/ کاش نمايندگان ورزش را تخصصي‌تر نگاه کنند
شماره خبر : 138193
نمايندگان مجلس ايران در بخش ورزش کم نظير که نه، بي نظير هستند آنها آنقدر به ورزش اشراف دارند و سطح بالا به ماجرا ها نگاه مي کنند که باورتان نمي شود. ديروز در ديدار وزير با نمايندگان مجلس حرف هايي رد و بدل شد که باور کردني نبود.

محمد سررشته داري

نمايندگان مجلس ايران در بخش ورزش کم نظير که نه، بي نظير هستند آنها آنقدر به ورزش اشراف دارند و سطح بالا به ماجرا ها نگاه مي کنند که باورتان نمي شود. ديروز در ديدار وزير با نمايندگان مجلس حرف هايي رد و بدل شد که باور کردني نبود.

در اين جلسه چنين حرف هايي رد و بدل شد: يکي از نماينده ها گفت به اختلاف‌هاي پيش آمده در بازي تيم فوتبال قشقاوي شيراز و زاگرس ياسوج و اجحاف در حق اين تيم اشاره و خواهان پيگيري وزير و برگزاري يک بازي ديگر شد. نماينده ديگر اعلام کرد: تيم ووشو بانوان و قهرمانان اين رشته در شبستر در نمازخانه و غسالخانه شهرستان استراحت و اسکان مي‌کنند و  افزود: اين موضوع جاي تاسف و خجالت دارد.

اين وسط تنها يک نفر ابراز اميدواري کرد  از اينکه اختصاص 27 درصد از ماليات بر ارزش‌افزوده و 20درصد حاصل ماليات و عوارض سيگار بتواند بخشي از مشکلات حوزه ورزش کشور را حل کند و  خطاب به سلطاني‌فر، گفت: اميدوارم نخستين وزيري باشيد که به جوانان اهميت داده و براي رفع مشکلات آن‌ها چاره مي‌انديشد.

 

چرا نمايندگان سوال نمي پرسند؟

ديروز خود سلطاني فر هم اعلام کرد که به استقلال و پرسپوليس کمک مالي نمي کند، البته ايشان اين حرف را بر حسب قانوني اعلام کرد که در مجلس پيشين وضع شده بود اما کاش يکي از نمايندگان ورزشي مي پرسيد که اگر پول نمي دهيد، اگر اين دو تيم را مي خواهيد چرا هزينه هايش را از همين محل ماليات بر ارزش افزوده پرداخت نمي کنيد؟ مگر مي شود که تيم را داشته باشيم اما پولش را ندهيم؟ مگر مي شود که هيات مديره را بچينيم اما پاي پول دادن که وسط مي آيد رويمان را آنطرف کنيم؟ مگر ممکن است؟ امکان دارد؟

همه از امکانات دولت استفاده نمي کنند و پرسپوليس و استقلال استفاده مي کنند؟

سلطاني فر يک نکته ديگر هم گفت و آن اين بود که استقلال و پرسپوليس از امکانات دولت استفاده مي کنند و ديگر تيم ها نه!

کاش نماينده اي مي پرسيد امکانات دولت دقيقا چه بوده است؟ يعني سپاهان و تراکتورسازي و ذوب آهن و سايپا و پيکان و ... از امکانات و پول دولت استفاده نمي کنند اما پرسپوليس و استقلال چنين مي کنند؟ آيا آنها رديف بودجه ندارند؟ آيا پرسپوليس و استقلال رديف بودجه دارند؟

بله مي توان گفت که اين دو تيم بايد بتوانند روي پاي خود بايستند اما گفتن با واقعيت خيلي فرق دارد. اين دو تيم از سال 92 تا کنون توسط دولت حمايت نشده اند و دليل اين بدهي هايشان هم دقيقا همين بوده است نه مديران مختلفي که آمده اند و همه بدهي هم دارند.

 

گير دادند به کي روش

در حالي که مهدي تاج ديروز اعلام کرد که کمپ تيم ملي دوباره زير کشت رفته يک نماينده مجلس ديروز اعلام کرد که «امتيازات زيادي به کارلوس کي‌روش ارائه شده که وي تيم ملي را کنار نمي‌گذارد زيرا در غير اين صورت حتما از تيم ملي جدا ميشد».

اين نماينده احتمالا نمي داند که با کي روش نسل جديدي در فوتبال ايران شکل گرفته و با وجود کره و ژاپن و استراليا ايران سالهاست در آسيا اول است و به جام جهاني هم صعود کرده در حالي که تنها در شش ماه اخير اردوي ارمنستان و تايلند و اماراتش به هم ريخته و در زمين 60 متري تيم ملي تمرين مي کند.

خدا وکيلي بايد گفت کاش مجلس مطلع تر بود، کاش مي دانست باشگاه ها به حق پخش تلويزيوني، کپي رايت و ...نيازمند  هستند و نمايندگان بايد اين موارد را تصويب کنند.

 

ارسال در: پنجشنبه 19 اسفند ساعت 12:50 (1395/12/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن