90/ اوج هيجان و جذابيت در فينال ليگ برتر واليبال
شماره خبر : 138222
ليگ برتر واليبال به جذاب ترين بخش خود رسيد جايي که بهترين ها مقابل يکديگر صف آرايي خواهند کرد تا دوئلي ديدني را شاهد باشيم. هر دو تيم از بازيکنان مطرحي بهره مي برند که رويارويي آنها جذاب ترين بازي ليگ را رقم خواهد زد.

سعيده فتحي

ليگ برتر واليبال به جذاب ترين بخش خود رسيد جايي که بهترين ها مقابل يکديگر صف آرايي خواهند کرد تا دوئلي ديدني را شاهد باشيم. هر دو تيم از بازيکنان مطرحي بهره مي برند که رويارويي آنها جذاب ترين بازي ليگ را رقم خواهد زد.

خيلي ها بانک سرمايه را تيم ملي مي دانند و مي گويند که اين تيم منتخبي از ملي پوشان است اما آيا اين بازيکنان همان بازيکناني هستند که در تيم ملي مي درخشيدند.

اگر بخواهيم نفر به نفر دو تيم را بررسي کنيم متوجه خواهيم شد که پيکان دست کمي از بانک سرمايه ندارد و چه بسا بازيکنان اين تيم سرحال تر از سرمايه اي ها هم هستند.

 

معروف مي درخشد، ژيگالدو سوتي مي دهد

اگر از پاسورها بخواهيم شروع کنيم بدون شک سعيد معروف برتري محسوسي نسبت به لوکاس ژيگالدو دارد اين پاسور لهستاني بانک سرمايه اين روزها آنطور که بايد بازي نمي کند و حتي گاهي به جاي اينکه پاس هايش همه را به وجد آورد باعث خنده حاضرين و ناراحتي هم تيمي هايش مي شود . مهدي مهدوي هم که آسيب ديده و در چند هفته اخير از کنار زمين بازي تيمش را دنبال مي کرد در چنين شرايطي پيکان در پست پاسوري که بسيار مهم است از بانکي ها سرتر است.

 

محمودي خسته و غفور آماده

در پست پشت خط زن که نقش مهمي در پيروزي يا باخت يک تيم دارد شهرام محمودي و امير غفور روبروي هم قرار خواهند گرفت. شهرام اين روزها مصدوم است و به قول خودش اين فصل يکي در ميان بازي کرد و اين مصدوميت ها آنقدر کلافه اش کرده که قيد تيم ملي را هم زده و مي گويد که فعلا نمي تواند تيم ملي را همراهي کند. شهرام خسته مقابل امير غفوري قرار مي گيرد که اين روزها در اوج آمادگي است. آخرين بازي پيکاني ها با اروميه صحنه درخشيدن امير غفور بود و او که تا کنون به جام قهرماني نرسيده است انگيزه به مراتب بيشتري از شهرام محمودي براي درخشيدن و رسيدن به قهرماني را دارد به اين ترتيب پيکان 2 بر صفر از بانک سرمايه پيش است. البته از خوب بودن شهرام محمودي و غيرتي که او دارد نمي توان به راحتي گذشت و با اطمينان از برتري غفور سخن گفت.

 

برتري محسوس موسوي بر شريفات

در دفاع روي تور اما بانک سرمايه اي ها برتري چشم‌گيري نسبت به پيکان دارند آنهم بخاطر حضور محمد موسوي در اين پست است. موسوي امسال بهترين بازيکن مصطفي کارخانه بوده و در خيلي از لحظات حساس به کمک تيم خود آمده شايد اگر در برخي از بازي ها موسوي نبود بانک سرمايه بازنده ميدان لقب مي گرفت اما دفاع هاي خوب سيد و اسپک هاي ديدني اش سرمايه ها را نجات داده است. او تعصب مثالزدني دارد و براي پيروزي تيمش در زمين هرکاري مي کند. روبروي او اما مصطفي شريفات ايستاده يار قديمي موسوي که اين روزها کمي از هم دور شده اند. مصطفي هم شرايط خوبي دارد اما به پاي موسوي نمي رسد و به اين ترتيب مي شود 2 بر يک به نفع پيکان.

 

رقابت نزديک ظريف و مرندي

در پست ليبرو نظرها متفاوت است عده اي مي گويند فرهاد ظريف باتجربه تر است و عده اي ديگر مهدي مرندي را آماده تر مي دانند. مرندي به نظر مي رسد جداي بحث فني از لحاظ رواني نسبت به ظريف آماده تر است و انگيزه بيشتري براي درخشيدن دارد. به طور قطع نمي توان گفت کدام بازيکن نسبت به ديگري سرتر است اما به نظر مي آيد مرندي کمي باانگيزه تر و پرتلاش‌تر ظاهر شود که اگر چنين شود پيکان 3 بر يک پيش خواهد بود.

 

تقابل ديدني فرهاد پيکان با فرهاد بانک سرمايه

فرهاد قائمي بازيکن خوب و شوخ طبع بانک سرمايه‌اي‌ها اين روزها در اوج آمادگي نيست و از آن فرهاد تيم ملي و هميشگي کمي فاصله گرفته است. او اين فصل کمي مريض بود و براي همين هم آنطور که بايد آماده نيست اما در نقابل او فرهاد نظري افشار ايستاده که سراسر تجربه است و مي تواند به خوبي ديگر هم تيمي هايش را در زمين هدايت کند.تقابل دو فرهاد ديدني است و هر دو از بازيکنان خوش اخلاق واليبال ايران به شمار مي روند و بايد ديد که در زمين کداميک برتر خواهند بود اما آن چيزي که از چند بازي اخير دو تيم به چشم آمد برتري نظري افشار نسبت به قائمي است البته فرهاد بانک سرمايه اي ها بگيرو نگير دارد و واي به روزي که بگيرد آن زمان سرويس و دريافت هايش تيم حريف را نابود خواهدکرد. اگر احتمالات را کنار بگذاريم و چند بازي اخير دو تيم براي مان مهم باشد نظري افشار بهتر ظاهر شده و پيکان 4 بر يک پيش خواهد بود.

 

عادل مي درخشد يا مصطفي وند؟

عادل غلامي در پست سرعتي زن يکي از امتيازهاي بانک سرمايه اي ها به شمار مي رود و براي اين تيم عملکرد قابل قبولي داشته البته خيلي ها اعتقاد دارند او هم با روزهاي اوجش فاصله گرفته است اما در نهايت عملکردش قابل دفاع بوده و حالا بايد مقابل سعيد مصطفي وند بازي کند. پيکان که در اين پست احساس ضعف مي کرد در اواسط ليگ مصطفي وند را به جمع خود افزود و حالا بايد ديد که اين بازيکن باتجربه چه نمايشي مقابل غلامي ملي پوش خواهد داشت. به نظر مي آيد عادل نسبت به مصطفي وند برتر باشد و در نتيجه 4 بر 2 به نفع پيکان خواهد شد.

 

نيمکت هاي خوب دو تيم

دو تيم نيمکت ذخيره هاي خوبي دارند که به نظر مي رسد بانک سرمايه اي ها نسبت به پيکان بهتر باشند.  بايد ديد که دو تيم در زمين چه خواهند کرد و اين فقط يک قياس بين بازيکنان دو تيم در چند بازي اخير آنهاست که حکايت از شرايط آمادگي دو تيم دارد.

 

نبرد مربي باتجربه با مربي باانگيزه

البته هر دو تيم کادر فني خوبي دارند در يک طرف مصطفي کارخانه ايستاده که از تجربه خوبي بهره مي برد و توانست تيم پرستاره اي را جمع کند که تا به اينجا از حاشيه ها دور بوده اند. در آنطرف هم پيمان اکبري ايستاده مربي که حالا به نيمکت تيم ملي نزديک شده است و انگيزه زيادي دارد تا با قهرماني راهي تيم ملي شود. او با اينکه جوان است اما از مربيان باتجربه هم به حساب مي آيد و حالا بايد ديد که آنها چگونه از مهره هاي خود در اين بازي حساس بهره خواهند برد.

 

 

ارسال در: پنجشنبه 19 اسفند ساعت 13:29 (1395/12/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن